respublika.lt

2018 rugsėjo 22, šeštadienis

 • Knyga apie R.Staliliūnaitę pristatyta šios garsios aktorės gyvenimo teatre Kaune

  Kaune pristatyta rašytojo ir žurnalisto Svajūno Sabaliausko knyga "Rūta Staliliūnaitė: "Aš esu Barbora". Atsiminimai apie scenos karalienę". Tai atsiminimų apie legenda vadinamą vieną ryškiausių visų laikų Lietuvos kino ir teatro aktorę Rūtą Staliliūnaitę rinkinys.

  2014 vasario mėn. 24 d. 16:28:20

 • T.Leiburas: „Aš lauksiu prie Vilniaus, prie pasakų miesto“

  Šios eilutės iš populiarios kompozitoriaus Tomo Leiburo dainos „Prie pasakų miesto“, kurią jis sukūrė seniai pagal poeto Pauliaus Širvio eiles, yra tapusios jo kūrybos vizitine kortele. Vilnietis kompozitorius, pianistas ir pedagogas, kuris šiandien švenčia 60-metį, sako, kad toji daina jam miela širdžiai neatsitiktinai.

  2014 vasario mėn. 23 d. 16:18:59

 • Aktorius V.Sodeika vis dar mokosi kvėpuoti

  Spektaklyje „Dėdės ir dėdienės“ vieną pagrindinių vaidmenų bestrikinėjantį Mykoliuką suvaidinęs druskininkietis Vainius Sodeika džiaugėsi, jog jam pavyko personažą pateikti taip, kad ir pačiam būtų įdomu, ir žiūrovas nenuobodžiautų. Dėl Vainiaus atsidavimo teatrui abejoti neverta - jį nuolat galima išvysti keliuose skirtingų režisierių statytuose spektakliuose. Apie jo gastroles iš vieno teatro į kitą ir apie tai, ką aktoriai veikia po darbo, kalbėjosi „Vakaro žinios“.

  2014 vasario mėn. 23 d. 09:08:53

 • A.Gricius nepaišo tik ant sienų

  Režisierius Augustinas Gricius namuose, esančiuose Vilniaus centre, kur tik nėra prisilietęs savo rankomis. Jis tapo paveikslus, daro savotiškus koliažus, pats susikalė stalą, susimeistravo miniatiūrinį teatrelį, šviestuvą... Bene pats įdomiausias darbas - paties apipavidalinta pabodusi sekcija, kurią lengva ranka būtų išmetęs.

  2014 vasario mėn. 22 d. 11:57:03

 • Knygų mugei diriguoja klasika

  Jeigu reikėtų vienu žodžiu apibūdinti pirmąją tarptautinės Vilniaus knygų mugės dieną, sakyčiau: maloni. Pirmiausia maloni dėl to, kad mugėje knygos savuoju gausumu kol kas dar pirmavo prieš dalyvauti, smalsauti, pirkti ar tik pasidairyti čia atplūdusių žmonių srautus.

  2014 vasario mėn. 21 d. 11:07:29

 • Scenoje debiutuoja O.Narbutaitės opera

  Nacionaliniame operos ir baleto teatre penktadienį pristatoma kompozitorės Onutės Narbutaitės operos "Kornetas" premjera. Tai yra pirmasis Nacionalinio operos ir baleto teatro savarankiškai įvykdytas užsakymas nuo 2000 metų, kai buvo statyta Broniaus Kutavičiaus opera "Lokys".

  2014 vasario mėn. 21 d. 08:22:41

 • Šv.Kristoforo kamerinio orkestro 20-metis

  Šv.Kristoforo kamerinis orkestras, vadovaujamas profesoriaus Donato Katkaus, jau dvidešimt metų puošia Vilniaus muzikinį gyvenimą. Iškilmingą kūrybinės veiklos sukaktį kolektyvas kviečia paminėti rytoj jubiliejiniame koncerte Šv.Kotrynos bažnyčioje.

  2014 vasario mėn. 19 d. 12:30:51

 • L.Striogos angelai šypsosis anykštėnams

  Anykščių sakralinio meno centre trečiadienį atidaroma skulptoriaus Leono Striogos paroda "Angelai žemėje". Naujausių skulptoriaus angelų kolekciją sudaro 15 skulptūrų. "Vieni kalba su angelais, kiti - su velniais, o aš noriu kalbėti su žmonėmis apie angelus", - savo kūrybos moto yra įvardinęs L. Strioga.

  2014 vasario mėn. 19 d. 08:56:23

 • Jubiliejiniame B.Dvariono konkurse - ateities muzikos žvaigždės

  Vasario pabaigoje visose šalies regionuose skambės jaunųjų muzikantų instrumentai - vasario 13-27 dienomis rengiamas 18-asis Nacionalinis Balio Dvariono konkursas. Pasak kompozitoriaus sūnaus smuikininko Jurgio Dvariono, moksleivius muzikuoti kviečiantis renginys leidžia įgyvendinti kilnų ir taurų kompozitoriaus norą.

  2014 vasario mėn. 17 d. 15:10:15

 • Maestro D.Geringas vilniečiams atskleis violončelės skambesio grožį

  Sostinėje koncertuos žymus Lietuvoje gimęs muzikas Davidas Geringas - vasario 21 dieną su Valstybiniu simfoniniu orkestru Kongresų rūmuose maestro pateiks vieną gražiausių violončelės repertuaro kūrinių bei stos prie dirigento pulto.

