respublika.lt

2018 rugsėjo 23, sekmadienis

Mūsų kaltė tik ta, kad esamenuotraukos (46)

2016 kovo mėn. 26 d. 08:00:01
Rimvydas Stankevičius, „Respublikos“ žurnalistas

„Argi mes patys priimame sprendimus?“, - paklaustas apie Lietuvos būklę, liūdnai šypteli vienas garsiausių teatro režisierių nūdienos Europoje - Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didžiojo kryžiaus kavalierius Eimuntas Nekrošius, - „Tedarome tai, ką mums padiktuoja Europa. Juk nuolat esame gąsdinami: „Jeigu jūs nebūsite su mumis - pražūsit“. Beje, mums ir sovietai tą patį sakydavo“...

 

- Šviesaus atminimo režisierė Dalia Tamulevičiūtė mėgdavo sakyti: „Jeigu mes tai rodome scenoje, vadinasi jums, mieli žiūrovai, to reikia“. Kitaip tariant, režisieriaus misiją ji suvokė tarsi pedagogo, atsakingo už dvasinį Tautos ugdymą. O jums, režisieriau, renkantis medžiagą spektakliui, tokio pobūdžio argumentai būna svarbūs?

- Sąmoningai to tikrai nedarau. Esu įsitikinęs, kad režisierius gerą spektaklį gali sukurti tik tuo atveju, jeigu jam pačiam tai, ką daro, yra įdomu ir asmeniškai aktualu. Jeigu režisierius spektaklį kurs ne sau, net jeigu jo motyvai teoriškai - taurūs, teatro trupė neišvengiamai tai pajus ir jiems nebus įdomu dirbti. Na, o jeigu nebus įdomu jiems - nebus įdomu ir publikai. Todėl mano taisyklė - renkantis medžiagą galvoti ne apie publiką, o apie save - ką man ji padeda išsiaiškinti, ką ji man duoda.

Na, šiais laikais taip mąstyti turbūt jau yra senamadiška - daugelis paprasčiausiai stengiasi įtikti žiūrovo skoniui, nekvaršindami sau galvos, kaip tai galėtų praturtinti publikos sielas - svarbu tik spektaklio lankomumas.

- Bet juk kaip tik dėl šių priežasčių ir ima seklėti šiuolaikinių spektaklių turinys. Mano studentiškoje jaunystėje teatras visada buvo apie sielos reikalus, o dabar scenoje dominuoja vien socialinės ir seksualinės problemos, tarsi teatras būtų kokia politinių ir visuomeninių akcijų palydimoji dalis...

- Laikas toks. Nūdienos žmogus tokiame lygmenyje įkurdintas gyventi - tokiu lygmeniu ir suvokia bei vertina pasaulį: rankos, kojos, krūtinė... Jis jau ima užmiršti, kad būna dar ir subtilesnių dalykų šiame pasaulyje, todėl giliau - jau ir nebenori. Na, o režisieriams tai - lengvas ir beveik garantuotas kelias į komercinę sėkmę.

Būkime atviri, daugelis nūdienos kūrėjų yra moję ranka į savo garbę, savo orumą ir net sąžinę. O argumentas jų - nenuneigiamas: „Gyventi kažkaip juk reikia“. O juk iš tikrųjų reikia. Bepigu būtų jaunus aktoriukus gėdinti ir vardyti jiems dalykus, į kuriuos jiems nederėtų veltis, tačiau kai jie paklausia: „O ką man daryti? Iš kur gauti valgyti?“, aš nutylu, nes nežinau ką jiems patarti. Juk jei, tarkim, pats šiandien būčiau studentas, ko gero, būčiau priverstas elgtis kaip jie - sutikti su bet kokiu pasiūlymu, jei jis tik padės pramisti.

Apsidairykite, tai juk yra ne tik teatre - šiais laikais žmogus yra priverstas džiaugtis gavęs bet kokio darbo, jau neklausdamas savęs, ar tai ką reikės daryti - turi išliekamąją vertę, ar nesikerta su asmenine ideologija, moralės nuostatomis... Liūdna, bet šiais laikais gavęs pasiūlymą dirbti, žmogus jau nesvarsto, ar padės tas darbas atsiskleisti asmenybei, talentui... Jei pastebėjote, dabar jau neįprasta klausti, ar žmogus dirba pagal išsilavinimą, pagal specialybę - dabar visų žmonių specialybė yra ta, kurios prireiks.

