Pristatoma A.Juozaičio knyga „Tėvynės tuštėjimo metas. 2000-2017 m.“nuotraukos (8)

2018 lapkričio mėn. 08 d. 09:48:04 Perskaitė 1182

Ketvirtadienio vakarą Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje kauniečiai turės progą padiskutuoti su filosofu ir visuomenės veikėju Arvydu Juozaičiu, pristatysiančiu savo naujausią knygą „Tėvynės tuštėjimo metas. 2000-2017 m.“.

 

Tai - knyga takoskyra, kurią A. Juozaitis rašė septyniolika metų. Joje sudėtos esė, rašytos išgyvenant nūdienos Lietuvos valstybingumo zenitą ir valstybingumo nuosmukį.

„Karčioji mūsų gyvenimo tiesa - iki šiol neregėtai gausus jaunosios lietuvių kartos emigravimas iš Tėvynės suprantamas kaip nacionalinės idėjos krizė. Ar Lietuva išliks išgyvendama ir Europos tapatumo nuosmukį? Kur tie šaltiniai, iš kurių galime semtis jėgų spartėjančiam Tėvynės nykimui sustabdyti? Vėl pradėti gimdyti, dauginti gyvenimą nepaisant nieko - ar ne to prašo iš mūsų ir „Tautiška giesmė“, mūsų himnas? - tokius klausimus sau ir skaitytojams užduoda knygos autorius. Jo įsitikinimu, 2018 metais, skaičiuodama savo naujojo valstybingumo šimtmetį, Lietuva patiria ir savo paskutinę lemtį - gyvena be rezervų. „Visa tai, ką smagiai ir noriai demonstruojame socialiniuose tinkluose - ir viskas. Užnugario nebėra“.

Renginio organizatoriai primena, jog A. Juozaitis - filosofas, rašytojas, publicistas, politinis ir visuomenės veikėjas, humanitarinių mokslų daktaras, parašęs ne vieną dešimtį knygų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net