respublika.lt

2018 rugsėjo 25, antradienis

 • Lietuvoje kasmet sužieduojama 100 tūkst. paukščių

  Pasaulio ornitologai kasmet sužieduoja iki 6 milijonų paukščių, maždaug 4 milijonai sparnuočių žiedus gauna Europoje. Tuo metu Lietuvos ornitologai kiekvienais metais sužieduoja iki 100 tūkst. paukščių.

  2014 kovo mėn. 18 d. 11:14:01

 • Naktį laikinai bus draudžiamas eismas magistralėje Vilnius-Kaunas-Klaipėda

  Naktį į antradienį, apie vidurnaktį, laikinai bus draudžiamas eismas abiem kryptimis magistralėje Vilnius-Kaunas-Klaipėda. Tuo metu bus vykdomi vilkiko iškėlimo darbai.

  2014 kovo mėn. 17 d. 20:15:59

 • Vienintelę lietuvišką mokyklą Rusijoje ketinama sujungti su rusiška

  Rusijoje vykstanti švietimo reforma palies ir Jurgio Baltrušaičio vidurinę mokyklą - vienintelę viešąją mokyklą Rusijoje, kurioje mokoma lietuvių kalbos. Neatmetama, kad sujungus ją su rusiška mokykla nebeliks ir vieno pirmųjų Lietuvos diplomatų Rusijoje J. Baltrušaičio pavadinimo.

  2014 kovo mėn. 17 d. 10:28:04

 • Ūkininkas V.Buivydas: Kol turėsime kuo didžiuotis, tol būsime

  Šiaulietis 28 metų Vytautas Buivydas, Žadžiūnuose vadovaujantis žemės ūkio bendrovei bei einantis Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos vicepirmininko pareigas, sako: Lietuvos žmonės jau ne kartą įrodė, kad susitelkę gali priversti valdžią dirbti tautai, o ne sau.

  2014 kovo mėn. 17 d. 08:05:25

 • S.Rėksnys: Mitas, kad visi teisininkai milijonieriai

  Vilniuje gyvenantis Simonas Rėksnys buvo ypatingas vaikas, nes skaityti ir rašyti pradėjo vos dvejų. O būdamas ketverių jau mokėjo visų pasaulio šalių sostines. Dabar 35 metų Simonas dirba teisininku, moka mažiausiai aštuonias užsienio kalbas, o telefono numerius renka iš atminties.

  2014 kovo mėn. 16 d. 13:29:44

 • Sulos metas

  Pavasarinis gėrimas - sula, suteikia jėgų ir vitaminų po žiemos sezono, o rauginta sula ypač mėgstama karštą vasarą. Vis dėlto medį visada reikia gerbti ir sulą leisti tinkamai tam pasiruošus. Specialistai tikina, jog vis dar atsiranda tų, kurie nepaiso taisyklių, kaip nepakenkiant medžiui išgauti sulą.

  2014 kovo mėn. 16 d. 08:18:39

 • Pajūrio vairuotojams bus išbandymų

  Šią naktį uždarius eismą remontuojamu Pilies tiltu, per Klaipėdą tekančią Danės upę bus galima kirsti tik vieninteliu tiltu. Į neišvengiamas spūstis pakliūsiančius vairuotojus miesto valdžia ragina apsišarvuoti kantrybe ir tvirtina, kad kitos išeities nebuvo.

  2014 kovo mėn. 15 d. 12:52:42

 • Kovo vidurio šiluma

  Šių metų kovo vidurys tikrai kitoks, nei mes esame įpratę regėti ir jausti: po „įprastos” žiemos pavasariui reikia kovoti už viską, už kiekvieną šilumos trupinį, laisvos nuo sniego žemės lopelį, o šiemet viskas gavosi lyg savaime, nereikėjo jokių pastangų ir vargų to siekiant.

  2014 kovo mėn. 15 d. 08:17:49

 • Mokytojos, auginančios ateitį

  Penkios mokytojos, apdovanotos Metų mokytojo premijomis, kaip susitarusios patikino - jei Lietuvos ateitį reikėtų nupiešti, pažvelgus į šiandienius moksleivius, ji neabejotinai būtų šviesi ir daug žadanti. Drąsūs, talentingi, žingeidūs, mylintis ir vertinantys savo Tėvynę - tokie vaikai dabar sėdi prie mokyklos suolų.

  2014 kovo mėn. 14 d. 16:02:44

 • Apsauginėje zonoje kiaulių skerdimo terminas pratęstas iki Velykų

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba dar mėnesiui - iki balandžio 15 dienos - pratęsė laiką, per kurį apsauginėje afrikinio kiaulių maro zonoje gyvenantys žmonės ir fermos privalo paskersti kiaules. Iš pradžių gyventojams buvo nurodyta kiaules išskersti iki kovo 15 d.

  2014 kovo mėn. 14 d. 14:46:53

 • Dieną daugelyje rajonų numatomi krituliai

  Šiaurės rytų Lietuvoje bei Tauragės, Lazdijų, Alytaus, Šakių, Prienų ir Plungės rajonuose sudėtingos eismo sąlygos dėl ant kelių dangų susiformavusio plikledžio. Taip pat Panevėžio ir Utenos apskrityse bei Šalčininkų rajone vietomis dangos padengtos šlapiu sniegu, provėžotos dėl naktį buvusio snygio.