- O kas suformavo tokią situaciją Lietuvoje?

- Nemanau, kad dėl jos būtų kalta teatro mokykla, kultūros pasaulis ar net Lietuvos valdžia. Nebūkime naivūs - ką vargšė mūsų valstybė gali paveikti dabartinėje padėtyje būdama? Argi mes patys priimame sprendimus? Argi mes svarstome, kas būtų naudinga mūsų valstybei, kaip savoje šalyje tvarkytis norėtų Lietuvos žmonės? Ne. Mes tedarome tai, ką mums padiktuoja Europa. Juk nuolat esame gąsdinami: „Jeigu jūs nebūsite su mumis - pražūsit“, todėl neva mūsų vienintelė užduotis - stengtis būt kuo klusnesniems, kad tik ES mūsų pražūčiai neatiduotų.

Beje, juk mums ir sovietai tą patį sakydavo...

O mūsų kaltė tik ta, kad esame nuleidę pečius, palūžę, silpni ir jau susitaikę su tuo, kad kiti apsprendžia mūsų likimus.

- Maironis gyveno dar sunkesniu Lietuvai ir lietuvybei laiku, tačiau jam vien savo kūrybos ir asmenybės galia pavyko pažadinti ir suburti palūžusius ir viskam abejingus individus į Tautą bei valstybę. Kaip manote, gal panašų postūmį Lietuvai meno bei kultūros žmonės galėtų atlikti ir šiandien?

- Žinoma, tai būtų labai gerai. Tačiau bėda ta, kad menininkai - tos pačios visuomenės žmonės, kenčiantys dėl tų pačių ydų ir sergantys tomis pačiomis ligomis. Lietuvos menininkai, kaip ir visa lietuvių tauta šiandien - nustoję tikėjimo savimi. Ar ką darytų Lietuvos valdžia, ar kultūros žmonės, ar patys ko savomis rankomis imtumės, visur dalyvauja pečius svarinanti visuotinė išankstinė nuostata: „Vis tiek nieko neišeis“. Taip ir svirduliuojame per dienas nuo to savo neryžtingumo, rimtai nė neįsitraukdami į tai, ką darome.

O valdininkai - visais laikais tokie patys. Net juokinga truputį - nūdienos valdininkai remiasi identiškais argumentais ir net kalba tais pačiais sakiniais, kuriais kalbėjo sovietiniai. Todėl reikia nustoti laukti, kad valdininkai ką nors išspręs - jeigu kas nors ir gali ką nors išspręsti - tik mes patys. Juk tai mūsų gyvenimas, mūsų gyvenimo užduotys, todėl nepaisydami laikų ir sąlygų privalome gyventi būtent savo gyvenimą, o ne tokį, koks kitiems būtų parankesnis.

- O juk apie tai - ir naujausieji jūsų spektakliai: „Jobo knyga“, „Idiotas“, „Bado meistras“ (Tik „Boriso Godunovo“, atleiskite, dar nemačiau)... Juk argi ne visi jie sako: „Amžinosios vertybės nesikeičia, nepinga - keistis gali tik kiekvieno mūsų santykis su jomis“?

- Ir apie tai, žinoma. Bet mano užmojai - nepalyginti kuklesni. Na, tarkim, statydamas „Jobą“ galvojau, net jeigu daugiau visai nieko spektaklyje publika nepamatys ir nesupras, tai bent jau iš spektaklio išeis „Jobo knygos“ tekstą išgirdę. Juk vargu ar daugelis šiandien yra skaitę Senąjį Testamentą.

- Na, vertinga, žinoma, ir tai, bet manau, kad šie spektakliai turi ko pasakyti ir asmeniškai lietuvių visuomenei, kuri štai neatranda deramos vietos Jono Basanavičiaus paminklui, aršiai puola Justiną Marcinkevičių, iš Tautos sąmonės stengiasi eliminuoti taip pat ir kitus nacionalinius autoritetus...

- Apie šiuos dalykus esu girdėjęs tik „viena ausimi“, nes ilgokai Lietuvoje nebuvau - tik vakar grįžau iš Lenkijos, kur kūriau spektaklį pagal Adomo Mickevičiaus „Vėlines“. Tad konkrečiai galėsiu atsakyti tik tada, kai bent kiek aiškiau suprasiu, kas čia vyksta.

