respublika.lt

2018 rugsėjo 23, sekmadienis

 • Vyriausybė išgąsdino karingąjį šiaulietį

  Įvairiomis protesto akcijomis išgarsėjęs šiaulietis Jonas Mileris aukščiausius postus šalies valdžioje užimančių politikų paklausė, kodėl balsavimai per rinkimus Lietuvoje rengiami tik sekmadieniais. Ir sulaukė atsakymo, kuris pensininką išgąsdino ir privertė susirūpinti savo paties bei artimųjų saugumu.

  2018 rugsėjo mėn. 23 d. 14:26:53

 • Popiežiaus žinia iš Kauno: ko reikia, kad solidarumo globalizacija taptų tikrove

  Engti silpnuosius, naudoti jėgą bet kokia forma, primesti mąstymo būdą, ideologiją, dominuoti kalboje, naudoti prievartą ar represijas siekiant palaužti tuos, kurie tiesiog savo kasdieniu gyvenimu, garbingu, paprastu, darbščiu ir solidariu elgesiu skelbia, kad kitoks pasaulis ir kitokia visuomenė yra įmanoma - nedora.

  2018 rugsėjo mėn. 23 d. 11:24:30

 • Valgiaraščius ligoninėms ir mokykloms sudarantys šefai pasijuto spaudžiami

  Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) specialistai, nuo pavasario tikrinę šalies ligoninių bei ugdymo įstaigų maisto meniu, nusprendė, jog būtina patiekalus keisti, todėl paprašė Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos pagalbos.

  2018 rugsėjo mėn. 23 d. 08:26:53

 • Popiežius Pranciškus jaunimui: pasipriešinkime individualizmui

  Šventasis Tėvas susirinkusius Katedros aikštėje ragino nebijoti klysti, sakydamas, kad nereikia bijoti būti pargriautam likimo - svarbiausia atsikelti.

  2018 rugsėjo mėn. 22 d. 17:30:12

 • Prie stebuklais garsėjančios Aušros Vartų Švč. Marijos popiežius kalbės rožinį

  Pasak vietinių ir atvykusių maldininkų, kurie susitikimo su Šventuoju Tėvu Aušros Vartų prieigose laukė jau nuo vidurdienio, jie šventai tiki Švč. Mergelės Marijos globa, čia meldžiasi ne tik už save, bet ir už artimuosius, ypač namuose likusius ligonius, prašydami jiems sveikatos.

  2018 rugsėjo mėn. 22 d. 15:04:06

 • P.Subačius popiežiaus Pranciškaus kalboje įžvelgė retą atvejį Bažnyčios istorijoje

  Bažnyčios istorikui Pauliui Subačiui akivaizdu, kad pirmą popiežiaus Pranciškaus kalbą, pasakytą atvykus į Lietuvą, daug kartų teks apmąstyti, suvokti, nes kiekvienas žodis svarbus.

  2018 rugsėjo mėn. 22 d. 14:49:07

 • Šeimos kelionės aplink pasaulį iššūkiai

  Jeigu viskas bus gerai, Audrius ir Alma Sutkai prie patobulinto ir perdaryto automobilio vairo praleis 4 metus, į kompaniją priims dar 50 keliautojų, aplankys 1000 Pasaulio stebuklų ir sukars nei daug, nei mažai 250 tūkst. kilometrų.

  2018 rugsėjo mėn. 22 d. 07:48:23

 • Lietuva sveikina popiežių

  Kuo išskirtinis popiežius Pranciškus, ką reikia žinoti prieš jį sutinkant ir kaip elgtis, jei Šventasis Tėvas išties jums ranką, sužinosite čia.

  2018 rugsėjo mėn. 22 d. 07:38:12

 • Lietuvos draugas J.B.Hanibalsonas savo knygomis tikisi sudominti ir lietuvius

  Ištikimas Lietuvos draugas, buvęs Islandijos užsienio reikalų ministras Jonas Baldvinas Hanibalsonas (Jon Baldvin Hannibalsson), savo šalyje pristatęs dvi savo knygas, kritikuojančias neoliberalizmą, tikisi, kad jos prisidės prie politinio dialogo ir diskusijų Lietuvoje. Kitų metų pradžioje J.B. Hannibalssonas žada atvykti į Lietuvą ir pristatyti savo knygas mūsų šalies visuomenei.

