respublika.lt

2018 rugsėjo 22, šeštadienis

 • Sieks, kad dėl automobilių su vairu dešinėje pusėje nekentėtų eismo saugumas

  Susisiekimo ministerija pradėjo rengti teisės aktus, reikalingus Europos Sąjungos Teisingumo Teismo sprendimui įgyvendinti - Lietuvoje numatoma leisti registruoti ir eksploatuoti transporto priemones su vairu dešinėje.

  2014 kovo mėn. 27 d. 22:41:03

 • Iš kosmoso nuskambėjo D.Grybauskaitės sveikinimas

  Lietuviškas palydovas „LituanicaSAT-1“ perdavė iš anksto įrašytą prezidentės Dalios Grybauskaitės palinkėjimą - „Linkėjimai visiems lietuviams visame pasaulyje“. Lietuvos Prezidentė tapo pirmąją šalies vadove pasaulyje, kurios balsas ir sveikinimas buvo transliuojamas iš kosmoso.

  2014 kovo mėn. 27 d. 16:27:18

 • Alytaus apskrityje bei Plungės ir Vilkaviškio rajonuose rytą eismo sąlygas sunkino rūkas

  Ketvirtadienio rytą Alytaus apskrityje bei Plungės ir Vilkaviškio rajonuose sudėtingiau buvo vairuoti dėl čia tvyrančio rūko. Lietuvos automobilių kelių direkcija, vairuotojus, važiuojančius šiose vietovėse, perspėja, kad matomumas vietomis sumažėjęs ir siekia nuo 50 iki 200 metrų.

  2014 kovo mėn. 27 d. 08:31:07

 • Augalų atėjūnų nepuola jokios ligos

  Į mūsų žemes nuolat atkeliauja naujų organizmų rūšių. Kai kurios jų plinta ypač greitai, nustelbia vietines. Į kenksmingų ir naikintinų invazinių organizmų sąrašą įtraukta 18 augalų rūšių. Didžiausia problema yra tapęs Sosnovskio barštis.

  2014 kovo mėn. 26 d. 17:38:47

 • Dėl nekokybiškos renovacijos įmonė gali netekti atestato

  Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos specialistams atlikus daugiabučio gyvenamojo namo Jonavos r. atnaujinimo (modernizavimo) patikrinimą, paaiškėjo, kad ne visi darbai atliekami sąžiningai ir kokybiškai.

  2014 kovo mėn. 26 d. 15:28:21

 • Žemei skirsime atokvėpio valandą

  Šeštadienio, kovo 29-osios, vakarą pasaulis, siekdamas parodyti neabejingumą gamtai ir klimatui Žemėje, valandai užgesins šviesas. Taip prasidės tarptautinė aplinkosaugos akcija, suteiksianti Žemei atokvėpio valandą. Lietuvoje „Žemės valandos" pradžia - 20.30 val.

  2014 kovo mėn. 26 d. 13:10:10

 • Naktį eismo sąlygas sunkins rūkas

  Telšių apskrityje ir Pasvalio bei Utenos rajonuose magistraliniai, krašto ir rajoniniai keliai su asfalto danga šlapi dėl čia buvusio lietaus arba dulksnos. Likusioje šalies dalyje kelių dangos sausos arba drėgnos.

  2014 kovo mėn. 25 d. 20:07:59

 • Naktį eismo sąlygas sunkins rūkas

  Magistralinių, krašto ir rajoninių kelių dangos šlapios, vietomis drėgnos. Rajoniniai keliai su žvyro miškingose vietovėse kai kur pažliugę. Vidurio Lietuvoje bei Utenos ir Klaipėdos apskrityse protarpiais lynoja, kitur - be žymesnių kritulių. Oro temperatūra nuo 4 iki 9 laipsnių šilumos.

  2014 kovo mėn. 24 d. 20:04:13

 • Lietuva savaitę gyvens be patyčių

  Penktą kartą skelbiama „Savaitė be patyčių". Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kas trečias moksleivis Lietuvoje patiria patyčias. Šiemet siekia atkreipti dėmesį į patyčias elektroninėje erdvėje ir suaugusiųjų atsakomybę jas stabdant.

  2014 kovo mėn. 24 d. 10:42:25

 • Ankstyvas pavasaris kelia nerimą

  Kol vieni džiaugiasi itin anksti šiemet į Lietuvą sugrįžusiu pavasariu, klimatologai atsargiai vertina tokias orų išdaigas. Anot klimatologės Audronės Galvonaitės, tai, kad jau plika akimi galima matyti ilgalaikius klimato pokyčius, yra signalas susirūpinti ne tik oro tarša, bet ir vartojimo mažinimu bei atsakingu gyvenimo būdu. O etnologas Libertas Klimka apgailestavo, kad atėjęs pavasaris atidengė kalnus šiukšlių.

  2014 kovo mėn. 23 d. 18:09:22

 • Gamtos kalendorius pranašauja gerą vasarą

  Žmogus gamtą stebėjo ir pagal ją žemės ūkio darbus rikiavo nuo neatmenamų laikų, tačiau moksliškai pagrįsti kasmet besikartojančių sezoninių reiškinių stebėjimai, vadinami fenologiniais, pradėti maždaug prieš šimtmetį. Lietuvoje jų pradininkas (1923 m.) buvo agronomas prof. Stasys Nacevičius.