  2014 vasario mėn. 17 d. 11:18:50

 • Vieną iš Vilniaus Mažojo teatro vizitinių kortelių - spektaklį "Madagaskaras" turės galimybę išvysti šalies miestų moksleiviai ir mokytojai. Vasario pabaigoje - kovo pradžioje režisieriaus Rimo Tumino spektaklis bus rodomas Marijampolėje, Kaune, Vilniuje ir Šiauliuose.

  2014 vasario mėn. 24 d. 15:40:04

 • R.Skučaitė: „Poezija glaudžiasi prie muzikos“

  Kelių dešimčių knygų vaikams ir suaugusiesiems autorė, poetė, dramaturgė ir vertėja, o dar ir daugybės dainų tekstų autorė - toji pati Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Ramutė Skučaitė. Jos posmai skambūs, melodingi, o kalba tikrai taisyklinga, nors jai teko patirti ir tremtinės dalią Sibire.

  2014 vasario mėn. 23 d. 12:38:40

 • Sibire išlikti padėjo muzikavimas

  Pristatyta Jūratės Vyliūtės ir Gailos Kirdienės knyga „Lietuviai ir muzika Sibire“. Knygoje, išleistoje Lietuvos kompozitorių sąjungos, plačiai aptariama, kaip lietuviai tremtiniai per muziką, į kurią visomis išgalėmis veržėsi, sugebėdavo susikurti kiek pakenčiamesnes egzistavimo sąlygas.

  2014 vasario mėn. 22 d. 16:56:50

 • K.Smoriginas stebina savo kūrybiškumu

  Aktorius, bardas ir teatro režisierius Kostas Smoriginas stebina savo kūrybiškumu. „Domino“ teatre jis stato spektaklį „Diena be melo“ pagal Filipo Leliušo pjesę „Žaidžiame tiesą“.

  2014 vasario mėn. 22 d. 08:37:25

 • Sausio 13-oji atkuriama teatro scenoje

  Nacionaliniame dramos teatre penktadienį pristatomas bendras jaunų lietuvių ir latvių teatro menininkų spektaklis "Barikados", priminsiantis 1991 metų sausio įvykius. Spektaklį kuria režisierius Valteris Sylis, kartu su dramaturgais Janiu Baluodžiu ir kolege iš Lietuvos Goda Dapšyte.

  2014 vasario mėn. 21 d. 09:50:09

 • Nepažintas lietuviškos politinės minties palikimas gali būti aktualus šiandien

  Lietuva turi turtingą ir jau primirštą politinės minties istoriją, kuri gali būti aktuali ir šiandieninei valstybei. Tai siekia patvirtinti Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto mokslininkai, parengę ir išleidę tris "Lietuvos politinės minties antologijos" tomus.

  2014 vasario mėn. 20 d. 21:45:14

 • Metų knygos laureatai - A.Tapinas, A.Valionis ir I.Vizbaraitė

  Akcijos "Metų knygos rinkimai 2013" nugalėtojais tapo Andriaus Tapino fantastinis romanas "Vilko valanda" suaugusiųjų kategorijoje, Artūro Valionio eilėraščių knyga "Apytiksliai trys" poezijos kategorijoje bei Ingridos Vizbaraitės pasaka "Karžygiuko istorija" vaikų kategorijoje, praneša lrt.lt.

  2014 vasario mėn. 19 d. 10:25:18

 • O.Narbutaitės

  Nacionaliniame operos ir baleto teatre pristatoma lietuviškos operos "Kornetas" premjera. Kompozitorės Onutės Narbutaitės kūrinys, prieštaraujantis šiuolaikinėms operos tendencijoms, scenoje debiutuos vasario 21-22 dienomis.

  2014 vasario mėn. 18 d. 15:51:28

 • O.Koršunovas: statyti A.Čechovą be asmeninių praradimų neįmanoma

  OKT teatre vasario 22-23 dienomis pristatoma Antono Čechovo pjesės "Žuvėdra" premjera. Pasak režisieriaus Oskaro Koršunovo, šią pjesę jis norėjo statyti nuo pat savo režisūrinio kelio pirmųjų žingsnių, tačiau šiai pjesei reikia daug ne tik teatrinės, bet ir gyvenimiškos patirties.

  2014 vasario mėn. 17 d. 12:31:51

 • Vilniuje bus tęsiami Pilių parko tvarkymo darbai

  Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija pirmadienį vėl tvarkys Pilių parką, teritoriją tarp Bernardinų sodo ir Katedros aikštės. Tvarkymo metu bus kertami ir genėjami medžiai. Pasak direkcijos atstovų, pabaigus šiuos medžių tvarkymo darbus atsivers geresnis vaizdas nuo T. Vrublevskio gatvės į Lietuvos nacionalinį muziejų, Mindaugo paminklą ir į Valdovų rūmus.

  2014 vasario mėn. 17 d. 08:29:45

 • APMAUDAS: Rusijos futbolo čempionato aštuntojo turo rungtynėse šeštadienį Maskvos „Dinamo“ klubas, kuriam atstovauja Fiodoras Černychas, namuose 0:1 (0:0) pralaimėjo Machačkalos „Anži“ ekipai.
 • SVEIKINIMAI: Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Bulgarijos Respublikos prezidentą Rumeną Radevą šalies 110-ųjų nepriklausomybės metinių proga.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018