  2018 rugsėjo mėn. 21 d. 18:05:52

 • Seime susitiks Sąjūdį įamžinę fotografai ir žurnalistai

  Konstitucijos salėje vyks diskusija „Vizualinė Sąjūdžio istorija: pamatyti nematomą“ su 1988-1990 metų Sąjūdžio akimirkas įamžinusiais fotografais ir žurnalistais. Susitikimo dalyviai pasidalys prisiminimais apie savo veiklą, įspūdžiais, patirtais Sąjūdžio metais, taip pat renginyje bus kalbama apie istorinės atminties išsaugojimą ateinančioms kartoms.

  2018 rugsėjo mėn. 21 d. 12:50:42

 • Virš Kauno Santakos užfiksuota vaivorykštė

  Susirinkusieji į Kauno Santaką susitikti su popiežiumi, kuris aukojo šv. Mišias, užfiksavo vaivorykštę. Nuotrauka tikintieji dalijosi socialiniuose tinkluose, vadindami tai stebuklu, Dievo globos ženklu, tiesiog įdomiu gamtos reiškiniu.

  2018 rugsėjo mėn. 23 d. 11:58:12

 • Su popiežiumi holokausto aukas pagerbsianti Vilniaus geto kalinė: ši žemė permirkusi krauju

  Didžiojo Vilniaus geto likvidavimo dieną - rugsėjo 23-iąją, sostinės choralinėje sinagogoje skaitomi gete žuvusiųjų vardai, vidurdienį sostinės Rūdninkų skvere vyks jaunojo Vilniaus geto kalinio ir metraštininko Icchoko Rudaševskio dienoraščio skaitymai.

  2018 rugsėjo mėn. 23 d. 09:18:30

 • Lietus baigia nuplauti 137 000 eurų

  Kuršėnuose įsikūrusio Šiaulių rajono Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro vokiškos technologijos aikštelės danga už 137 000 eurų baigia „nučiuožti“ tiesiai į centro pastatą. Už Europos Sąjungos fondų ir savivaldybės lėšas aikštelė padaryta taip, kad po stipresnio lietaus darbuotojai turi atsikasti purvo ir aikštelės dangos užverstas duris, kad galėtų išeiti iš pastato.

  2018 rugsėjo mėn. 22 d. 19:33:43

 • Popiežius pasirašė Lietuvos prezidentūros svečių knygoje

  Popiežius Pranciškus Lietuvos prezidentūros svečių knygoje paliko savo autografą, užtikrindamas valstybės vadovę ir visos Lietuvos gyventojus, kad toliau melsis už juos. Popiežius trumpą tekstą parašė anglų kalba, praneša Vatikano radijas.

  2018 rugsėjo mėn. 22 d. 16:49:53

 • Prisiekė Karo akademijos kariūnai

  Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje šeštadienį prisiekė I kurso kariūnai. Priesaiką tarnauti Lietuvos valstybei davė 36 jaunuoliai, dar 18 pirmakursių yra prisiekę anksčiau, tarnaudami Lietuvos kariuomenėje. Visi prisiekusieji pirmakursiai tapo visateisiais Lietuvos karo akademijos kariūnais.

  2018 rugsėjo mėn. 22 d. 14:59:05

 • Popiežius Pranciškus: ši tauta turi tvirtą sielą

  Kreipdamasis į susirinkusius Daukanto aikštėje, popiežius Pranciškus teigė, kad nepriklausomybės šimtmetis - proga prisiminti išbandymus ir kančias bei rasti sprendimus šiandienos iššūkiams.

  2018 rugsėjo mėn. 22 d. 07:58:18

 • Disidentė, vienuolė Nijolė Sadūnaitė: Abu popiežiai suprato mūsų kančią

  „Kas tu per žmogus, kad tavęs popiežius ieško? Dvidešimt metų Vatikane dirbu, visi nori Šventąjį Tėvą pamatyti, o jis man sako: surask ir atvežk Sadūnaitę“, - kardinolo žodžiai, kuriais disidentė Nijolė Sadūnaitė prieš 29 metus buvo pakviesta pas popiežių Joną Paulių II, vėl atgyja jos atminty. Vienuolė nesitiki tokio paties dėmesio sulaukti iš popiežiaus Pranciškaus. Sesei didžiulė dovana vien tai, kad tenka laimė Lietuvoje išvysti pontifiką, kurio paguodos žodžio labiausiai reikia nuklydusiems, kenčiantiems ir skurstantiems.

  2018 rugsėjo mėn. 22 d. 07:39:50

 • Popiežiaus vizito metu ribojamas eismas: ragina automobilius palikti namie

  Šis savaitgalis - išskirtinis. Lietuvą lankant popiežiui Pranciškui, kartu minėsime Tarptautinę dieną be automobilio. Vilniaus ir Kauno miestų savivaldybės ragina šias dvi poilsio dienas palikti automobilius namie ir keliauti viešuoju transportu - jis bus ne tik nemokamas, tačiau ir leis kelionės tikslą pasiekti patogiau, mat daugelyje vietų bus ribojamas automobilių eismas.

