Popiežiaus vizitui Lietuvoje ruošiamas proginis medalisnuotraukos

2018 rugpjūčio mėn. 30 d. 12:26:30 Perskaitė 396

Istoriniam Popiežiaus Pranciškaus vizitui Lietuvoje atminti „Monetų namai“ nukaldins proginį medalį.

 

40 mm skersmens atminimo medalis bus nukaldintas iš vario-nikelio lydinio. Medalio averse bus pavaizduota oficiali šio vizito emblema, o reverse - Popiežiaus Pranciškaus herbas ir šūkis „MISERANDO ATQUE ELIGENDO“ bei leidimo metai - 2018-ieji. Lotynišką frazę galima versti kaip „išsirinkdamas pažvelgė į jį su gailestinga meile“. Tai ištrauka iš Bedos Garbingojo homilijos, kurioje aiški/namas Evangelijoje pagal Matą aprašytas pašaukimas.

Medalio tiražas bus griežtai ribojamas ir sieks 15 tūkst., viena šeima galės įsigyti tik 1 medalį, jo kaina - 1 eur ir pristatymo išlaidos.

Popiežiaus Pranciškaus vizitas bus dvejopas - ganytojiškas ir valstybinis. Pagal sudarytą darbotvarkę Lietuvoje per dvi dienas susitikimai su Šventuoju Tėvu vyks bent septyniose vietose, tad Lietuvoje bus daug progų Popiežiui susitikti su žmonėmis. Kiekvienai Popiežiaus vizito dienai Lietuvoje numatyta ir po vieną didįjį susitikimą. Atvykęs iš Romos į Lietuvą, Šventasis Tėvas šeštadienį, rugsėjo 22-ąją, dalyvaus susitikime su jaunimu Vilniuje, Katedros aikštėje, o sekmadienį Kaune aukos Šv. Mišias Santakos parke.

Popiežiaus vizitas Lietuvoje bus kelionės po visas tris Baltijos šalis dalis. Planuojama, kad Popiežius Pranciškus rugsėjo 24 d., pirmadienį, lankysis Rygoje, rugsėjo 25 d., antradienį, tęs kelionę Taline.

Prieš 25-erius metus, 1993 m., taip pat rugsėjį, Lietuvoje lankėsi Jonas Paulius II. Tai buvo pirmasis Šventojo Tėvo apsilankymas buvusioje Sovietų Sąjungos teritorijoje.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net