respublika.lt

2018 rugsėjo 26, trečiadienis

 • S.Stacevičius: Palikęs legendą

  Apie Paulių Širvį sakoma, kad jis - vienintelis XX amžiaus lietuvių poetas, sugebėjęs palikti savąją legendą, visuomenės sąmonėje virsti herojumi - frontą perėjusiu nuskriaustųjų gynėju, tauriu ir doru girtuokliu, besiliejančiu meilės dainomis turtą ir šlovę pamynusiu autsaideriu...

  2014 kovo mėn. 18 d. 13:31:18

 • Pristatomas pergalę įamžinęs Oršos mūšio liudininko paveikslas

  Vilniaus paveikslų galerijoje antradienį pristatoma edukacinė paroda, skirta Oršos mūšio 500-osioms metinėms. Šį mūšį vaizduojantis paveikslas šiuo metu yra saugomas Varšuvos nacionaliniame muziejuje, o Lietuvoje bus galima išvysti jo kopiją.

  2014 kovo mėn. 18 d. 08:30:44

 • Rašytojų sąjunga kviečia pasidalinti atsiminimais apie poetą J.Marcinkevičių

  Rašytojų sąjunga kviečia žmones siųsti atsiliepimus apie poetą Justiną Marcinkevičių, kurie vėliau suguls į atsiminimų knygą. Knygą parengti ėmėsi Rašytojų sąjungos leidyklos vyriausiasis redaktorius, literatūros kritikas Valentinas Sventickas.

  2014 kovo mėn. 17 d. 15:09:01

 • Tarptautiniams meno festivaliams Kultūros taryba skyrė 3 milijonus litų

  Kultūros taryba šalyje rengiamiems tęstiniams tarptautiniams meno renginiams iš Kultūros rėmimo fondo padalino 3 milijonus litų paramos. Atsižvelgdama į kultūros ir meno ekspertų darbo grupės išvadą, taryba iš viso parėmė 17 tarptautinių festivalių.

  2014 kovo mėn. 17 d. 13:45:08

 • A.Giniotis: gal žmogus tuo ir įdomus, kad turi ydų

  Tai, ką žmogus daro, negali būti tobula, o tobulas žmogus – nebe žmogus, sako aktorius, režisierius, „Keistuolių teatro“ vadovas Aidas Giniotis. Jis svarsto, kad „gal žmogus tuo ir įdomus, kad turi kažkokių ydų [...]. Kol ydos pakenčiamos – jos kaip pipirai, kaip prieskoniai. O kai nebepakenčiamos, tada jis pats darosi yda.“

  2014 kovo mėn. 17 d. 09:04:18

 • S.Jokužys: Moteris yra viso pasaulio įkvėpėja

  Fotografas, spaustuvininkas ir leidėjas Saulius Jokužys neseniai Sveikatos apsaugos ministerijoje pristatė moterų aktų parodą „Virpesiai“. Moterį šlovinantis fotografas šį kartą savo darbus dedikavo moterų kovai su klastinga liga - kiaušidžių vėžiu. Paroda atverta Pasaulinės kovos su vėžiu dienos proga.

  2014 kovo mėn. 16 d. 08:36:58

 • K.Donelaičio jubiliejui „atgijo“ vabalai

  Vilnietis fotografijos veteranas Zinas Kazėnas, kuris yra išleidęs daugybę spalvotų fotoalbumų, atvirukų apie Lietuvą, jos miestus, gražiausias vietoves, jau kuris laikas padėjo į šoną savo ištikimą draugą fotoaparatą. Meistras nesėdi sudėjęs rankų. Pastaruoju metu jis kuria vaizdo juostas, kurias galime pamatyti internete. Dar vaikystėje pamėgęs piešti, jis vėl ėmėsi dažų ir teptuko. Savo darbų parodą „Vabalai“ Z.Kazėnas skiria Kristijono Donelaičio jubiliejiniams metams.

