respublika.lt

2018 rugsėjo 22, šeštadienis

 • G.Uždavinys: Apie širdį, meilę ir profesiją

  Į medikų-dailininkų parodą Šlapelių namuose Vilniuje vertėjo nueiti vien dėl Giedriaus Uždavinio. Jau pusę amžiaus garsėjanti kardiochirurgijos žvaigždė dar ir tapo? Jis pats tą savo pomėgį vertino labai kukliai: už mane geriau nutapytų net menų gimnazijos aštuntokas.

  2014 kovo mėn. 30 d. 11:39:27

 • Kaip žodis „keistuolis“ virto komplimentu

  Solidžią dvidešimt penkerių metų sukaktį švenčiančio Keistuolių teatro vadovas, vienas jo įkūrėjų, aktorius, režisierius, poetas, dramaturgas ir kompozitorius Aidas Giniotis šia proga galėtų savąjį teatrą pavadinti pirmuoju teatru, susikūrusiu Nepriklausomybę atgavusioje Lietuvoje, pirmuoju nevalstybiniu - save išlaikančiu teatru, pirmuoju teatru, susikūrusiu būtent vaikams, teatru, atradusiu, įteisinusiu ir išpopuliarinusiu „vogtų dainų“ žanrą...

  2014 kovo mėn. 29 d. 11:17:01

 • J.Janulevičius: „Grafas Montekristas“ rodo trupės brandą statyti miuziklus

  Garsusis Aleksandro Diuma romanas "Grafas Montekristas", įamžintas ne tik daugybe leidimų, bet ir kino filmais, spektakliais. Kauno valstybinis muzikinis teatras Montekristo istoriją atkuria per muziką - pirmą kartą Lietuvos teatro scenoje pristatoma muzikinė žymiojo literatūrinio kūrinio versija, kurią pateikė kompozitorius Frenkas Vidhornas ir dramaturgas Džekas Merfis.

  2014 kovo mėn. 06 d. 10:00:06

 • Persivalgius negatyvumo, žmonėms reikia šviesos

  Aktoriaus kasdienybė - nuolat save išbandyti ir susidurti su dar nežinomais iššūkiais. Prieš trejus metus „Cezario grupė“ nusprendė eiti jiems dar nežinomu keliu ir pirmą kartą scenoje pristatė spektaklį „Nutolę toliai“ pagal Pauliaus Širvio poeziją. Trupės aktorė Brigita Arsobaitė, besidominti kinu, literatūra, daile ir daug kitų temų, pripažįsta, jog poeziją ji jau buvo atradusi dar mokyklos laikais.

  2014 kovo mėn. 03 d. 17:23:58

 • R.Rachlevičiūtė: Mūsų namuose indų niekas nedaužo

  Šiemet nacionaline kultūros ir meno premija apdovanotas kompozitorius Faustas Latėnas pusę jos skyrė savo žmonai menotyrininkei Ramutei Rachlevičiūtei. Tris vaikus užauginusi moteris pasakojo, kad suderinti pareigą šeimai ir norą realizuoti savo svajones nebuvo lengva. Ne vieną menininką gerai pažįstanti menotyrininkė džiaugėsi, kad jos vyras nėra iš tų, kurie, nenusisekus kūrybiniams sumanymams, ima daužyti indus ar trankyti durimis.

  2014 kovo mėn. 01 d. 16:01:48

 • D.Overaitė:

  Valstybinio Vilniaus mažojo teatro spektaklyje "Kruvinos vestuvės" pagal F.G.Lorką aktorė Dalia Overaitė sukūrė Motinos vaidmenį. Vienas iš pagrindinių, be galo gilus, sukauptas ir įtaigus vaidmuo sulaukė ne tik kolegų dėmesio, bet ir padėkos iš Ispanijos ambasadoriaus.

  2014 vasario mėn. 28 d. 10:55:35

 • Tyli A.Martinaičio egzistencija

  Prieš ateidamas į pokalbį, kompozitorius Algirdas MARTINAITIS paklausė: „O kokius atsakymus atsinešti? Gerus?“ Žinoma, atsakiau. Ir iš tiesų, net kalbėdamas apie didžiausius mūsų visuomenės skaudulius, žinomo poeto amžiną atilsį Marcelijaus Martinaičio brolis nestokojo optimizmo.

  2014 vasario mėn. 16 d. 12:13:18

 • Viena - akis į akį su visais

  Kai paklausiau Eglę Gabrėnaitę, ar galėtume susitikti ir prisiminti Ireną Bučienę, ji paprašė perskambinti po poros dienų. O kai paskambinau, išgirdau: „Žinoma, taip! Tą pačią naktį po mūsų pokalbio telefonu sapnavau Ireną, kurios gyvenime nesu sapnavusi. Tokia jauna, graži, plisuotu sijonėliu. Stovi ir šypsosi. Jie juk niekada nekalba. Ir kai tėvus sapnuoju - niekada nieko nepasako. Tas sapnas buvo toks ryškus. Jis ir padėjo apsispręsti šiam pokalbiui“.

  2014 vasario mėn. 14 d. 16:30:08

 • Gintarė ir Sonata Latvėnaitės: Būna, net ir draugai mus supainioja

  Vilniaus mažojo teatro aktorė Gintarė Latvėnaitė-Glušajeva gal ir nebūtų tapusi aktore (sunku patikėti, bet Rimo Tumino auklėtinė kadaise svarstė galimybę tapti siuvėja), tačiau tvirtas ir ryžtingas vyresniosios sesers, dabar šeimų ugdymo mokyklėlės „Strazdanėlės“ vadovės, Sonatos Latvėnaitės-Kričenienės žodis jos gyvenimą nukreipė pašaukimo link.