- Tuomet pasakykit, kokį įspūdį parsivežėte iš Lenkijos - ar lenkai irgi kaip, kad mes - daro vien tai, ką Europa liepia, ar jie yra išsaugoję savo nacionalinį stuburą?

- Kad ir kokiu aspektu vertintume, situacija ten visai kita. Ir kultūros, ir požiūrio į savo Tėvynę, ir į savo istoriją, ir į savo nacionalines vertybes prasme, visai kitas santykis su savąja Tėvyne, visai kitokia laikysena ES kontekste... Pavyzdžiui, patriotizmas Lenkijoje vis dar reiškia patriotizmą, tuo metu pas mus šios sąvokos prasmė radikaliai apversta - Lietuvoje šiandien patriotais vadinami išimtinai tik žmonės, nekenčiantys Lietuvos.

Patriotizmas Lenkijoje natūrali ir visuotina laikysena. Ir gatvėje, ir teatre... Ten neišgirsi nepagarbių juokelių Tėvynės tematika, o tokie pasakymai, kuriais įprastai mėgstame kalbėti apie savo Tėvynę, ten negalėtų sulaukti kitokios reakcijos, kaip tik kumščių.

Žinoma, tai smulkmena, pats paviršius, bet svarbiausia yra tai, kad visos šios smulkmenos byloja, jog prieš mus - gyva, kunkuliuojanti ir didelį potencialą ateičiai turinti Tauta. Gražu ir net šiek tiek pavydu buvo tai matyti.

- O dėl to, kad „Vėlines“ stato lietuvis, pasipiktinimų nebuvo? Diskusija dėl Adomo Mickevičiaus tautinio identiteto neįsiplieskė?

- Apie tai nebuvo užsiminta nė žodeliu. Net pajuokauta apie tai nė karto nebuvo. Apskritai su manimi bendraujama buvo itin korektiškai ir kultūringai, o lietuvių ir lenkų tautoms jautrūs kontekstai buvo labai gražiai apeinami.

- Bet juk Lenkija - taip pat ES narė. Kodėl ten globalizacija nepakirto nacionalinių šaknų? Kodėl ten patriotai nevadinami nacionalistais, o nacionalinė kultūra - išmestina atgyvena?

- Nuo sovietų imperijos griuvimo praėjo maždaug trys dešimtys metų. Per tą laiką mūsų šalyse užaugo nauja - jau laisvėje gimusių žmonių karta. Mes užauginom savo vaikus, lenkai - savuosius. Vadinasi - skirtingai auginome.

- Beje, o dėl to, kad pasirinkote statyti būtent „Borisą Godunovą“ ir kad neatsisakėte būti apdovanotas už jį Maskvoje „Auksine kauke“, kritikos Lietuvoje sulaukėte?

- Ne. Bent jau kol kas nesulaukiau. O dėl to apdovanojimo... Jeigu jo ir būčiau atsisakęs, nei Rusija būtų šį mano gestą pastebėjusi, nei Lietuva. O ir aš pats pernelyg nesureikšminau. Tuo metu įtemptai dirbau Lenkijoje, apie tą apdovanojimą man pranešė telefonu, tad trumpai padėkojau ir dirbau toliau.

- Be to, kultūrinis bendradarbiavimas politikos nepaiso?

- Nemanau taip ir nemėgstu, kai šitaip sako. Dabar, beje, labai patogu taip sakyti. Aš tik režisuoju, anas - tik prodiusuoja, dar kitas - tik koncertuoja... Bet juk taip nebūna. Kiekvienas menininkas turi savo ideologiją ir žino ribas, už kurių ji neleidžia žengti. Aiškiai junta ir tai, kai jas peržengia. O tas „tik kultūrinis bendradarbiavimas“ kaip tik ir yra patogi priedanga tokiems sandoriams su sąžine pridengti.

- Kurdamas svečioje šalyje neišvengiamai atstovaujate ne tik Lietuvos kultūrai, bet ir politinėms šalies pažiūroms. Tad dirbdamas Lenkijoje arba Rusijoje, turbūt turėjote labai gerai apgalvoti kiekvieną savo žodį, ištartą viešumoje?

