Dešimtas sezonas - tik pradžianuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 12 d. 12:02:11 Perskaitė 357

Rugsėjo 18 d. 10-ąjį jubiliejinį sezoną pradėsiantis profesionalus improvizacijos teatras „Kitas kampas“ plačiai atvėrė duris žiūrovams ir pasauliui. Naujasis sezono šūkis „10-as sezonas - tik PRADŽIA“ atskleidžia, jog teatro aktoriai šį rudenį startuoja ne tik su šviežiomis, netikėčiausiomis idėjomis, bet ir grandioziniais ateities planais.

 

Teatras - atviras žiūrovams ir pasauliui

Rugsėjo 3 d. „Kitas kampas“ kvietimu Vilniuje apsilankė improvizacijos meistrė iš Austrijos Beatriks Brunsčko (Beatrix Brunschko). Ji drauge su teatro aktoriais Audriumi Bružu, Martynu Nedzinsku, Oskaru Vygonovskiu, Mariumi Čižausku, muzikantu Dima Golovanovu ir kitais Lietuvos aktoriais žiūrovams pristatė dviejų dalių unikalų improvizacijos pasirodymą, gimusį dienos metu vykusių improvizacijos dirbtuvių metu.

Improvizacijos pasirodymas vyko Vilniaus mažojo teatro repeticijų salėje ir buvo atviras, o vietos į pasirodymą buvo išgraibstytos per mažiau nei valandą nuo registracijos paskelbimo.

Teatro vadovo A.Bružo teigimu, naujajame sezone teatras tampa dar atviresnis tiek žiūrovams, tiek pasauliui. „Smagu, kad Beatriks atvyko į Vilnių ir simboliškai atidarė naująjį teatro sezoną. Jubiliejinį sezoną pradedame būdami dar atviresni, todėl ištikimiausiems teatro žiūrovams atvėrėme teatro užkulisių duris ir pakvietėme į šį išskirtinį pasirodymą su aktore. Žiūrovams norėjome parodyti, kaip iš tikrųjų gimsta improvizacija.“

Du improvizacijos meistrai B.Brunsčko ir A.Bružas pirmą kartą susitiko praėjusių metų žiemą Liublianoje, kur abu dalyvavo tarptautiniame teatro projekte „Mūsų gyvenimai“ (angl. „Our lives“). Antras susitikimas įvyko šių metų pavasarį Berlyne. Kitų metų pavasarį jie vėl skris į Berlyną, kur prodiuserių buvo pakviesti atidaryti kitą ilgametį improvizacijos festivalį.

„Dalyvavimas tarptautiniuose improvizacijos projektuose priverčia į save pažvelgti Europos kontekste ir galiu drąsiai teigti, kad „Kitas kampas“ yra aukščiausios prabos improvizacijos teatras. Mes esame įdomūs, atviri pasauliui ir pasaulis atviras mums. Tai tik pradžia, mes eisime toli“, - džiaugėsi A.Bružas.

Kelias į tarptautinius festivalius

Šį rudenį teatras žengia dar vieną žingsnį tarptautinėje arenoje. Spalio 12 d. teatras pakviestas dalyvauti XIII tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“. Festivalyje bus parodytas Kirilo Glušajevo režisuotas spektaklis „Nuostabūs dalykai“.

Spektaklio premjera teatre įvyko šių metų vasarį. Spektaklį, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka teatro aktorius M.Nedzinskas, jau dabar galima vadinti anšlaginiu. Bilietai į spektaklį tiesiog iššluojami.

Pavasarį spektaklį pamačiusi Visagine vykstančio festivalio „Atspindys“ direktorė Marija Tanana ilgai nelaukusi pakvietė jo kūrėjus dalyvauti festivalyje šiais metais. Anot jos, tokių stiprių monospektaklių Lietuvoje nėra daug ir ji tiki jo sėkme.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net