  2014 kovo mėn. 18 d. 08:09:10

 • Sugrįžęs sniegas šalies oro uostų darbo nesutrikdė

  Pirmadienio popietę sostinę užklupęs snygis Tarptautinio Vilniaus oro uosto darbo nesutrikdė. Skandinavijos oro bendrovės SAS skrydis į ir iš Stokholmo atšauktas dėl techninių nesklandumų, Eltai nurodė TVOU atstovė Greta Babarskaitė. Daugiau skrydžių pakeitimų TVOU tinklapyje nenurodoma.

  2014 kovo mėn. 17 d. 14:22:21

 • Eismą šalies keliuose sunkina sparčiai kintančios meteorologinės sąlygos

  Pirmadienio rytą sudėtingos eismo sąlygos susidarė Marijampolės, Tauragės ir Alytaus apskrityse bei Telšių ir Prienų rajonuose, nes čia snigo. Šiose vietovėse kelių dangos padengtos sniego sluoksniu, slidžios, barstomi magistraliniai, krašto ir didesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai, praneša kelininkai.

  2014 kovo mėn. 17 d. 10:00:53

 • Pirmoji Lietuvos lakūnė A.Liorentaitė

  Žmonijos svajonė pakilti į dangaus erdves buvo puoselėjama nuo seniausių laikų. Antikinėje Graikijoje sukurtas mitas apie Dedalą ir jo sūnų Ikarą, pasidirbdinusius sparnus iš lininių siūlų bei vaško. Už savo pakilimą į dangaus aukštybes Ikaras sumokėjo gyvybe.

  2014 kovo mėn. 16 d. 16:17:18

 • Užgeso vyriausia Lietuvos gyventoja

  Penktadienį užgeso vyriausia mūsų šalies gyventoja oficialiai pripažinta šiaulietė Emilija Krištopaitienė, pernai spalį atšventusi 111-ąjį gimtadienį.

  2014 kovo mėn. 16 d. 11:40:39

 • Pasakos kūrimas gimsta šeimoje

  Ar prisimenate mėgstamiausią vaikystės pasaką? Pasaka - tai neatsiejama vaikystės dalis, dažnai tampanti ir ugdymo priemone, teigia Ingrida Vizbaraitė, knygos „Karžygiuko istorija“, kuri šiemet pripažinta geriausia metų knyga vaikams, autorė.

  2014 kovo mėn. 15 d. 18:08:08

 • V.Matijošaitis dar nesusitaikė

  Šiandien kauniečio verslininko Visvaldo Matijošaičio šeima, draugai ir artimieji mini šviesaus atminimo Irenos Matijošaitienės išėjimo nebūtin metines. Ji mirė pernai kovo 14 dieną taip ir neatsigavusi po sunkios traumos, kurią patyrė namie įvykusio nelaimingo atsitikimo metu, kai nukrito nuo laiptų.

  2014 kovo mėn. 15 d. 10:59:40

 • Kartu su pavasariu į Lietuvą grįžta paukščiai

  Šį pirmadienį, kovo 17 dieną, visi gamtos mylėtojai raginami švęsti pavasario šventę „Paukščiai grįžta namo“. Miškų urėdijose miškininkai kartu su jaunaisiais miško bičiuliais tradiciškai kels inkilus po žiemos į Lietuvą grįžtantiems paukščiams.

  2014 kovo mėn. 14 d. 17:10:31

 • Ūkininkai pradės deklaruoti žemės ūkio žemę ir pasėlius

  Liko lygiai mėnuo iki žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios - šiemet jis prasidės balandžio 14 d. ir truks iki birželio 15 d. Gera žinia ir pieno gamintojams - jie gaus papildomą paramą, kuri sieks apie 40,7 mln. litų.

  2014 kovo mėn. 14 d. 16:01:29

 • Viltis laimėti niekada nedingsta

  „Vikingų loto“ pakeitė dar vienos šeimos gyvenimą. 66-erių autobuso vairuotojas iš Kauno ištraukė laimingąjį bilietą ir tapo naujuoju milijonieriumi mūsų šalyje. Pasak kauniečio, kol kas konkrečių planų jis neturi, bet pagalvoja apie namą, naują automobilį ar kaip išleisti anūkę į mokslus.

  2014 kovo mėn. 14 d. 14:21:06

 • PATEKO: Didžiojoje Britanijoje vykstančio Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „Futures“ serijos turnyro vienetų atrankoje lietuvis Simonas Žukauskas 2:6, 1:6 pralaimėjo atrankos favoritui 20-mečiui amerikiečiui Roy'ui Smithui (1378-oji pasaulio raketė), tačiau pateko į pagrindines varžybas kaip „laimingas pralaimėjusysis“ (lucky loser).
 • VADOVAUS: Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų kuriamam Verslo kompetencijų ir paslaugų centrui nuo pirmadienio vadovauja ilgametę patirtį turinti Ramunė Vaičiūnienė.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar savo akimis matėte popiežių Pranciškų?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6   +9 C

   +3   +4 C

 

   0  +2 C

  +11  +12 C

   +8  +9 C

 

   +7  +9 C

  1-6 m/s

 4-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018