respublika.lt

2018 liepos 22, sekmadienis

Susidorojimo potekstė - ne demokratija ir procedūros, o Lietuvos valstybės likvidavimo judesysnuotraukos (18)

2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 08:05:18
Algirdas ENDRIUKAITIS, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras

Prof. R.Vilpišausko procedūriniai argumentai, pateisinantys priimtus sprendimus dėl V.Radžvilo eliminavimo iš Lietuvos valstybės suvereniteto ir ateities svarstymo, disonuoja Lietuvos valstybės šimtmečio jubiliejui, teigiančiam istorinį valstybės tęstinumą. Pasitvirtina teiginys, kad suverenitetas neturi poilsio dienų ir atostogų. Valdantysis elitas, regimai konservatoriai, suformulavę konceptualiai modernų tylų suverenios Lietuvos valstybės nuleidimą į pakalnę („Globali Lietuva“), o socialdemokratai iškėlę šimtmečio jubiliejaus paminėjimui tos pačios idėjos tąsą oficialiu klastingu šūkiu „Įkvėpti ateities“, kuris reiškia ėjimą nežinia kur, kaip, kiek ir dėl ko. Visa tai reiškia valerijonų lašus nuo širdperšos, kaip ir antros arba trečios pilietybės suteikimo raminantis kapituliacinis kompresas.

 

Dėl pastarosios lietuvių įkvėpimo formuluotės yra svariai pasisakiusi Latvijos Saeimos pirmininkė Inara Murcienė: „Jūs gal išėjote iš proto. Kokia ateitis jus įkvepia? Jūs esate greičiausiai mirštanti Europos tauta ir jus tai įkvepia?“ („Respublika“, 2017 07 07) Ką ir pridursi.

Ir dar vienas focus marocus, arba graži apgaulė, istorijos kančioms ir pralietam kraujui neva pagerbti. Sąmoningai nutylime to Akto turinį, suverenitetą, tautinę valstybę, o klastingai garsiai būgnijame tik apie datą ir tik įvykio faktą - toks modelis Lietuvoje jau „euroentuziastų“ užsuktas ir tuščiai skamba. Tai patriotų užliūliavimas. Tokioje laukymėje, vienaip ar kitaip kalbant, yra sunku sulyginti
V.Radžvilo intelektą ir nagrinėjamas Lietuvos nykimo tendencijas su jaunų, gyvenimo negrūdintų studentų patirtimi ir teikiamomis Lietuvos istorinėmis derekonstrukcijos pretenzijomis, kaip ir prof. R.Vilpišausko kalbėjimas apie valstybę kaip kažkokią su niekuo nesusietą abstrakciją beorėje erdvėje, tik žaidybinį autonominį procedūrinį žaidimą dangaus prieangyje ir sąvokos „Tegul meilė Lietuvos“ nebuvimą arba nutylėjimą.

Šiuo metu globalistų, kaip naujojo, paskutiniojo, neatsakingo, dirbtinio zovadinio kratinio adeptų, pastangomis vyksta aktyvus Lietuvos išvalstybinimas, išnacionalinimas ir išistorinimas. Mūsų „mylimos“ KGB laikais nesutinkantiems būti pavergtiems buvo klijuojamos etiketės: „buožė“, „buožės pakalikas“, „klerikalas“, „juodaskvernis“, „nacionalistas“, „praeities garbintojas“, „antitarybininkas“, „tikrovės juodintojas“, „tikrovės šmeižikas“. Tokia etiketė tramdė ir malšino aplinką, morališkai teisino represijas ir leido išmesti iš darbo, atimti turtą, ištremti, siųsti į lagerį arba kalėjimą. Dabar valdžią ir turtuolius aptarnaujantys globalistiniai informatoriai ta istorine bolševikine patirtimi klijuoja savo naujas etiketes: „nacionalistas“, „radikalas“, „homofobas“, „ksenofobas“, „populistas“, „marginalas“, „kraštutinis dešinysis“, „ultra“, „visiškai neįtakingi“, „euroskeptikas“, „europesimistas“, „talibas“, „kone kanibalas“ ir panašiai. Savaime aišku, kad valia triuškinti tuos, kurie pasisako už valstybės suverenitetą.

