S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio per Atlantą metinėms paminėti - finansinė verslininkų paramanuotraukos

2013 liepos mėn. 26 d. 08:50:52 Perskaitė 913

Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-ųjų metinių minėjimo šventei neliko abejingi ir Klaipėdos rajone dirbantys verslininkai. Judrėnuose vykusiems renginiams surengti naftos gavybos bendrovė „LL Investicijos“ skyrė nemažą finansinę paramą - 27 tūkst. litų.

Parama - beveik pusė šventės biudžeto

Bendrovės „LL Investicijos“ direktorė Natalja Haselton teigė jau seniai žinanti, kokia ši sukaktis svarbi Lietuvai, todėl kai sulaukė Judrėnų bendruomenės prašymo prisidėti prie šio renginio, ji nė nesuabejojusi pritarė lėšų šiam renginiui skyrimui.

„Žinau, kad šis įvykis mūsų šaliai labai svarbus, todėl kai sužinojau, kad renginiai vyks ir Judrėnuose - miestelyje, kuris įeina į „LL Investicijų“ licencinį plotą, - ir kad mes galime prie šios šventės taip pat prisidėti, nudžiugau. Mums visada malonu padėti bendruomenėms įgyvendinti jų užsibrėžtus tikslus“, - kalbėjo N.Haselton.

Bendrovės „LL Investicijos“ draugiškumu bei skirta parama džiaugėsi ir šventės organizatoriai. Pasak Lietuvos aviacijos muziejaus filialo Lakūno Stepono Dariaus muziejaus Judrėnuose vadovo Mėčislovo Raštikio, be šios paramos jiems nebūtų pavykę įgyvendinti tokio didelio renginio, koks buvo.

„Išties norime labai pasidžiaugti ir padėkoti bendrovei už bendradarbiavimą, nes jų skirta parama yra labai svari ir mums be galo svarbi. Džiaugiamės, kad įmonė „LL Investicijos“ suprato šio renginio prasmę ir reikšmę bei geranoriškai prie jo prisidėjo. Be jų finansinės paramos šventė būtų daug skurdesnė. Vis dėlto įmonės skirtos lėšos sudarė daugiau nei 40 proc. viso renginio biudžeto“, - džiaugėsi M.Raštikis.

Remia ir kitas bendruomenes

N.Haselton teigimu, įmonė „LL Investicijos“ geranoriškai bendradarbiauja su visomis bendruomenėmis - bendrovė nuolat remia daugelį Klaipėdos, Šilutės ir kitų rajonų bendruomenes.

„Remiame miestelių šventes ar kitus renginius, taip pat padedame rekonstruoti bendruomenių namus, bažnyčias, ugdymo įstaigas. Geranoriškai prisidedame prie daugelio bendruomenėms svarbių projektų. Mes džiaugiamės ir didžiuojamės visomis bendruomenėmis, su kuriomis gražiai sutariame ir abipusiškai bendradarbiaujame. Tikimės, kad tiek su Judrėnų, tiek su kitų miestelių bendruomenėmis mūsų santykiai puikūs ir draugiški išliks ir ateityje“, - sakė N.Haselton.

Pakvietė S.Dariaus giminaitį


Bendrovė „LL Investicijos“ S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio per Atlanto minėjimo renginį parėmė ne tik finansiškai. N.Haselton šeima pasirūpino, kad į Lietuvą iš už Atlanto atvyktų ir legendinio lakūno S.Dariaus giminaitis. Ji ir jos sutuoktinis Tomas M.Haseltonas (Thomas M.Haselton) puikiai pažįsta ir jau daugelį metų artimai bendrauja su lakūno S.Dariaus giminaičiu Tomu Orkutu (Thomas Orcutt), gyvenančiu JAV.

„T.Orkutas - artimas mano vyro bičiulis, su kuriuo jis bendrauja jau daugiau nei dvidešimt metų. Kai sužinojome, kad šiemet Lietuvoje vyks tokia didelė šios sukakties minėjimo šventė, nė nedvejodami ėmėme kalbinti T.Orkutą atvykti į Lietuvą“, - pasakojo N.Haselton.

Moteris džiaugėsi, kad legendinio lakūno S.Dariaus giminaitis priėmė šį jų kvietimą ir kartu su žmona Mere (Mery) atvyko į Lietuvą, kur dalyvavo kone visuose per pastarąsias kelias savaites šiai sukakčiai paminėti vykusiuose renginiuose.

„Mes esame labai laimingi, kad T.Orkutas priėmė mūsų kvietimą ir atvyko į šį itin svarbų ir ypatingą mūsų šalies istorijoje minėjimą. Kadangi jis vyko iš JAV, tad jo vizitas daugeliui Lietuvoje ir vėl tarsi priminė „Lituanicos“ skrydį per Atlantą“, - kalbėjo N.Haselton.

Parengta pagal dienraščio „Respublika“ priedą Gyvenimas“

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net