respublika.lt

Kirilas Glušajevas: Kaip TV laida išaugo į teatrą

(0)
Publikuota: 2018 gegužės 21 09:48:30, Vaida ANDRIKONYTĖ
×
nuotr. 2 nuotr.
Kirilas Glušajevas. Irmanto Sidarevičiaus nuotr.

Prieš kelis mėnesius pristatęs naujo žanro spektaklį „Nuostabūs dalykai“, režisierius Kirilas Glušajevas (33) ir toliau nenustoja ieškojęs jam pavaldžios teatro formos, kuri leistų maksimaliai pažinti kitus. Kirilas žada, jubiliejiniame - 10-ąjame teatro „Kitas kampas“ sezone - bus pristatyta nauja premjera, kuri tęs pradėtą improvizacijos ir dramos teatrų draugystę.

 



- Kirilai, teatras „Kitas kampas“ rudenį minės jubiliejinį, 10-ąjį, teatro sezoną. Tai teatrui daug ar mažai?


- Daug, nes gyvenant intensyviai, per 10 metų įvyksta be galo daug dalykų. Teatras vykdo nuolatinę veiklą: gastroliuojame Lietuvoje bei užsienyje, dalyvaujame daugelyje socialinių akcijų, vykdome pedagoginę veiklą. Per 10 metų buvo sukurta daug spektaklių, improvizuota lėktuve, laive, apleistuose miesteliuose ir arenose. 10 metų daug, nes žmogus per tiek metų labai pasikeičia, o teatras - tai žmonės. Per tuos metus mes susitikome ir atsisveikinome su labai daug įdomių žmonių, be kurių teatras nebūtų toks, koks jis yra šiandien. Teatro kūrimosi pradžioje buvo ir aktoriai Andrius Žebrauskas, Ramūnas Cicėnas, Rimantė Valiukaitė, Paulius Ignatavičius, Ineta Stasiulytė, Mantas Vaitiekūnas, vėliau teatro veikloje dalyvavo Rūta Žibaitytė, Adomas Jasiukėnas, Laurynas Jurgelis, Aistė Lasytė, Adelė Šuminskaitė ir Gailė Butvilaitė. Visi jie, nors jų šiandien teatre jau nėra, paliko pėdsaką tuose, kurie teatre yra iki dabar.

Svarbiausia, kad improvizacijos žanras iš televizijos laidos „Pagauk kampą“ išaugo į teatrą, kurį šiandien žino daug žmonių ir į spektaklius eina kaip į kokybiško humoro, nepakartojamos patirties ir spontaniškumo bei pozityvios energijos šventę.

- Ką ruošiate žiūrovams kitais metais?

- Kitame sezone ir toliau kviesime žiūrovus kurti nuostabius gyvenimus, nuolatos atrandant nuostabius dalykus, dalinsime gero humoro dozes, susikausime improvizacijų ringe, o pavasarį pakviesime į naują premjerą, kuri greičiausiai tęs pradėtą improvizacijos ir dramos teatrų draugystę. Naujus metus ir vėl atšvęsime „Compensa“ arenoje, važiuosime per miestus ir miestelius. Kviesime visus būti dar labiau atviriems ir gerai iš dūšios „prasinešt“ kiekvieną kartą atėjus į „Kito kampo“ spektaklius.

- Kirilai, ar jūs svajojate? Ar tikite, kad svajonės pildosi?

- Aš nesvajoju, aš įsivaizduoju dalykus, kurie galėtų padaryti gyvenimą pilnavertiškesnį, gražesnį, harmoningesnį, saugesnį ir tada mažais žingsniukais pradedu tai realizuoti. Aš tikiu, kad pildosi ne svajonės, o aiškūs tikslai bei norai. Svajoti galima apie daugelį dalykų, o iš tikrųjų ko nors panorėjus, galima ir gauti.

- Koks jūsų didžiausias noras būnant kūrėju Lietuvoje?


- Mano, kaip kūrėjo, didžiausias noras būtų per dvejus metus surasti sau pavaldžią teatrinės išraiškos formą, kurios pagalba drauge su žiūrovais galėčiau spektakliuose kalbėti apie pačius slapčiausius jų norus ir baimes. Noriu surasti tą sceninės išraiškos formą, kuri būtų man artima, suprantama ir kuri leistų maksimaliai pažinti, suprasti ir priimti kitus, o priėmus kitus - ir save.

- Ar tikite, kad teatras gali daryti realią įtaką šiandien Lietuvoje vykstantiems socialiniams procesams? Kaip?


- Taip. Žiūrovas iš jam reikalingų istorijų, pasakojamų teatre pasisemia patirties, pasimoko ir praturtėja. Istorija per sąmonę keliauja į pasąmonę ir vėliau veikia žmogų realiame gyvenime. Labai įdomu - žiūrovas žiūri, o aktoriai vaidina istoriją, galima sakyti kuria iliuziją apie žmones, kurie neegzistavo ir neegzistuoja, tačiau pasakojimas vyksta realiame gyvenime, kuriame laikas, žiūrovai ir aktoriai yra realūs. Tad reikalingos istorijos veikia mus realiai, o jei tas poveikis yra geras, jis - visapusiškas. Aš nežinau, kurioje gyvenimo sferoje poveikis pasireikš, nes tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus individualiai, bet kai kalbiesi su žmonėmis po gero spektaklio, supranti, kad jie jaučia ryšį su tuo, ką pamatė. Teatras moko suprasti kitus, o tai ir yra pagrindinė jo įtaka.

- Lietuva šiais metais mini valstybės 100-metį. Ar atsitiktinumas, kad spektaklis „Nuostabūs dalykai“, gvildenantis daug šiandieninei Lietuvai aktualių temų, gimė būtent šiais metais?

- Tai yra gražus ir svarbus sutapimas, apie kurį įdomu pamąstyti.

- Ko palinkėtumėte Lietuvai 100-mečio proga?

- Lietuva - tai žmonės, o visiems žmonėms norėčiau palinkėti, kad gyvendami vieną kartą, gyventume kiekvieną dieną. Palinkėčiau išmokti nežiopsoti į praeitį, nespoksoti į ateitį, pamatyti tikrovę.

- Kas jums yra nuostabūs dalykai Lietuvoje?

- Manau, kad nereikėtų diferencijuoti ar tu gyveni Afrikoje, ar Lietuvoje, ar Brazilijoje. Kiekvienas turime savo gyvenimo laiką, dienos, valandos atkarpą, kurioje sutinkame skirtingus žmones, regime arba patiriame tam tikrus reiškinius. Nuostabūs dalykai yra tie, kuriuos aš tokiais pavadinu ir paverčiu savo akyse nuostabiais, o jais gali būti bet kas, pradedant sūrio krautuvėle ir baigiant dviračiu pravažiuojančia moterimi.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar paspirtukininkams šalmai turėtų būti privalomi?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kokia kalba bendraujančių žmonių padaugėjo jūsų gyvenamojoje aplinkoje?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

+5 +9 C

+5 +10 C

+7 +10 C

+14 +17 C

+9 +13 C

+12 +18 C

0-7 m/s

0-8 m/s

0-5 m/s