- Taip. Neslėpsiu - ir štai šį kartą Lenkijoje viešėdamas neištariau daug ko, ką knietėjo ištarti. Teko nuolat save kontroliuoti, kad iki galo neatsiverčiau... Tačiau kai visa tai vyksta svečioje šalyje, gal natūralu yra šiek tiek paslapukauti. Liūdniau yra tai, kad jau kuris laikas ir savojoje Tėvynėje esu priverstas slėpti savo politinius, religinius įsitikinimus, iki galo neatskleisti, ką išties manau vienu ar kitu klausimu. Beje, įtariu, kad didžiuma Lietuvos žmonių visais aštriausiais ir skaudžiausiais nūdienos kontekstų klausimais yra bendraminčiai, bet to nesužino, nes slapukauja jau ir viens prieš kitą.

Parengta pagal savaitraštį „Respublika“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (46)

 • e 2017 spalio mėn. 05 d. 17:16:05

  1

 • taaip 2016 balandžio mėn. 20 d. 21:15:52

  issigime Lietuva . stalinizmas ar lansbergizmas -- tas pats , tos
  pacios aplinkos vaisius

 • nu 2016 kovo mėn. 29 d. 12:30:38

  Ar neklystu, kad Nekrošių "rusai puola". Jeigu taip, tai ko jis nori.

 • lorenzo 2016 kovo mėn. 28 d. 13:51:25

  kai yra kalbama ir siejama politika su menu,tada reikia nagrinėti tautos
  charakterį ir savo paties būdą,nes šiose sąvokose slypi valdžios
  veiksmai ir šalies padėtis geopolitikoje.kodėl niekas nenori statyti
  spektaklio apie Goliumą?kodėl niekas nenori parodyti tikrąjį lietuvio
  veidą tautų fone?kodėl mes bijome pažiurėti į save iš šono?susidaro
  toks vaizdas,kad kiaulė bijo pamatyti savo akis...

 • prajuokino 2016 kovo mėn. 28 d. 01:45:59

  Monakas???pokerio mini valstybė. Onutei irgi stiprybės.nepykit ant
  rutenio, gal jis konservatorius, gal valdišką darbą dirba.

 • Inžinierius 2016 kovo mėn. 28 d. 01:26:24

  Teisus tas Nekrošius, rusų laikais žmogus buvo vertinamas labiau, koks
  inžinierius gaudavo net 120 rublių, o melioratorius, melžėja ar
  tarpkolūkinis statybininkas tik menkus 700-800 rubliukų. Labai buvo
  gerbiamas išsimokslinimas: jei baigei mažiau klasių, tai ir gauni tik 7
  kartus didesnį atlyginimą. Ok tu, Nekrošiau, Nekrošiau, kodėl tu vis
  dar ne Šiaurės Korėjoj darbuojies?...

 • www 2016 kovo mėn. 27 d. 15:07:27

  Savo įsitikinimus gali slėpti dirbantys valdiškose įstaigose,
  nomenklatūra, dar žurnalistai, rašantys užsakomuosius
  straipsnius...Tačiau menininkui, tokiam kaip Nekrošius, savo
  įsitikinimų tikrai slėpti nereikia...Gal nereikia slėpti ir tiems,
  kurie yra puikūs savo amato žinovai...

 • Snoroeciams 2016 kovo mėn. 27 d. 02:59:16


  Su Kristaus-Šviesos prisikėlimo švente.Linkiu mums visiems,kad
  Tiesa,dora,
  meilė prisikeltų visų mūsų širdyse.Šiltų,skalsių,jaukių
  šv.Velykų

 • jonui 2016 kovo mėn. 26 d. 18:59:29

  Taip, jūs patenkintas ir kalbat tą ,ką reikia esamai tvarkai,tačiau
  turintys kitokią nuomonę dabar bijo labiau viešai kalbėt,nei ankščiau

 • alksnaitis 2016 kovo mėn. 26 d. 17:32:22

  pagarba Eimuntui Nekrošiui už tiesos žodžius: Nebūkime naivūs - ką
  vargšė mūsų valstybė gali paveikti dabartinėje padėtyje būdama?
  Argi mes patys priimame sprendimus? Argi mes svarstome, kas būtų naudinga
  mūsų valstybei, kaip savoje šalyje tvarkytis norėtų Lietuvos žmonės?
  Ne. Mes tedarome tai, ką mums padiktuoja Europa.

