respublika.lt

2018 rugsėjo 20, ketvirtadienis

 • Aistė Lasytė: Teatrą pažįstu iš abiejų pusių

  Aktorė, dainininkė, grupės „Liūdni slibinai“ narė Aistė Lasytė pristato unikalų muzikinį klipą, kviesdama gydyti sielas teatru bei griauti nusistovėjusius stereotipus apie kultūrines paslaugas Lietuvoje.

  2018 rugpjūčio mėn. 11 d. 06:47:18

 • Kaimą gaivina lietuviška muzika

  Jungėnų kaimas nuo seno garsėja dainingais žmonėmis, muzikantais. Anksčiau kaimą garsino „Gegužio žiedai“, dabar jo vieton stojo „Jungvala“. Šio krašto muzikantams ir dainininkams vadovaujanti Birutė Zavistauskienė kultūrai atidavė 45-erius metus.

  2018 rugpjūčio mėn. 05 d. 12:45:22

 • A.Bialobžeskis: Rugpjūtį būsiu tas, kuris veda

  Kadangi, kaip pats sako, Andrius Bialobžeskis į gyvenimą ant svieto margo buvo pakviestas saulėtą auksinio rudens vakarą, jam labiausia patinka ruduo - melancholiškas ir švelnus priminimas, kad pasaulyje esame tik pakeleiviai.

  2018 rugpjūčio mėn. 02 d. 08:51:11

 • Reformoje nebeliko vietos žmogui

  Sveikatos apsaugos ministerija taip sparčiai pasinėrė į reformas, kad jose pasimetė ne tik ligoniai, bet ir medikai. Nekeista, kad toje pinigais matuojamoje painiavoje prapuola žmogiškumas, atjauta. Net profesionalumas. Apie tai kalbėjomės su ilgamečiu Marijampolės ligoninės chirurgu, politiku ir visuomenininku Gediminu AKELAIČIU.

  2018 liepos mėn. 26 d. 07:11:11

 • Mūsų istorija - mūsų pasididžiavimas

  Buvęs Vilkaviškio krašto muziejaus direktorius Antanas Žilinskas dabar yra tik muziejininkas. Istorikas, knygų bei straipsnių autorius teigia, jei nebūtų Vilkaviškio krašto istorijos, nebūtų ir Lietuvos istorijos.

  2018 liepos mėn. 23 d. 07:00:09

 • G.Kuprevičius: kariliono muzika yra tikrai unikali, bet man tai - baigta tema

  Trečiadienį prasideda ir beveik iki vasaros pabaigos tęsis antrasis Vilniaus kariliono festivalis, kuriame dalyvaus varpų muzikos atlikėjai iš Japonijos, Belgijos, Lenkijos, Olandijos, Prancūzijos, Ispanijos bei Lietuvos.

  2018 liepos mėn. 10 d. 15:30:39

 • Paveldosaugininkė Gražina Drėmaitė: Ką mačiau, negaliu atleisti

  Valstybės dieną Valdovų rūmuose skelbiamos jų atkūrimo pabaigtuvės ir pristatomos tarptautinės parodos, tačiau dauguma lietuvių neaplankys nei parodos, nei pagaliau Valdovų rūmų. Vieni lig šiol čia nerodė akių, nes toli, kitiems neįdomu, tretiems brangoka... Ketvirti buvo gatavi išnešioti mūrus po plytą, nes nepritarė jų atstatymui iš esmės.

  2018 liepos mėn. 07 d. 08:41:04

 • Lietuvio kodas, kurio nenulaužė ir šimtmetis

  Ne vieną, matyt, nustebins (arba ne) faktai, jog Lietuvą, kurią carinės Rusijos valdininkai vadino „kraštu su kontrabandininko siela“, ir šiandien galima pavadinti taip pat, o emigracijos mastai ir dabar, ir prieš šimtmetį stulbino. Kas dar užkoduota mūsų tautos genuose?

  2018 liepos mėn. 01 d. 07:01:17

 • Vyskupas emeritas J.Kauneckas: ganytojai ir patys išklysta iš kelio

  Balandį šv.Mišias už žuvusįjį Vilniaus palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčioje neblaivus laikęs klebonas Valdas Girdžiušas iš Vilniaus arkivyskupijos gavo naują paskyrimą - iškeliamas į Švenčionių rajoną. Jis skiriamas Kaltanėnų Švč. Mergelės Marijos Angeliškosios ir Reškutėnų Šv. Izidoriaus parapijų klebonu.

  2018 birželio mėn. 28 d. 07:39:54

 • A.Tautkus: Vakariniai susitikimai su muzika vienuolyno kiemelyje - jaukūs ir įsimintini

  Vasarą koncertine erdve Kaune tampa dar vienas vienuolynas (ne tik Pažaislio). Nuo šio antradienio Laisvės alėjoje, Marijonų vienuolyno kiemelyje, šalia penkioliktojo amžiaus pabaigoje išmūrytos Šv. Gertrūdos bažnyčios, prasideda koncertų ciklas „Birželio vakarai 2018“.

  2018 birželio mėn. 18 d. 12:17:03

 • „Eksperimentas gyventi“ su rašytoja D.Opolskaite

  Vilkaviškyje gyvenanti rašytoja Daina Opolskaitė - jauna, sėkmingai debiutavusi knygų paaugliams ir jaunimui autorė. Ji sako nežinanti, ar gimnazijos moksleiviai, kuriems ji dėsto lietuvių kalbą ir literatūrą, didžiuojasi, kad juos moko jau įvertinta rašytoja.

