A.Bialobžeskis: Rugpjūtį būsiu tas, kuris vedanuotraukos (1)

2018 rugpjūčio mėn. 02 d. 08:51:11 Perskaitė 1721

Kadangi, kaip pats sako, Andrius Bialobžeskis į gyvenimą ant svieto margo buvo pakviestas saulėtą auksinio rudens vakarą, jam labiausia patinka ruduo - melancholiškas ir švelnus priminimas, kad pasaulyje esame tik pakeleiviai. „Tos optimistinės tonacijos ir laikausi, nebrokydamas anei vasaros, anei žiemos, - sako teatro ir kino aktorius. - Džiaugiuosi metų laikais - savo kunkuliuojančio gyvenimo liudininkais.“

 

Šį mėnesį A.Bialobžeskio laukia keli labai svarbūs įvykiai, o tuomet ateis ir taip mėgstamas ruduo.

- Kur atostogaujate vasarą Lietuvoje?

- Dažniausiai - Nidoje. Tačiau mano atostogos susipainiojusios su darbais darbeliais, tai aplakstau visą mielą kraštą. Galingas ir klastingas slibinas, kurio vardu motinos gąsdina vaikus prieš naktį ir kurio deimantinė visa reginti akis budriai stebi kiekvieno piliečio eurą ir centą, pričiupo mane, spyrė į uodegą ir išvarė trypti darbo pasėlių. Todėl šią vasarą atostogausiu mažai, bet Nidoje ir Palangoje šmėžuosiu, Baltijos bangą kedensiu.

- Kas geriau - jūra ar ežeras?

- Maudytis mėgstu visur - jūroje, ežere, pas režisierių Alvydą Šlepiką kūdroje. Visur - savi malonumai: jūroje kasdien vis kitaip, ežere galima toli plaukti. Patinka vanduo, vasaros didysis gėris.

- Ką veikiate, kai lyja? Ar esate vaikščiojęs per lietų?

- Na, jeigu reikia - einu, bet mieliau žiūriu pro langą. Negaliu pasakyti, kad krykštaučiau lietui lyjant - trukdo lauko žaidimams: futbolui, tenisui, vartalionėms pievose ir samanose, tarp meldų ir žolių... Be to, reikia tampytis skėtį, kurį visada pametu.

- Ar šią vasarą filmuojatės? Ar labiau filmus žiūrite?

- Filmuosiuosi Donato Ulvydo naujame filme „Ir visi jų vyrai“. Filmų vasarą beveik nežiūriu, nes kino teatruose, kur juos mėgstu žiūrėti, pasiūla - ne mano skoniui. Be to, šie metai etapiniai - gyvenimą skirstau pagal pasaulio futbolo čempionatus, todėl žiūrėjau, žinoma, futbolą.

- Kiek knygų per vasarą perskaitėte?


- Užtikrinu - daug, nes tai vienintelis laisvesnis laikas. Visada skaitau po kelias knygas - vienos malonumui, kitos - darbui. Ką tik baigiau „Brodeką“, „Lazario moteris“ ir „Chirurgą“ - visus originalo kalba, plaukioju po „Ciniškojo proto kritiką“, dirbu su „Valhalos“ tekstais.

- Ką šią vasarą padarėte sau netikėto?

- Esu infarktinio amžiaus berniukas, netikėtumų stengiuosi vengti.

- Rugpjūtį vesite „Purpurinio vakaro“ festivalio koncertą. Kuo ypatingas jums šis festivalis?

- Oi, rugpjūtį būsiu tas, kuris veda! Pirmiausia vesiu savo mylimą moterį, po to jau vesiu miesto šventę, koncertus, poezijos vakarus ir, žinoma, „Purpurinį vakarą“. Festivalis man artimas savo poetine dvasia, „stogą nešiojančia“ nuotaika, demoniška Anykščių dvasia, jame visada groja geriausi muzikantai. Bus linksmas vakaras ir ne mažiau linksma naktis.

- Ar bandėte savo mylimai moteriai dainuoti po žvaigždėmis?


- Dainuoju visur - po žvaigždėmis, duše, sapne. Paskutinį kartą dainavau Vokiečių gatvėje, praeiviai paprašė pakartoti.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net