  2018 rugsėjo mėn. 21 d. 18:10:52

 • Valstybinių miškų urėdija: visi kirtimai Labanoro regioniniame parke sustabdyti

  Valstybės įmonė Valstybinių miškų urėdija (VMU), remiantis aplinkos ministro Kęstučio Navicko sprendimu, vienam mėnesiui sustabdė visus kirtimus Labanoro girioje. Taip pat šioje girioje artimiausią mėnesį įmonė nepradės jokių kitų suplanuotų kirtimų, praneša VMU.

  2018 rugsėjo mėn. 21 d. 16:00:38

 • Senojo baltų tikėjimo tęsėjai kreipėsi į popiežių Pranciškų užtarimo

  Baltijos šalis lankysiančiam Katalikų Bažnyčios vadovui popiežiui Pranciškui sveikinimo laišką išplatinę senojo baltų tikėjimo tęsėjai išreiškė viltį, kad didelį autoritetą tarp krikščionių turintis Šventasis Tėvas paragins savojo tikinčiuosius ir hierarchus ne tik gerbti senąjį baltų tikėjimą, jo tęsėjų teisę laisvai išpažinti savo protėvių žemėje, bet ir nedaryti kliūčių jo valstybiniam pripažinimui.

  2018 rugsėjo mėn. 21 d. 12:19:56

1 2 3 4 5 6 7 ... 409
 • PASIEKIMAS: sekmadienį Austrijoje prasidėjusio pasaulio dviračių plento čempionato moterų komandų atskiro starto lenktynėse Italijos „Ale Cipollini“ ekipa, kuriai atstovauja lietuvė Daiva Ragažinskienė, užėmė devintąją vietą.
 • VYRIAUSYBĖ: Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys sekmadienį prasidedančioje neformalioje Žemės ūkio taryboje Austrijoje aptars priemones, kurios galėtų padidinti regiono žemdirbių konkurencingumą, skatinti aukštos kokybės produkcijos gamybą ir pan.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. V.Tomkus: nuo atgimimo iki išsigimimo
2. V.Vyšniausko kalba, pasakyta Seime, Sąjūdžio jubiliejaus proga
3. Disidentė, vienuolė Nijolė Sadūnaitė: Abu popiežiai suprato mūsų kančią
4. Įstatymai rašomi „iš pilvo“
5. Į politiką eina jau prasiskolinę žmonės
6. Rolandas Paksas. Neturi likti ginklų ir kariuomenių Baltijos šalyse bei Karaliaučiuje
7. Prezidentei krizė buvo pelninga
8. Vilniečiai atvykstantį popiežių pasitiks užversti kalnais šiukšlių
9. O.Strikulienė: Kas verks sumažinus Seimo narių skaičių?
10. Parlamentas tirs žinomų šviesuolių KGB šmeižto istoriją
11. Už vizitą pas gydytoją mokėti teks ne visiems
12. Arvydas Juozaitis stoja į kovą
13. Iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto varomas P.Gražulis: Esu labiausiai tinkamas ginti žmogaus teises
14. O.Strikulienė: Žmonės patys neina balsuoti, o paskui bloga valdžia piktinasi!
15. T.B.Burauskaitė: Padarėme tai, ką liepė Seimas
16. Nekultūringa politika
17. O.Strikulienė: Du politikai, taikos balandžiais lakstantys
18. F.Kauzonas: Parduodamas Europos vidurys!
19. Bausti reikia tikruosius žudikus
20. Perki internetu, malonėk susimokėti... už orą
21. Sumindžiotos mūsų istorinės relikvijos
22. Ar ne laikas grąžinti skolą Mažvydui?
23. Vaidindami demokratišką valstybę pamiršome, kas ta demokratija yra
24. „Auksinių šaukštų“ istorija dar nebaigta
25. O.Strikulienė: Nieko naujo. Valdžios fikusai tik kaitaliojasi su kaktusais
reklama
DARBAS ADMIN

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6 +9 C

   +6  +9 C

 

   +5  +8 C

  +11  +15 C

   +12  +11 C

 

   +10  +12 C

  1-6 m/s

 0-4 m/s

 

    1-6 m/s

 

USD - 1.1759 PLN - 4.2946
RUB - 78.5108 CHF - 1.1228
GBP - 0.8940 NOK - 9.5793
reklama
Sveikata Grožis