  2018 rugpjūčio mėn. 06 d. 08:32:11

 • Raminta Lapinskaitė: Spektaklis vyksta žiūrovo galvoje

  Saviugdos specialistė jau ketverius metus moko žmones skirti laiko sau ir mylėti save. Nors kelias į savivertę bei harmoniją ilgas ir primena amerikietiškus kalnelius, svarbiausia, anot Ramintos, - pradėti šiandien. Ne rytoj. Ne pirmadienį. Ne nuo Naujųjų metų.

  2018 rugpjūčio mėn. 04 d. 10:25:11

 • Kristina Tarasevičiūtė: Madam Hortens vaidmuo reikalauja „paimti“ žiūrovą

  Pajūrio publika laukia Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre statomo baleto „Graikas Zorba“ premjeros. Vieną pagrindinių vaidmenų jame atliks šokėja Kristina Tarasevičiūtė. Ji taps Madam Hortens.

  2018 liepos mėn. 28 d. 06:51:54

 • Žmonės ir jų istorijos

  Maslauskaitės nuotraukas atsitiktinai išvydau socialiniuose tinkluose. Patraukė dėmesį įvairiuose pasaulio kampeliuose įamžinti labai skirtingi žmonės. Paaiškėjo, kad devyniolikmetė studijuoja odontologiją, tačiau laisvalaikiu domisi fotografija, keliauja po Europą ir, galima sakyti, kolekcionuoja žmonių istorijas.

  2018 liepos mėn. 24 d. 07:09:53

 • Nomeda Marčėnaitė: Be kultūros šalis pasmerkta

  „Meno dozė“ - panašu, kad būtent taip vadinsis naujoji „LRT kultūros“ laida, kurią ves dailininkė Nomeda Marčėnaitė. Laidos vedėjos manymu, kultūra turėtų atsirasti žmogaus poreikių piramidės viršuje, nes būtent gebėjimas kurti ir suvokti kūrybą skiria mus nuo gyvūnų.

  2018 liepos mėn. 19 d. 18:11:31

 • Lietuvio kodas, kurio nenulaužė ir šimtmetis

  Kodėl lietuviai lyginami su žirniais maiše? Iš kur atsirado posakis „Trys lietuviai - penkios partijos“ ir kodėl mums smagu, kai kaimyno troba dega? - į šiuos ir kitus klausimus atsakys istorikas Gediminas Kulikauskas, neseniai išleidęs knygą „Lietuvio kodas.

  2018 liepos mėn. 09 d. 09:34:02

 • Metų operatorius S.Lukoševičius: Filmo vienas nesukursi

  Lietuvių kino operatorius renka finansinę paramą prestižinėms studijoms Holivude, - sutikite, ne kasdien išvysi tokių pranešimų.

  2018 liepos mėn. 02 d. 16:25:14

 • Dainų dienos Kaune režisierė V.Streiča: Latvijoje dalyvauti Dainų šventėje - kiekvieno pilietinė pareiga

  Senųjų ąžuolų apsuptame Dainų slėnyje šeštadienio rytą įvyks nacionalinės Lietuvos šimtmečio Dainų šventės renginio, skirto Kaunui, - Dainų dienos - generalinė repeticija.

  2018 birželio mėn. 29 d. 10:50:36

 • Prof. P.Bingelis: jei taip toliau tęsis, liks tik aidas to mūsų dainų krašto

  Savaitgalį Kaunas pirmasis pradeda nacionalinę šimtmečio Dainų šventę. Renginio išvakarėse naujienų agentūra ELTA kalbėjosi su vienu šios šventės dirigentu, daugelį kartų per tokias šventes anksčiau „dirigavusiu“ dideliam kolegų būriui, Kauno miesto garbės piliečiu ir miesto Tarybos nariu bei Nacionalinės premijos laureatu, profesoriumi P. Bingeliu.

  2018 birželio mėn. 26 d. 16:45:37

 • G.Arlickaitė: Lietuva nėra kinematografinė imperija

  Lietuvos kino akademijos tarybos steigėja, kinotyrininkė dr. Gražina Arlickaitė neabejotinai Lietuvoje yra tas žmogus, kuris apie kiną žino bene viską. Neseniai iš Kanų kino festivalio grįžusi moteris džiaugiasi, kad Lietuvoje filmų sukuriama vis daugiau, vis dažniau mūsų kino profesionalai dalyvauja bendros gamybos projektuose, yra ne tik kviečiami į tarptautinius festivalius, bet ir pelno juose svarius įvertinimus.

  2018 gegužės mėn. 28 d. 20:31:19

1 2 3 4 5 6 7 ... 16
 • PERKELS: apie 2 tūkstančius prieglobsčio besitikinčių migrantų bus perkelti iš labai perpildytos Morijos stovyklos Graikijai priklausančioje Lesbo saloje.
 • PAUKŠČIAI: Tailando valdžia nusprendė uždrausti lesinti balandžius Bankoko gatvėse.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar P. Gražulis turėtų trauktis iš Seimo Žmogaus teisių komiteto?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +9 +11 C

   +8  +10 C

 

   +12  +14 C

  +22  +26 C

   +21  +24 C

 

   +21  +25 C

  3-5 m/s

 2-3 m/s

 

    3-4 m/s

 

reklama
Sveikata Grožis