„Europos Sąjungoje nacionalinė kultūra turi išnykti, kad būtų galima ugdyti globalinį, internacionalų žmogų - Homo Europaens.“ (Hermanas van Rompėjus (Herman van Rompuy), ES Vadovų Tarybos pirmininkas, „Respublika“, 2015 01 09).

Šiame Lietuvos pasaulyje nėra nieko naujo: V.Kapsukas nubėgo pas Leniną, A.Sniečkus - pas Staliną. Dabar išsirikiavusi eilė Briuselyje. Pavardžių sąrašas, netgi konkuruojantis, istorijai yra sudarytas - „Kad Lietuvai būtų geriau“. Klausimas kitas: kokiame Lietuvos garbės ar negarbės istorijos sąraše bus tie „naujausio, geriausio, tikriausio ir paskutinio“ pavaldumo ištroškę asmenys, patenkinti vien gautomis Lietuvos teritorijos administravimo teisgalėmis.

M.K.Čiurlionio „Karalių pasaka“ lieka užmiršta, kaip ir suverenitetas su istorija, su himnu. Taigi pasaulio egzistencinės raidos suvokimas, žmogiškojo orumo, savigarbos ir išdidumo turėjimas lemia, kuo liekame: trąša ar augalu. Paradoksas: išsivadavome, kad išnyktume. Ir net ne dėl Rusijos tankų.

2012 02 03 Europos federalistų sąjunga Lietuvoje (ne Lietuvos, o Lietuvoje, kaip Europos padalinys!) savo rezoliucijos
7 str. užrašo: „Sveikiname EP pastangas sukurti bendrą pan-europinę apygardą renkant tam tikrą skaičių EP narių iš europinėms politinėms partijoms atstovaujančių transnacionalinių sąrašų.“ Įsivaizduokime, lietuvaitė į EP balotiruosis Italijoje, o prancūzas - Lietuvoje! Ko ne proletarinis internacionalizmas?

Ar tie devyni pasirašiusieji studentai prieš profesorių V.Radžvilą - Ieva Galkytė, Žilvinas Damošus, Paulina Palaikytė, Skirmantė Žukauskaitė, Joana Albertavičienė, Justina Ražanaitė, Tautvydas Pipiras, Ieva Miklaševskaja, Monika Glinskytė - apie Lietuvos valstybės ateitį pasaulio egzistencinių problemų krizių fone, tarkim, pavartė Tilo Saracino „Vokietija: savilikvidacija“ (2012 m.), Žano Pjero Ševemano „1914-2014. Europa išeina iš istorijos?“ (2016 m.), Patriko Bjukineno „Viršvalstybės savižudybė“ (apie JAV, 2016 m.), Nialo Fergiusono „Didysis išsigimimas“ (2016 m.), Semo Josmano „Šaltojo karo samdinys“ (2016 m.), Frensio Fukujamos „Valstybės tvarkos užgesimas“ (2016 m.) knygas, ar lengvatikiškai įtikėjo H.van Rompėjaus apšvietos išmintimi?

„Monarchas valdžią gauna iš Dievo, o H.van Rompėjus, sprendžiant iš jo pareiškimų, - iš kažkokios europietiškos dvasios. Kaip ir monarchui, jam visiškai nereikia tautos mandato, nes jo valdžios šaltinis - Europa, susidedanti ne iš realių žmonių, o aukštų idėjų ir abstrakčių vertybių, kurių tikras suvokimas suprantamas tik siaurai briuselinių biurokratų daliai. Gal mums geriau būtų karūnuoti van Rompėjų, kad kartą ir visam laikui išspręstume jo legitimumo problemą. Vienaip ar kitaip, ši pareigybė neturi nieko bendro su demokratinio valdymo principais.“ Stivas Makormikas (Steve McCormick), britų politologas (2012 02 07).

Gal teisus čekų filosofas Tomašas Hoskovecas: „Periferijoje esama šalių, kurios tų vertybių kainą suvokia mirdamos.“ („Literatūra ir menas“, 2003 04 25)

Taigi esame sustoję prie negalimos pažinti ribos „Lietuva, Tėvyne mūsų“. Istoriškai reikšminga, kad tai neįvertina ir kai kurie profesoriai su studentais manydami, kad 1918 m. vasario 16 d. Aktas beviltiškai paseno ir mūsų kelias yra H.van Rompėjaus išminties kelrodis, kuriuo abejojantieji privalo būti už universiteto ribų. Apie tai skamba 1918 m. vasario 16-osios varpai? Taigi, sprendėjai - „Ateities įkvėpti!“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (18)

 • Rita 2017 rugpjūčio mėn. 16 d. 11:46:28

  Uz menesio (nereikia ilgai laukti) baltarusai sugrazins lietuvai ne tik
  lita ,bet ir socoalistine respublika ir milicija. Kur gauti nepersaunamu
  liemeniu?

