Švietimo istorijos muziejuje - paroda „Ponas Varnas nupiešė paveikslą“nuotraukos

2019 gegužės mėn. 14 d. 11:17:42 Perskaitė 371

Nuo antradienio iki birželio 26 dienos Lietuvos švietimo istorijos muziejuje (Kauno centre) veiks paroda, surengta šiemet minint žymaus kultūros veikėjo, dailininko, profesoriaus Adomo Varno 140 metų jubiliejų.

 

Organizatoriai primena, kad šis menininkas dirbo tapybos, grafikos, scenografijos, leidybos srityse, fotografavo ir dokumentavo Lietuvos kryžius, koplytėles bei retesnius architektūrinius paminklus, dirbo pedagoginį darbą, rašė dailės klausimais, aktyviai dalyvavo kuriant įvairias lietuvių menininkų organizacijas. Muziejus visuomenei pristato parodą „Ponas Varnas nupiešė paveikslą“, kurioje atspindėtos visos A. Varno įvairiapusiškumą atspindinčios veiklos.

„Savo prigimtimi ir pozityviomis būdo savybėmis Adomas Varnas buvo unikali XX a. menininkų kartos asmenybė. Šiandien mes jį matome ne tik kaip kūrėją ar įvairiapusišką visuomenininką, bet taip pat kaip pedagogą - jaunųjų menininkų mokytoją ir jaunosios kartos ugdytoją, nenuilstantį sutuoktinės Marijos Kuraitytės-Varnienės (1886-1982) pagalbininką įtvirtinant ir puoselėjant M. Montessori metodo mokymą Lietuvoje, o po II Pasaulinio karo - emigracijoje Vokietijoje ir Amerikoje“, - teigiama Lietuvos švietimo istorijos muziejaus pranešime.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net