  2014 kovo mėn. 15 d. 15:27:49

 • Knyga turi būti kiekvieno vaiko gyvenime

  Kokias vertybes į save sugeria vaikas per pirmuosius keliolika savo gyvenimo metų, tokiomis vertybėmis ir vadovaujasi visą gyvenimą. Kokia žmonių karta užaugs ateityje, itin svarbu labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ steigėjams ir jiems padedantiesiems. Surėmę pečius bendram tikslui pasiekti, kad visi vaikai užaugtų su prasmingomis knygomis, fondo steigėjai verčia kalnus.

  2014 kovo mėn. 15 d. 08:20:51

 • Fotografijos ir poezijos tekstų paroda mini kovo 11-ąją Olštyne

  Varmijos-Mozūrų vaivadijos sostinės Olštyno filharmonijos meno galerijoje penktadienį atidaroma fotografijos ir poetinių tekstų paroda „Poetiniai dokumentai“, skiriama Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 24-osioms metinėms.

  2014 kovo mėn. 14 d. 15:26:02

 • Merkinėje audrą sukėlė istorinis namas

  Šių metų pradžioje Varėnos r. tarybos posėdyje turėjo būti svarstomas klausimas dėl savivaldybei priklausančio kitados Merkinėje buvusio mokyklos bendrabučio privatizavimo. Žinomas kaip Vazos namas, pastatas įrašytas į valstybės saugomų kultūros vertybių registrą. Merkiniškiams pasipriešinus, privatizavimo atsisakyta, bet ši alternatyva niekur nedingo.

  2014 kovo mėn. 14 d. 09:24:02

 • Suomijoje pristatoma kompozitorės O.Narbutaitės kūrinio premjera

  Kompozitorės Onutės Narbutaitės kūryba pristatoma Suomijoje - kovo 22 dieną Kokolos miesto Snellman salėje skambės kompozitorės premjera kameriniam orkestrui „Ten buvo drugelis?". Šis kūrinys yra parašytas Ostrobotnijos kamerinio orkestro užsakymu ir dedikuotas dirigentui Juhai Kangasui bei kolektyvo 40-mečio jubiliejui.

  2014 kovo mėn. 18 d. 10:58:54

 • Lietuvos rusų dramos teatras nedalyvaus festivalyje Rusijoje

  Lietuvos rusų dramos teatras, vadovaujamas režisieriaus Jono Vaitkaus, atsisakė vykti gastrolių į Sankt Peterburge šį pavasarį vyksiantį teatrų festivalį ir organizatoriams išsiuntė atvirą laišką. Taip pasielgti teatro kolektyvas nusprendė, išvydęs festivalio, kuriame ketino dalyvauti, organizatoriaus Sergejaus Šubo pavardę Rusijos kultūros ministerijos išplatintame kultūros veikėjų sąraše.

  2014 kovo mėn. 17 d. 18:44:15

 • Lenkijoje pristatomas miuziklas apie popiežių Joną Paulių II

  Devintųjų popiežiaus Jono Pauliaus II mirties metinių proga balandžio 2 dieną Krokuvoje pristatomas pontifikui dedikuotas miuziklas. Menininkų komandos iš Italijos kuriamo miuziklo „Karolis Voityla: Tikroji istorija“ siužetas prasideda 1981 metų gegužės 13-ąją, kuomet Šv. Petro aikštėje buvo pasikėsinta į popiežiaus gyvybę.

  2014 kovo mėn. 17 d. 14:49:03

 • S.Vainiūno jubiliejaus proga rengiamas tarptautinis muzikų konkursas

  7-ąjį kartą rengiamas Tarptautinis Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkursas šiemet skiriamas iškilaus Lietuvos kompozitoriaus 105-osioms gimimo metinėms. Kovo 31-balandžio 6 dienomis vyksiantis konkursas sukvies 45 jaunuosius pianistus bei 26 kamerinius ansamblius iš 22 šalių.