 • Рagarba 2017 rugpjūčio mėn. 15 d. 13:01:48

  Didžiausia pagarba autoriui už nuomonę ir "Respublikai", kad tokias
  nuomones spausdina. M alonu, kad Signataras Algirdas dar turi parako
  parakinėje. Pamatęs išvardintas knygas tikiuosi, kad bus dar ne vienas
  straipsnis

 • Apraudokim 2017 rugpjūčio mėn. 14 d. 21:39:37

  Tiesiog norisi apraudoti palaidotas tautos viltis,svajones kaip gyvensime
  laisvoj Lietuvoj...Vis aiškiau kasdien daros,kad jau gyvenom,jau buvo ,kad
  toliau jau nieko nėra.Gerai pasakė ta Saeimos pirmininkė,kokia dar
  ateitis,kai Universitetui profesorius atsirenka keli apsinešę
  studenčiokai...

 • Bleka 2017 rugpjūčio mėn. 14 d. 11:06:36

  TSRS valde zydai ,ES valdo zydai valdydami NATO ir $.2.Niekur Lietuva
  nedings,buvo ir blogiau.3.Kitose Valstybese irgi bordakas.3.Reik lietuvio
  Prezidentu ,bet ikis zyda svepluojanti lietuviska ,kap dabar...Kada baigsis
  sis bordakas nezinau ,bet kad baigsis tikrai.Mes jau juntame zydo valdymo
  kracha ,bet tas vis dar gaivelioja...iesko durniu,budamas durnium....

 • Viskas užsakyta 2017 rugpjūčio mėn. 13 d. 18:18:00

  Baisiau nei prie ruso.tada buvo reikalingas "liaudies balsas", kad
  susidoroti.Dabar tie 5 "pasirašiusieji" buvo reikalingi įvykdyti
  užsakymą.Kieno?-to, kas sėdi arčiau lovio, greičiausia-iš Švietimo
  ministerijos.Radžvilui-kerštas už žmonių kvietimą pasipriešinti
  valstybės naikinimui.

 • Dočys 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 11:42:14

  Kuo skiriasi Lietuvos valdantieji nuo pav. Kambodžos Pol Poto - Jang Sari
  vyriausybės. Labai nedaug, tik žmonių mažinimo metodu. Moralė vienoda,
  tarnauti -izmui!

 • Dočys 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 11:32:32

  Žodžius su galūne - ,,izmas" paaiškina žodis - ,,sionizmas"!

 • kestut 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 11:31:27

  Užsakytas straipsnis.Dar vienas auksaburnis iš buvusiųjų,ketvirtį
  amžiaus valdžiusių Lietuvą.Jau geriau pasikvieskime Aivarą
  Abromavičių,gal jisai suburs komandą,dirbančių už atlyginimą vardan
  tos,Lietuvos.

 • štai kur būsimas Prezidentas 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 10:47:57

  Jeigu taip mąstytų daugiau politikų, gyventume šviesiau ir gražiau. Ir
  man labai gaila tų paminėtų pasirašiusiųjų studentų, ypač jų
  tėvų. Kokia gėda, o patiems studentams kada nors irgi bus gėda. Aišku,
  jeigu jie žmonės.

 • štai 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 10:43:11

  pretendentas į prezidentus Nr.1(vienintelis).Pritariat?

 • 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 10:33:04

  Je ne suis pas avec Rompėj

 • dalis2 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 09:16:36

  Tampa latifundininkais, stato sau pilis.
  Juos visiškai tenkina, kad čia liks 1,5 mln. patarnaujančių jiems
  žmonių. Juk net pagal oficialius domenis Lietuvoje iš
  3,6 mln. liko 2,8. Toks tas „Europietiškas pasirinkimas“.