  2014 vasario mėn. 07 d. 15:02:23

 • Kas ir kaip prigavo šventąją Kotryną

  Prieš keletą metų užsukusi į Prano Gudyno restauravimo centrą mačiau beveik iš nebūties prikeltą Simono Čechavičiaus paveikslą „Šv.Kotrynos Aleksandrietės sužieduotuvės“. Sukurtas specialiai Vilniaus Šv.Kotrynos bažnyčios centriniam altoriui, jis ten išbuvo mažiausiai du amžius. Nes jį mačiau... dar šeštajame dešimtmetyje.

  2014 kovo mėn. 30 d. 08:34:44

 • Nuo „Mindaugo“ prasidėjo Sąjūdis

  Regimantas Adomaitis dukart vaidino Lietuvos karalių Mindaugą. Retas atvejis, kad tas pats aktorius po ketvirčio amžiaus toje pačioje pjesėje suvaidintų tą patį personažą. Pirmuoju „Mindaugu“ aktoriui prasidėjo Sąjūdis. Antrasis „Mindaugas“ jau buvo visiškai kitas personažas. Kodėl?..

  2014 kovo mėn. 06 d. 11:19:08

 • Kauno muzikiniame teatre rengiamasi Montekristo istorijos premjerai

  Kauno valstybinis muzikinis teatras penktadienį, kovo 7-ąją, išleidžia neeilinę premjerą - muzikinę žymiojo Aleksandro Diuma romano "Grafas Montekristas" versiją, kurią pateikė kompozitorius Frankas Vildhornas ir dramaturgas Džekas Merfis.

  2014 kovo mėn. 05 d. 13:00:25

 • Lietuvos Homeras - Kristijonas Donelaitis

  Šiemet minime 300-ąsias lietuvių literatūros tėvo Kristijono Donelaičio gimimo metines. Kiekvienas žinome, kad jo sukurta poema „Metai“ - garsiausias pasaulyje kada nors lietuvių kalba parašytas kūrinys, kiekvienas atmintinai galime padeklamuoti keletą pirmųjų poemos eilučių... Ar to pakanka, kad suprastume tikrąją K.Donelaičio vertę ir pajustume išties švenčiantys jo sukaktį, klausiame Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros katedros docento, humanitarinių mokslų daktaro Regimanto Tamošaičio.

  2014 kovo mėn. 02 d. 15:02:46

 • Retas reiškinys, matomas tik Rokiškyje

  Dar dienelė kita, ir rokiškėnai kaip bitės avilin smuks į išgražintus Rokiškio kultūros centro rūmus, išsičiustinę ir išdidūs. Antradienį čia prasideda trisdešimtasis teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams“, į kurį garsiausi Lietuvos teatrai atveža geriausius spektaklius. Norisi tai kartoti ir kartoti.

  2014 vasario mėn. 28 d. 13:22:00

 • Ar įvertintas I.Bučienės teatro fenomenas

  Nacionalinio teatro aktorius Vytautas Rumšas su Irena Bučiene išdirbo daugiau nei 20 metų. Pagrindiniai vaidmenys lietuvių, rusų, pasaulio dramaturgijos klasikų spektakliuose. Moljero Harpagonas daugiau nei 10 metų pergyveno režisierę. Ar pergyvens ją jos sukurtas teatras, ar šiandien jis pripažintas, tinkamai įvertintas. Ir apie tai šiandien kalbamės su žinomu aktoriumi.

  2014 vasario mėn. 27 d. 16:07:26

 • Dailininkas freskose įamžino dukrą

  Idėja perkelti freskas ant drobės dailininkui Broniui Rutkauskui kilo dėl begalinio noro atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių, nuolatinio bėgimo ir informacijos pertekliaus šiandieniame pasaulyje. Ramybe dvelkiantys jo paveikslai - tai priešprieša dabartinio gyvenimo tempui.

  2014 vasario mėn. 16 d. 08:15:50

 • Pasiilgome Jūratės Onaitytės balso

  Tie, kurie dar nevisiškai pardavė sielą visagaliam internetui, kuriems svarbiau yra gyvas teatras ar kinas, manau, pasiilgo aktorės Jūratės Onaitytės balso. Ir ne tik jo, nesupainiojamo su jokiu kitu, bet ir jos vaidinamų stiprių, dažnai tragiško likimo, mąslių ir kiek keistokų moterų. Tačiau prieš pat 60 metų jubiliejų, kuris bus vasario 11 d., aktorė pradžiugino, kad netrukus vėl vaidins Kauno dramos teatro, dabar jau nacionalinio, didžiojoje scenoje. Šį sykį lietuviškame spektaklyje „Aukštujų Šimonių likimas“ pagal Ievą Simonaitytę.

  2014 vasario mėn. 09 d. 15:44:27

 • SVEIKINIMAI: Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Bulgarijos Respublikos prezidentą Rumeną Radevą šalies 110-ųjų nepriklausomybės metinių proga.
 • TĖVYNEI: Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje šeštadienį vyks I kurso kariūnų priesaikos ceremonija; tarnauti Lietuvos valstybei prisieks 36 kariūnai, dar 18 pirmakursių jau yra prisiekę anksčiau, tarnaudami Lietuvos kariuomenėje.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018