 • R.T. 2016 kovo mėn. 26 d. 15:22:14

  Labai savalaikis straipsnis. Įsiklausykime į maestro skaudulius,
  neslapukaukime vienas prieš kitą, kol dar tauta neišnyko totalinėj
  emigracijoj.

 • nuomone 2016 kovo mėn. 26 d. 14:27:40

  manau labiau mums vadovauja ne europos sajunga o jav,kuri ir savo
  kariuomene atsiunte i lietuva.visi juk zinom,kurios salies armija
  teritorijoj,to ir duda puciam...o rusijs televizija uzdare ,nes nesugeba
  konkuruoti savo propaganda pries daug maz rusijos tiesa per tv.aisku ir ten
  perdeda,taciau lietuviskos zinios pasidare tiesiog kazkokia pornografija...

 • KA -Jonui 2016 kovo mėn. 26 d. 14:16:16

  Taip !, rusai treme ir zude . O kiek zmoniu priverte nusizudyti
  liandzbergizmas ir kiti valdantieji klanai ? 40- 50 tuks . per tuos
  26metus. Ir nusizude ne bomzai , o zmones nerade vietos neprikulmingoje.
  Dar milijonas pabego turbut is gero gyvenimo. Gaila , kai islenda tokie "
  rasto aiskintojai" , kurie gyvenima mato viena akimi.

 • Jonai, 2016 kovo mėn. 26 d. 13:58:00

  tau nereikia slėpti savo įsitikinimų,nes kalbi tą pat ką ir
  Landsbergis. Štai ir visa laisvė.

 • Jonas 2016 kovo mėn. 26 d. 12:52:06

  ...jau kuris laikas ir savojoje Tėvynėje esu priverstas slėpti savo
  politinius, religinius įsitikinimus, iki galo neatskleisti, ką išties
  manau vienu ar kitu klausimu." Liūdna, kad Nekrošių jau paveikė Putino
  ideologija. Man nereikia slėpti savo įsitikinimų, kalbu ir rašau tai,
  ką manau ir įsitikinęs, kad Lietuvai ES blogio neneša. Tai Rusija
  žudė, trėmė, sodino į kalėjimus, terorizavo ir demoralizavo Lietuvos
  žmones. Man gaila Nekrošiaus.

 • js 2016 kovo mėn. 26 d. 12:36:10

  Lenkai ne patriotai, o ekstremistai, tai tauta nekenčianti kaimyninių
  valstybių ir serganti rusofobija, jie daro viską, kad Lenkiją paversti
  JAV karine baze. Lenkija niekaip negali susitaikyti su mintimi, kad
  Lenkijai nepriklauso Baltarusijos dalis, Vilniaus kraštas ir Lvovas.
  Lapkričio 11 dieną švenčiant Lenkijos nepriklausomybės dieną, lenkų
  nacionalistai rengia eitynes, kurios visada baigiasi riaušėmis ir
  susirėmimu su policija.
  Gal kas nors nori artimiau bendrauti su agresyvia Lenkija, kurią aktyviai
  remia JAV, kurios tikslas amžinas karas, destabilizacija ir chaosas.

 • nuomonė 2016 kovo mėn. 26 d. 12:06:32

  manau,kad rusų kanalus uždraudė,kad bijoma,kad tai kas sakoma
  mums,pateikimo kokybės lygiu nesugebės konkuruoti. Pas mus nėra sakoma
  nėra ginčų,nuomonės įvairovių,gyvybės, lietuviško vertinimo galų
  gale.Viskas sugromuliuota,žodis žodin kruopščiai sudėliota ir
  viskas.Paklausyk Žinių ir linksminkis su LNK... Pas mus tikrosios
  Vėlinės.

 • Lietuvoje šiandien patriotais vadinami išimtinai tik žmonės, nekenčiantys Lietuvos. 2016 kovo mėn. 26 d. 11:50:12

  Čia Režisierius jau kiek perlenkia. Atleistina gerbiamam Maestro
  .garsinančiam Lietuvą . Iš kitos pusės lengva šnekėti ,kai atsakai
  už savo meną ir spektaklius , bet ne už Valstybe ir jos žmonių
  SAUGUMĄ. Sėkmės.