 • parsidavusi valdzia 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 09:13:58

  – Dauguma naiviai mano, jog valdžios tikslas – tai šalies didybė.
  Realybėje – kaip sakė Orvelas: „Valdžios tikslas
  – valdžia“. Ir pinigai, kuriems gauti reikalinga valdžia. Valdančio
  elito tikslus gerai atspindi jų turto
  deklaracijos. Mes matome, kad jose po 10-tį žemės sklypų, po 20-tį
  butų, mašinų kolekcijos ir milijonai grynais.
  Tai – postkomunistinių valdininkų psichologija – nesuvaldomas noras
  kaupti. Ir tokie žmonės, gavę šalies valdymą,
  ieško ką gali apiplėšti. Dėl to tokiam elitui nesvarbu išlaikyti
  Lietuvos valstybingumą. Jiems nereikalinga didinga šalis,
  jiems svarbu savas turtas. Elito nedomina, kad emigruoja „protai“ ir
  kvalifikuoti darbuotojai. Jam nerūpi, kad šalį
  palieka geriausieji. Jam tai net palanku – tegu važiuoja! Mažiau bus
  spaudimo valdžiai, mažiau reikalaus, mažiau bus
  prieš tokią valdžią. Jūs nepatenkinti, kad krenta gyvenimo lygis? Mes
  atidarėm jums duris – galite važiuoti.
  Palaikančius valdžią viskas tenkina: jie superka nekilnojamą turtą,
  žemes. Tam

 • Mokslo vergai 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 08:58:04

  Mokykitės iš Saakašvilio ir Landsbergio.

 • Mokslo vergai 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 08:57:37

  Mokykitės iš Saakašvilio ir Landsbergio.

 • Žmogus 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 08:27:09

  Stiprus straipsnis.Baisus atradimas:išsivadavome tam, kad išnyktume. Deja
  tai tiesa. Grįžtame į XIX amžių.

 • Žmogus 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 08:24:44

  Stiprus straipsnis.Baisus atradimas:išsivadavome tam, kad išnyktume. Deja
  tai tiesa. Grįžtame į XIX amžių.

 • DVARAS 2017 rugpjūčio mėn. 12 d. 08:24:04

  griuva,nes tvari-demokratine valstybe ir lojalus pilietis net per 27 metus
  neivyko.Kas laukia.....cia jau K.Markso mokslas gali
  atsakyti.....Demokratine revoliucija,siam arealui budingos ir isbandytos
  rietenos,skerdynes,,,,teritorijos skilimai ir nauju seimininku
  atsiradimas.Del pridarytu valstybei...MIlzinisku skolu bus prarastas
  turtas-zeme,miskai,verte turintys statiniai....Versiai eis pliki-basi
  bliaudami ir alkani....o gal dvara isgelbes pranasas is RUSIOS
  V.Uspackich....Aciu drg.Brazauckui,Landzbergiui,Adamkui,Grybauskaitei ir
  visam protingu darbstuoliu ratui padejusiems suklesteti
  ...tautiskai-politiskai-ekonomiskai,socialiai ir protiskai....aCIu ir uz
  ZOMBINIMA...

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • IŠGELBĖJO: Izraelis naktį JAV ir Europos šalių prašymu evakavo iš Sirijos į Jordaniją 800 organizacijos „Baltieji šalmai“ gelbėtojų ir jų šeimų narius; tai pirmas kartas septynerius metus trunkančiame Sirijos pilietiniame kare, kai Izraelis leido sirams išsigelbėti nuo karo per savo teritoriją.
 • PASIRODYMAS: „Vilniaus festivaliai“ pristato pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiantį pasaulinę muzikos garsenybę Philippe Jaroussky; prancūzų baroko scenos superžvaigždė savo pasirodymą sekmadienio vakarą surengs Vilniaus universiteto Didžiajame kieme.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar dalyvaujantys rinkimuose politikai turėtų nurodyti, ar nebuvo pripažinti sumaišę interesus?

balsuoti rezultatai

Ar pritariate, kad nuo kitų metų parduotuvėse įvedinėtų nedarbo sekmadienius?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +16   +19 C

   +15  +16 C

 

   +16 +18 C

  +25  +28 C

   +22  +24 C

 

   +22  +25 C

    2-4 m/s

  2-5 m/s

 

    1-3 m/s

 

USD - 1.1670 PLN - 4.3229
RUB - 74.0532 CHF - 1.1633
GBP - 0.8945 NOK - 9.5905
reklama
Sveikata Grožis