respublika.lt

2018 vasario 25, sekmadienis

Akcija „Apšmeižk žinomą asmenybę“. Valomės ar purvinamės?nuotraukos (88)

2018 vasario mėn. 11 d. 09:06:22
Olava STRIKULIENĖ, „Respublikos“ žurnalistė

Lietuva vis labiau panašėja ne į teisinę, bet į inkvizicinę išankstinių pasmerkimų ir etikečių klijavimo valstybę. Vilniaus dailės akademijos (VDA) buvusios auklėtinės kaltina tris savo pedagogus seksualiniu priekabiavimu. Kai kurios prisiminė net 17 m. senumo įvykius. Aktorės seksualiniu priekabiavimu apkaltino garsų kino režisierių. KGB veiklą Lietuvoje tiriantis Genocido ir rezistencjos tyrimo centras į KGB bendradarbių sąrašus įrašė kardinolą Vincentą Sladkevičių, maestro Saulių Sondeckį ir aktorių Donatą Banionį. Valstybės saugumo departamentas (VSD), suskaičiavęs, kiek kartų Rusijoje buvo cituojami signataras Zigmas Vaišvila ir aktorius Audrius Nakas, buvo juos įrašęs į Grėsmių nacionaliniam saugumui įvertinimo dokumentą.

 

Visi šie iš pažiūros skirtingi atvejai turi bendrą vardiklį. Pirma, užpuolami ne bet kas, o visuomenei žinomos asmenybės. Nacionalinių kultūros premijų laureatai, signatarai, garsūs menininkai. Antra, užpjudytiems, sužeistiems viešosios socialinių tinklų ar šiaip plepalų nuomonės, net neleidžiama apsiginti. Dėl įvykių senaties. Užpultajam paprasčiausiai numirus. Ar trūkstant įrodymų. Teisinėje valstybėje, jei pritrūksta kaltumo įrodymų, žmogus laikomas NEKALTU. O inkvizicinėje plepalų valstybėje, jei pritrūkstama įrodymų, žmogus laikomas KALTU. Maždaug taip. Viešosios pasąmonės monologas. Primityvusis:

„Ką jis čia vaidina? Man iš akių aišku, kad kaltas. Fui, koks vulgarus. O dar menininkas. Visi jie tokie pasileidėliai. Nė vienu negalima pasitikėti. O kodėl Rusija jį cituoja? Tegul Maironį cituoja. Kodėl manęs Rusija necituoja? Neįdomus? Net nežino, kokiame garažiuke mašinas remontuoju? Na, ir kas? Aš sau net labai įdomus. Aš iš veidų matau, kas Lietuvos priešai. Manęs neapgausit. Įdomu, kaip priekabiavo. Už rankos griebė ar už kojos? Matyt, į galvą trenkė, kad tiek laiko patyrė amneziją“.

O dabar - kitas viešosios pasąmonės monologas. Egzaltuotasis:

„O siurbėlės, niekšai, bastūnų gauja! Naiviųjų mergaičių skriaudikai! O gal man irgi pranešti, kad prieš 15 metų prie manęs priekabiavo tipas iš Žirmūnų devynaukščio antros laiptinės? Vos su priekaba neužkliudė, kai per gatvę ėjau. Ne, geriau pranešiu moteriškam forumui, kaip prie manęs, jaunos, nepatyrusios, lindo būsimas sutuoktinis. Juk malonu prisiminti. Ką čia slėpti. Ir prie mano tėvų lindo. Esą atiduokite man savo dukrą. Kokios nesąmonės, kai šiuolaikiškiau pagalvoji. Forume, ar mes - daiktai?“. „Ne, - gūdžiai atrėžia forumas - labukas, soriukas, mes - ne daiktai! Nevirk sutuoktiniui valgyti. Tegul atgailauja!”.

Leitmotyvas - pulk tradicinę orientaciją!

Galima galvoti visaip, bet seksualinių priekabiavimų virtinėje galima įžvelgti vieną vyraujantį leitmotyvą. Puldinėjami tradicinės seksualinės orientacijos vyrai. Jų orientacija pastaruoju metu jau savaime erzina. O kai dar bando šiek tiek pademonstruoti - tai jau visiška nepagarba globaliajai visuomenei. Tad, norint išvengti naujų dešimtmečiais vėluojančių prisiminimų, aukštųjų mokyklų dėstytojais derėtų palikti tik netradicinės orientacijos vyrus-„padružkes“. Jei skelbiamos zonos be korupcijos, tai galima skelbti zonas be maskulinizacijos. Mokyklose vyriškoji lytis beveik išnaikinta. Bet galima išnaikinti ir aukštosiose mokyklose. Guiti vyrus iš visų įstaigų, kur gali pasitaikyti ir moterų. Bendraujant laikytis saugios 4 m distancijos. Moteriai priartėjus arčiau, užsivožti dujokaukę. Arba pabėgti. Arba į paskaitas vaikščioti su teisėta sutuoktine. Kai vyras bėga, sutuoktinė gina jo užnugarį su skėčiu. Be to, jei talibanas reikalauja, kad musulmonės dangstytų veidus, feministinis talibanas tegul reikalauja, kad tradicinės orientacijos vyrai segėtų sijonus. Nes kelnės erzina. Per daug dviprasmiškos. Ai, kaip drovu... Tačiau, jei palaušime, išnaikinsime karius, natūralų kovingumą, o paliksime tik karingas moteris bei nekaringas „padružkes“, mūsų nedraugams bus tik linksmiau. Jie nesibaisės. Jie žvengs.