 • Na, netikiu. 2016 kovo mėn. 26 d. 10:13:27

  Netikiu, kad ES skatina vogti biudžeto pinigus per viešuosius pirkimus.
  Čia tik mūsų valstybės reikalai, deja labai prasti.

 • Buj 2016 kovo mėn. 26 d. 09:54:03

  Labai su jumis sutinku gerb. Rezisieriau.

 • Skaitytoja J. patrijotui 2016 kovo mėn. 26 d. 09:51:49

  O tu savo darbdavius kenti ? O VMI kaip ? Irgi kenti ?

 • taigi 2016 kovo mėn. 26 d. 09:50:27

  šiukšledėžė už 600 eurų Utenos stadijone,suoliukai
  šriubėnams,dabar statomi apžvalgos ratai,į kuriuos greitai nebus kam
  kopti...norisi rėkti kaukti šaukti,bet ar kas girdi?

 • Skaitytoja J. 2016 kovo mėn. 26 d. 09:49:53

  Bet pavalgę, pagėrę ir dirbę. Mirsit.

 • patrijotas 2016 kovo mėn. 26 d. 09:44:20

  labai myliu savo tėvynę,savo valstybę,bet laabai nekenčiu politikų,net
  labai.tiesiog jais jaunebetikiu,nežiūriu ir neklausau.

 • Skaitytoja J. 2016 kovo mėn. 26 d. 09:24:44

  Ir gyvenkit slapstydamiesi. Taip ir mirsit.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • KATASTROFA: Tunise gausios liūtys ir potvyniai pareikalavo mažiausiai keturių žmonių gyvybių; Šiaurės rytinėje Nabulo provincijoje gelbėjimo komandos rado dviejų pagyvenusių vyrų ir dviejų jaunų moterų kūnus.
 • TRAGEDIJA: per sukilėlių ataką neramiuose Kongo Demokratinės Respublikos rytuose, Benio mieste, žuvo 16 žmonių, tarp kurių 12 civilių ir keturi kariai arba sukilėliai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. V.Tomkus: nuo atgimimo iki išsigimimo
2. V.Vyšniausko kalba, pasakyta Seime, Sąjūdžio jubiliejaus proga
3. Disidentė, vienuolė Nijolė Sadūnaitė: Abu popiežiai suprato mūsų kančią
4. Įstatymai rašomi „iš pilvo“
5. Į politiką eina jau prasiskolinę žmonės
6. Rolandas Paksas. Neturi likti ginklų ir kariuomenių Baltijos šalyse bei Karaliaučiuje
7. Prezidentei krizė buvo pelninga
8. Vilniečiai atvykstantį popiežių pasitiks užversti kalnais šiukšlių
9. O.Strikulienė: Kas verks sumažinus Seimo narių skaičių?
10. Parlamentas tirs žinomų šviesuolių KGB šmeižto istoriją
11. Už vizitą pas gydytoją mokėti teks ne visiems
12. Arvydas Juozaitis stoja į kovą
13. Iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko posto varomas P.Gražulis: Esu labiausiai tinkamas ginti žmogaus teises
14. O.Strikulienė: Žmonės patys neina balsuoti, o paskui bloga valdžia piktinasi!
15. T.B.Burauskaitė: Padarėme tai, ką liepė Seimas
16. Nekultūringa politika
17. O.Strikulienė: Du politikai, taikos balandžiais lakstantys
18. F.Kauzonas: Parduodamas Europos vidurys!
19. Bausti reikia tikruosius žudikus
20. Perki internetu, malonėk susimokėti... už orą
21. Sumindžiotos mūsų istorinės relikvijos
22. Ar ne laikas grąžinti skolą Mažvydui?
23. Vaidindami demokratišką valstybę pamiršome, kas ta demokratija yra
24. „Auksinių šaukštų“ istorija dar nebaigta
25. O.Strikulienė: Nieko naujo. Valdžios fikusai tik kaitaliojasi su kaktusais
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6 +9 C

   +6  +9 C

 

   +5  +8 C

  +11  +15 C

   +12  +11 C

 

   +10  +12 C

  1-6 m/s

 0-4 m/s

 

    1-6 m/s

 

USD - 1.1759 PLN - 4.2946
RUB - 78.5108 CHF - 1.1228
GBP - 0.8940 NOK - 9.5793
reklama
Ukis 2018