respublika.lt

2018 vasario 22, ketvirtadienis

Mokykla „Tradicija“- unikalus reiškinys!nuotraukos

2017 liepos mėn. 04 d. 15:46:10
Irena Zacharova

Tarptautine kūrybine vasaros mokykla- stovykla  „Tradicija“, vykstančia Palangoje, žavimasi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Šiais metais jau septynioliktojoje „Tradicijoje“ dalyvavo virš 150 mokinių ir pedagogų iš Lietuvos, Ukrainos, Rusijos, Lenkijos, Anglijos, Prancūzijos, Vokietijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos. Kiekvienais metais plečiasi stovyklos dalyvių, norinčių susipažinti su nacionaliniu dainuojamuoju paveldu, pasidalinti patirtimi, pasimėgauti senovinėmis tradicijomis, geografija ir skaičius. „Tradicijos“ sumanytojai bei organizatoriai, mokytojai ekspertai, Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centro, Vilniaus rusų folkloro centro ir Tradicinės slavų muzikos mokyklos vadovai Irena ir Nikolajus Zacharovai tiki, kad vasaros atostogos yra pats tinkamiausias laikas ugdyti jaunosios kartos kūrybiškumą, meninius gebėjimus bei pasitikėjimą savimi.


Nikolajus Zacharovas:

-Dvasinį tautos pagrindą lemia genetinė atmintis. Muzikos mokymasis žmogų ugdo, visam gyvenimui įskiepija jausmingumą. O folkloras suteikia ypatingą dvasinę laisvę, apdovanoja ilgus amžius kaupta liaudies išmintimi, drauge su minties gilumu ir humoru, suteikia džiaugsmo ir pasitikėjimo savimi. Tokios savybės neabejotinai palengvins gyvenimišką kelią, padės lengviau suprasti save ir kitus, o tai daro bet kurį žmogų laimingesniu. Po „Tradicijos“ vaikai namo grįžta sustiprėję ne tik fiziškai, bet ir dvasiškai, kas neabejotinai yra labai svarbu.

-Deja, šiandieninis gyvenimas žmones, o ypač vaikus, atitraukia nuo jų kultūrinių šaknų. Populiaru, tai kas paprasta, lengvai suprantama- popsas ir pan., žmonės nebejaučia savo ištakų, praranda savo nacionalinį identitetą. „Tradicijos“ dalyviams tai negresia. Kiekvienais metais į šią vasaros mokyklą suvažiuoja didelis būrys vienminčių- vaikų, jaunimo, pedagogų. Tai jau tapo tikru folkloriniu judėjimu, prie kurio jungiasi įvairiausių tautų atstovai. Esame ypač dėkingi fondui „Ruskij Mir“, Maskvos miesto Tarpekonominių ir tarptautinių ryšių departamentui, Tautinių mažumų departamentui prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos kultūros tarybai, Lietuvos kultūros ministerijai, Vilniaus miesto savivaldybei ir visiems mūsų partneriams,- tęsia Irena Zacharova.

Mokyklos programa labai plati- tai ir apvaliojo stalo diskusija apie tautinių tradicijų išsaugojimo problemas, ir seminaras pedagogams, rusų kalbos pamokos, „Mirovaja derevnia“ serijos dokumentinių filmų peržiūros, ir nacionalinio šokio vakarai ir- didžiausia mokyklos vertybė- garsiausių folkloro pedagogų iš Lietuvos, Rusijos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos praktiniai seminarai, kurie padeda jaunimui giliau suprasti istoriją ir tradicijas, o pedagogams, dirbantiems užsienio „tradicinės kultūros salelėse“ palengvina nelengvą jaunų žmonių, gerbiančių savo tautos tradicijas, o taip pat ir kitų šalia gyvenančių nacijų tradicijas, ugdymo procesą. Didžiausias dėmesys šiame kruopščiai organizatorių apgalvotame renginyje skiriamas, žinoma, vaikams bei jaunimui. Todėl rimtas ir skrupulingas muzikos mokymosi darbas mokykloje persipina su gyvais, linksmais žaidimais, vaikų teatro vaidinimais. Dauguma dalyvių pažįsta vienas kitą ne vienerius metus, todėl atrodo, kad visi jie- viena šeima. Ir tai nestebina- juk juos vienija Tradicija didžiąja raide- ilgaamžė, nacionalinė, galinga...
Olegas Leonidovičius Mukovskis, fondo „Ruskij Mir“ Sankt Peterburgo filialo direktorius:

-Mokykla- stovykla „Tradicija“- tai galimybė suvokti save mūsų nuolat kintančiame skaitmeniniame amžiuje, tai galimybė suprasti save, savo kultūrą, o taip pat priimti kitų šalia gyvenančių tautų kultūrą, meną, moralę ir psichologiją. Manau, kad geresnės patirties, kurią gaunate čia, negautumėte niekur kitur. Tikiuosi, kad dėka tokių mokyklų, tokių koncertų, tokio bendravimo Europa taps geresne ir harmoningesne. Noriu padėkoti ne tik dalyviams, bet ir organizatoriams už šį nuostabų renginį.

O štai kokiomis mintimis dalinasi tėvai, kurie drauge su vaikais dalyvavo „Tradicijoje“.

-Kaip greitai bėga laikas! Nepastebėjome, kaip pralėkė dienos Palangoje vasaros mokykloje „Tradicija“. Širdyje liko nepamirštami įspūdžiai! Ir tai suprantama, juk mokyklos dalyviai bendravo su  rusų folkloro dėstytojais, vaikų ir suaugusiųjų ansamblių vadovais, atvykusiais iš įvairių šalių. Kiekvieną dieną pedagogai vedė liaudies dainavimo, šokio, teatro, rankdarbių, rusų kalbos seminarus. Šie žmonės, turintys milžiniškas žinias, sugeba sužavėti ir patraukti visam laikui. Dėkojame už unikalią galimybę prisiliesti prie liaudies kultūros, už puikų renginio organizavimą, supratimą, šilumą ir gerumą iš visos širdies dėkojame Irenai bei Nikolajui Zacharovams ir visiems, kas prisidėjo prie mokyklos- stovyklos organizavimo.

-Mūsų vaikams tai didžiulė, su niekuo nepalyginama patirtis. Tai pasaulio pažinimas, akiračio praplėtimas. Tai puikių pedagogų mokymas, kuris suteikia mums ir mūsų vaikams gilias tradicijų ir folkloro žinias, atskleidžia meistriškumo paslaptis ir yra būtina mums, gimusiems ir gyvenantiems Lietuvoje. Bendraujant su atsidavusiais folklorui žmonėmis, gebančiais savo žinias perduoti kitiems, mes patys įgauname neįkainojamų patirčių bei suteikiame tokią galimybę savo vaikams. Juk šios mokyklos pedagogai ne tik savo srities specialistai, bet ir labai įdomūs, užsidegę žmonės, užkrečiantys savo energija šalia esančius. Netgi patys mažiausieji ansamblių dalyviai tai supranta jei ne sąmoningai, tai neabejotinai pajaučia širdimi. Vaikai, atvykę iš įvairių Lietuvos vietų bei užsienio, stovykloje susipažįsta, drauge mokosi, dalinasi patirtimi, žaidžia, neformaliai bendrauja. Visus juos sujungia meilė folklorui. Išsiskyrę jie vėl laukia susitikimo. Laikas vasaros mokykloje tarsi praskrieja. Visa ko kulminacija- baigiamasis koncertas, kuriame patys pamatome, kiek daug išmokome per tokį trumpą laiką. Už viską labai dėkojame savo pedagogams. Ačiū visiems, kas padeda ir palaiko. Tai labai reikalingas, įdomus ir, žinoma, svarbus įvykis!

Jiems antrina folklorinio ansamblio „Veretionce“ vadovė Marija Serebriakova iš Klaipėdos:

-Jau daug metų folklorinio ansamblio „Veretionce“ ir folkloro asociacijos „Večiora“ nariai iš Klaipėdos dalyvauja tarptautinėje vasaros folkloro mokykloje „Tradicija“. Tai be galo reikšmingas ir laukiamas įvykis mūsų kolektyvams. Ypatingai intensyvūs talentingiausių ir didžiulę patirtį turinčių pedagogų seminarai, bendri kolektyvų pasirodymai, bendravimas bei vienminčių laisvalaikis,- visa tai mums suteikia naujos energijos tobulėjimui.  Mokykla- stovykla „Tradicija“- tai tikra folkloro „injekcija“, padedanti mums tvirtai keliauti pasirinktu tradicinės kultūros pažinimo keliu.

