Nepriklausomybės šimtmečiui paminėti - šimto parašiutininkų šuolisnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 07 d. 14:35:58 Perskaitė 594

Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Lietuvos aeroklubas penktadienį organizuoja 100 parašiutininkų šuolį, skirtą Nepriklausomybės šimtmečiui minėti.

 

„Renginiui pasirinktas Šiaulių karinis aerodromas, kadangi Lietuvos karinės oro pajėgos turi lėktuvų, kuriuose telpa tiek parašiutininkų. Nereikia toli skristi į kitą miestą, taip pat didelis aerodromo plotas - apie 400 ha, kuriame parašiutininkai gali saugiai nusileisti“, - sakė vienas iš šuolio organizatorių.

Šis šuolis sutampa su Šiaulių gimtadieniu - miesto dienoms skirtų renginių pradžia.

Šuolyje iš dviejų Karinių oro pajėgų orlaivių „Spartan“ dalyvaus 100 parašiutininkų iš visos Lietuvos - Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Marijampolės, Klaipėdos, Mažeikių parašiutininkų klubų. Šuolyje dalyvaus ir vienas parašiutininkas iš Italijos, studijuojantis Lietuvoje ir priklausantis šio miesto parašiutininkų klubui. Taip pat šuolyje dalyvaus 7 parašiutininkai iš kaimyninės Latvijos.

Šiuo šuoliu bus bandoma pasiekti naują Lietuvos rekordą - 100-o parašiutininkų šuolis vienu metu. Šis faktas bus pateiktas rekordų registravimo agentūrai „Factum”.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net