Viešojoje erdvėje pilna nuotraukų, kuriose Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker) bučiuoja į skruostą Didžiosios Britanijos premjerę Terezą Mei (Theresa May). Kitoje viešoje nuotraukoje - Kanados premjeras, žavusis Džastinas Triudo (Justin Trudeau) glėbesčiuojasi su Vokietijos kanclere Angela Merkel. Baisu. Viešas seksualinis priekabiavimas. O priekabiauti galima tik politiškai. Be rankų. Tad remiantis lietuviška logika, T.Mei kada nors sušuks - prisiminiau! Prie manęs lindo Junkeris! Griebė už rankos. Nepadoriai siūlė likti Bendrijoje.

Leitmotyvas - užtildyk!

Jei iš citatų skaičiaus nustatinėjami mūsų valstybės priešai, tai Rusijoje dažniausiai yra cituojami Donaldas Trampas (Donald Trump), Vladimiras Putinas, Aleksandras Puškinas, Antonas Čechovas, o ypač dėdė Vania, Vasilisa ir slibinas Gorinyčius. O Lietuvoje pastaruoju metu į cituojamus lyderius išsiveržė Lavaras Bolas (Ball). Baisiausia, kas gali su mumis atsitikti - tai baimė viešai kalbėti. Kad kas nors nepasinaudotų ar į netinkamą kontekstą neįdėtų mūsų citatų. Nors VSD ir taip supranta, kad kenkėjas, priešiškos šalies šnipas iš viso vengia viešai kalbėti, reikštis. Tokie veikia tyliai. O jei signatarai, aktyvūs piliečiai įvardija mūsų valstybės skaudulius, tai taip ir turi elgtis neautoritarinių valstybių piliečiai. Priešingu atveju, nelojalumu valstybei galima įtarti ir Valstybės kontrolę. Kodėl pranešinėja apie pažeidimus. Tegul viešina tik ekonomikos laimėjimus. O interpretacijų buvo ir bus. Galų gale, kam Rusijai cituoti signatarą Zigmą Vaišvilą, jei gali cituoti mūsų Statistikos departamentą ar „Eurostat“. Kiek piliečių emigravo ir t.t. Duomenys prieinami visiems.

Parengta pagal savaitraštį „Respublika“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (88)

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • DIPLOMATIJA: dvišalių santykių plėtra, saugumo padėtis Europoje, transatlantiniai ryšiai, Rytų kaimynystės ir svarbiausi europinės darbotvarkės klausimai - visa tai penktadienį Lisabonoje aptarė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susitikęs su Portugalijos užsienio reikalų ministru, Atstovų rūmų Europos, Užsienio ir Gynybos reiklų komitetų vadovais.
  • SPAUDIMAS: Pietų Korėja šeštadienį teigė, kad penktadienį paskelbtos naujos sankcijos Šiaurės Korėjai pagerins Jungtinių Tautų priimtų rezoliucijų laikymąsi, kuriomis siekiama didinti spaudimą branduoliniais ginklais grasinančiai valstybei.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
2. ŠVENTINIS VITO TOMKAUS REPORTAŽAS IŠ DAR ŠVENTIŠKESNIŲ SEIMO RŪMŲ
3. PATRIARCHAI
4. Visą šalį sukrėtusios pedofilijos istorijos chronologija ir vertinimas
5. „Vakaro žinių“ ir „Respublikos“ auditorija sparčiai auga
6. Regimanto Adomaičio laiškas tėvynainiams: Kviečiu į susitaikymą
7. Skulptorius R.Vilčiauskas apie tobulinamą jo kurtą „Kiaušinį“: jaučiuosi, lyg sapnuočiau košmarą
8. Rolandas Paksas: Apie alternatyvą Lietuvai bijoma net prasižioti
9. Olava Strikulienė: Penki lietuvio stebuklai, saugoję valstybę
10. Euras ir toliau plaunamas
11. Prezidentas V.Adamkus: Augau Lietuvos trispalvės šešėlyje
12. Disidentas, buvęs VSD vadovas P.Plumpa: Teisėsauga tarnauja politikams
13. F.Kauzonas: Už Vasario 16-osios šviesą! (beveik tostas, tik ne itin linksmas)
14. Kritikuoti valdžią uždrausta ir provincijoje
15. Akcija „Apšmeižk žinomą asmenybę“. Valomės ar purvinamės?
16. Prižiūrėtojai su kaliniais jau susikeitė vietomis
17. Skandinavai stumia šnipą į prezidentūrą
18. Slaptas skandinavų planas jau vykdomas
19. Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadas J.Milius: Išteisinkite arba pasodinkite
20. „Ką jūs padarėte su Lietuvos dvasia“?.. (Dviejų patriarchų performansas)
21. „TELESKYDINĖJE“ - Artūro Račo iškrova
22. Gintautas Kėvišas mokys serbus, kaip tratinti pinigus
23. N.Mačiulis ves laidą „Labanakt, vaikučiai“nuotraukos
24. Briuselis imituoja rūpinimąsi žmonėmis
25. Uostamiestyje įsiplieskė gaisras: žmonės evakuoti iš „Philip Morris Lietuva“ fabriko

Kodėl ministrams sudaromos sąlygos kenkti valstybei nebaudžiamiems?

balsuoti rezultatai

Ar sau leidžiate valgyti restoranuose ar kavinėse?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -19   -12 C

   -23  -17 C

 

   -17  -15 C

    -9   -6 C

   -11  -7 C

 

   -11  -9 C

    5-7 m/s

    1-2 m/s

 

      1-6 m/s

 

USD - 1.2299 PLN - 4.1698
RUB - 69.4480 CHF - 1.1505
GBP - 0.8794 NOK - 9.6770
reklama
Prenumerat 2018