Nuomonių kaleidoskopą pabaigia pokalbis su Maskvos senosios rusų dvasinės muzikos ansamblio „Sirin“ vadovu Andrejumi Kotovu: „Matau, kaip auga vaikai, kokių rezultatų jie pasiekia. Čia, Lietuvoje, Europos sąjungoje, ypač jaučiu rusų folkloro kaip pasaulinio reiškinio išsaugojimo lygį, vertę, kokybę.  Pačios seniausios dvasinės eilės, žinomos nuo XV amžiaus- vienuolynų poezija, senoji rusų dainuojamoji lyrika, o taip pat dvasinės XVIII- XIX amžių rusų poetų eilės. Ir vaikus tai domina. Tai nuostabu!“.

Šios ir kitos temos- tai tik maža dalelė to, apie ką buvo kalbama Palangoje liepos 3 d. pasibaigusioje mokykloje „Tradicija“. Kiek ten buvo aptarimų, dainų, šokių, žaidimų, draugystės ir vienybės!


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
 

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • MEDALIAI: Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių medalių įskaitoje po trečiadienį varžybų lyderių poziciją sustiprino norvegai; jie turi 13 aukso, 11 sidabro ir 9 bronzos medalius.
  • NERIMAUJA: „Boko Haram“ islamistams užpuolus kaimą Nigerijoje, didėja nerimas, kad jie vėl pagrobė dešimtis moksleivių; antradienį pamokose nepasirodė 91 mergaitė.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. NUO ATGIMIMO IKI IŠSIGIMIMO
2. ŠVENTINIS VITO TOMKAUS REPORTAŽAS IŠ DAR ŠVENTIŠKESNIŲ SEIMO RŪMŲ
3. PATRIARCHAI
4. „Vakaro žinių“ ir „Respublikos“ auditorija sparčiai auga
5. Regimanto Adomaičio laiškas tėvynainiams: Kviečiu į susitaikymą
6. Skulptorius R.Vilčiauskas apie tobulinamą jo kurtą „Kiaušinį“: jaučiuosi, lyg sapnuočiau košmarą
7. Rolandas Paksas: Apie alternatyvą Lietuvai bijoma net prasižioti
8. Olava Strikulienė: Penki lietuvio stebuklai, saugoję valstybę
9. Euras ir toliau plaunamas
10. Prezidentas V.Adamkus: Augau Lietuvos trispalvės šešėlyje
11. Disidentas, buvęs VSD vadovas P.Plumpa: Teisėsauga tarnauja politikams
12. F.Kauzonas: Už Vasario 16-osios šviesą! (beveik tostas, tik ne itin linksmas)
13. Kritikuoti valdžią uždrausta ir provincijoje
14. Akcija „Apšmeižk žinomą asmenybę“. Valomės ar purvinamės?
15. Prižiūrėtojai su kaliniais jau susikeitė vietomis
16. Skandinavai stumia šnipą į prezidentūrą
17. Slaptas skandinavų planas jau vykdomas
18. Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadas J.Milius: Išteisinkite arba pasodinkite
19. „Ką jūs padarėte su Lietuvos dvasia“?.. (Dviejų patriarchų performansas)
20. „TELESKYDINĖJE“ - Artūro Račo iškrova
21. Gintautas Kėvišas mokys serbus, kaip tratinti pinigus
22. N.Mačiulis ves laidą „Labanakt, vaikučiai“nuotraukos
23. Briuselis imituoja rūpinimąsi žmonėmis
24. Uostamiestyje įsiplieskė gaisras: žmonės evakuoti iš „Philip Morris Lietuva“ fabriko
25. Paskutiniai 19-mečio širdies dūžiai: netikėtai miręs kovotojas A.Klemas manė turįs visą gyvenimą prieš akis

Ar Latvijos bankų krizė gali persikelti ir į Lietuvą?

balsuoti rezultatai

Ar sau leidžiate valgyti restoranuose ar kavinėse?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -15   -5 C

   -16  -12 C

 

   -23  -16 C

    -6   -2 C

   -9  -5 C

 

   -10  -2 C

    1-3 m/s

    1-3 m/s

 

      1-2 m/s

 

reklama
Prenumerat 2018