  2014 kovo mėn. 27 d. 19:29:35

 • Mirė ilgametis Lietuvos žydų bendruomenės vadovas Simonas Alperavičius

  Po sunkios ligos mirė ilgametis Lietuvos žydų bendruomenės vadovas Simonas Alperavičius, pranešė Lietuvos žydų bendruomenė. Jis buvo pirmasis Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkas atkūrus Nepriklausomą Lietuvos valstybę.

  2014 kovo mėn. 27 d. 11:33:33

 • Netekome lituanisto, knygos istoriko V.Žuko

  Eidamas 89-uosius metus, trečiadienį mirė lituanistas, knygos istorikas, Vilniaus universiteto profesorius Vladas Žukas. V. Žukas daugiau kaip 40 metų paskyrė lietuviškos knygos tyrinėjimui - jai buvo skirtas jo dėstytas lietuvių bibliografijos istorijos kursas, disertacijos, knygos ir straipsniai.

  2014 kovo mėn. 26 d. 21:10:37

 • Jūrų muziejuje slaugomas Rytų Atlanto paprastasis ruonis sveiksta

  Jau antrą mėnesį Lietuvos jūrų muziejuje slaugomas Rytų Atlanto paprastasis ruonis sparčiai sveiksta. Jūrų paukščių ir žinduolių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas pradžioje abejojo jo išgyvenimo galimybėmis. „Jis buvo toks silpnas, kad, pirmą vakarą suleidę vaistų, manėme, jog ryto gyvūnas nesulauks“, - sakė biologas.

  2014 kovo mėn. 26 d. 16:15:09

 • Vaikai masiškai perka namų darbus

  Lietuvių kalbos ir literatūros kalbėjimo įskaitą dvyliktokai laikys balandžio viduryje. Jau dabar jie privalo pademonstruoti mokytojams, kaip ruošiasi įskaitai, kokią medžiagą yra surinkę ir kaip ją ketina pristatyti egzaminų komisijai. Anot pedagogų, didelė dalis moksleivių temas nusiperka per internetą, labai panašias, su tomis pačiomis rašybos klaidomis.

  2014 kovo mėn. 26 d. 13:48:24

 • Į patyčias negalima numoti ranka

  Nuo pirmadienio prasidėjusi akcija „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ” Lietuvoje vykdoma jau penktą kartą. Projekto iniciatoriai šia akcija vis primena visuomenei, kaip svarbu užkirsti kelią patyčioms. Deja, tai nėra taip paprasta. Tačiau įmanoma, kai patyčias pastebėsime visi ir neliksime abejingi vienas kitam, - tokį receptą siūlo dainininkė Eva.

  2014 kovo mėn. 26 d. 11:48:02

 • V.Mazuronis Seimo nariams siūlo tapti neetatiniais aplinkosaugininkais

  Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis kreipėsi į Seimo narius ir pakvietė juos tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais. Praėjusių metų spalį supaprastinta neetatinio aplinkos apsaugos inspektoriaus įgalinimų suteikimo tvarka pareigūnams ir Seimo nariams.

  2014 kovo mėn. 25 d. 15:08:47

 • Baltijos šalių kalbas išsaugos veiksminga švietimo sistema

  Rengiantis Lietuvoje priimti naujas Valstybinės kalbos politikos gaires, pirmadienį Seime surengta konferencija, kurioje savo patirtimi kalbos politikos srityje dalijosi kaimynių valstybių kalbos politikos vykdytojai. Anot estų kalbos tarybos pirmininkės Birutės Klas-Lang, daugiakalbystė tapo realija, kurios negalima ignoruoti.

  2014 kovo mėn. 24 d. 15:07:12

 • Iki trečiadienio lietaus neišvengsime

  Ateinanti savaitė bus lietinga. Sausi orai visoje Lietuvoje numatomi tik penktadienį, bet tą dieną bus šalčiau, sakė sinoptikė Tatjana Kempi. Pirmadienį daugelyje rajonų numatomi lietūs, kai kur galima perkūnija.

  2014 kovo mėn. 24 d. 10:26:13

 • Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba: Meteorologija - tai ne tik orų prognozės

  Meteorologija - tai ne tik orų prognozės, skelbiamomis žinių metu, pažymi Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, sekmadienį švenčianti Pasaulinę meteorologijos dieną. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos veikla gerokai įvairesnė.

  2014 kovo mėn. 23 d. 17:09:43

 • SVEIKINIMAI: Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Bulgarijos Respublikos prezidentą Rumeną Radevą šalies 110-ųjų nepriklausomybės metinių proga.
 • TĖVYNEI: Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje šeštadienį vyks I kurso kariūnų priesaikos ceremonija; tarnauti Lietuvos valstybei prisieks 36 kariūnai, dar 18 pirmakursių jau yra prisiekę anksčiau, tarnaudami Lietuvos kariuomenėje.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018