  2014 kovo mėn. 17 d. 11:12:11

 • Ilgas kelias nuo Holdeno iki Hamleto

  Jeigu kas sako, kad nėra likimo ir jį kreipiančio piršto, turėtų pasiklausyti Romo Ramanausko istorijos. Kelią į aktorystę, kuri jam, kietam anų laikų septyniolikmečiui, atrodė velniaižinkas, parodė Irena Bučienė.

  2014 kovo mėn. 16 d. 12:43:48

 • Didžiausias mūsų visų lobis yra kultūra

  Šeštadienį į Naisius iš įvairiausių šalies kampelių suvažiavę žmonės ieškojo kultūros mecenato Ramūno Karbauskio paslėpto 5 tūkst. litų vertės lobio, pagerbė pirmojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso laureatus ir pripažino, kad didžiausias visų mūsų lobis yra kultūra.

  2014 kovo mėn. 15 d. 18:45:06

 • Ir tu ateik į Kaziuką. Jis laukia

  Vakar Kaziukas atidardėjo, atpūškavo į Kauną ir nutarė čia pasilikti net trims dienoms. Iki pat sekmadienio vakaro. Su savimi Kaziukas atvėžino iš Vilniaus ir patį karalaitį šv.Kazimierą. Kad pagarbiai pasilabintų su Kauno miestelėnais, meistrais beigi prekybininkais. Susirinkusiais į šį garbųjį miestą iš visų gildijų. Na, pabus čia. Paprekiaus, pasiginčys, pasidžiaugs.

  2014 kovo mėn. 15 d. 12:28:44

 • A.Butkevičius: kiekviena karta į kultūros viršūnes iškelia naujas asmenybes

  Dvylikai kūrėjų Vyriausybėje penktadienį įteiktos kultūros ir meno premijos. Sveikindamas laureatus, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius pabrėžė, kad literatūra, teatras, fotografija ir muzika žmonėms padeda geriau suprasti ir nepaklysti sudėtingose gyvenimo realijose.

  2014 kovo mėn. 14 d. 15:55:29

 • A.Latėnas: Galima numirt po tokių žodžių

  Julijos Žemaitės „Trys mylimos“, kurias pastatė aktorius, režisierius, Jaunimo teatro vadovas Algirdas Latėnas, būtų surinkusios pilną salę dar kartą, ir dar, tačiau festivalis turi ribas. Ironiška, kad Kultūros ministerijoje šiam, Auksiniam scenos kryžiui nominuotam spektakliui kurti teatras palaikymo nesulaukė.

  2014 kovo mėn. 14 d. 13:36:06

 • Pristatoma knyga apie menininkę J.Jablonskytę-Petkevičienę

  Signatarų namuose Vilniuje penktadienį pristatoma knyga „Gyvenimo juostos: Julija Jablonskytė-Petkevičienė“. Julija užaugo kalbininko Jono Jablonskio ir Konstancijos Sketerytės šeimoje.

  2014 kovo mėn. 14 d. 08:43:05

 • SCENARIJUS: trečiadienį Seimo Audito komiteto posėdyje bus pristatytas Lietuvos ekonominės raidos scenarijus 2018-2021 m. bei Valstybės kontrolės išvados dėl jo; taip pat bus skiriamas dėmesys strateginio planavimo ir biudžeto formavimo sistemos pertvarkai.
 • TARŠA: Seimo Aplinkos apsaugos komitete trečiadienį bus svarstoma vandens valymo įrenginių kontrolė, analizuojant Kėdainių ir Vilniaus vandens telkinių taršos atvejus.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas spaudoj

Ar dar vis turite neiškeistų litų?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +2   +10 C

   +8   +13 C

 

   +10  +12 C

  +9  +13 C

   +16  +17 C

 

   +13  +15 C

  15-18 m/s

 3-7 m/s

 

    2-6 m/s

 

USD - 1.1777 PLN - 4.2930
RUB - 77.3603 CHF - 1.1376
GBP - 0.8943 NOK - 9.5713
reklama
Ukis 2018