respublika.lt

2018 rugsėjo 26, trečiadienis

 • Nereikia Šurnai paminklų

  Aktorius Antanas Šurna, kurio širdis sustojo gegužės 19 dieną, kadaise kalbėjo, kad jam nereikia paminklų. Kad gražiausi paminklai būna tik širdyse. „Kai žiūriu lietuviškus filmus, - kalbėjo jis, - toks ilgesys sugriebia: Viešpatie, ir su šituo bendrauta, su šituo gerta, kokie šilti žmonės; jų nebėra, bet jųjų šiluma dar manyje išlikusi. Jukna, Karka, Voščikas, Genys... - štai kur yra paminklas, ir kol aš gyvas, jis stovi“...

  2014 gegužės mėn. 30 d. 10:16:34

 • Juozas Domarkas - muzikas, ginantis laisvą žodį

  Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas profesorius Juozas Domarkas - bene vienas iš pasaulyje ilgiausiai vienam ir tam pačiam kolektyvui vadovaujančių muzikų. Tad už ištikimybę, kūrybiškumą, kantrybę ir žemaitišką užsispyrimą jį iš tiesų derėtų įrašyti į rekordų knygą.

  2014 gegužės mėn. 19 d. 08:00:00

 • E.Nekrošius: Apie profesijos nuostolius ir išteklius

  Aukštųjų mokyklų dėstytojai jau daug metų skundžiasi suprastėjusiu studentų kontingentu. Ateina jau užbaigti genijai - jiems jokių mokslų nebereikia - tik diplomo. O kokius darbus pateikia, pati mačiau. Genitalijų formos bronzos liedinys arba šlifuotas marmuras. Kartuvėse kabanti žmogaus dydžio skudurinė lėlė.

  2014 gegužės mėn. 11 d. 14:00:58

 • Apskritai nustosime skaityti?

  Vakar, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, vertėjo savęs paklausti: kiek knygų perskaičiau per pastaruosius metus? Jei nė vienos - priklausote tiems 40 proc. Lietuvos suaugusiųjų, kurie visiškai jų neskaito. Normalu ar baisu? Kalbėjomės su Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos valdybos pirmininke Vilija Butkuviene.

  2014 gegužės mėn. 08 d. 10:12:06

 • Eglė Kvintienė ir šiandien atgimsta

  Lėlių kūrėja Eglė Kvintienė, trykštanti gyvybingumu ir energija, gegužės 2-ąją sutinka 60 metų jubiliejų. „Mano nuotaikos nesikeičia - kiekvieną pavasarį, kai atgimsta gamta, man atrodo, aš irgi atgimstu su gamta. Ir nesvarbu, kiek man metų, svarbiausia - nusiteikti iš vidaus nepasenti ir netapti sena bambekle.

  2014 gegužės mėn. 02 d. 11:52:53

 • Kaimuose dar trykšta gaivūs kultūros šaltiniai

  Kaimų bibliotekos šiandien atlieka svarbią misiją burdamos tuštėjančių kaimų bendruomenes ir padėdamos vietos gyventojams rasti atgaivą kultūros versmėse - taip sako Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Beinoravos filialo vyresnioji bibliotekininkė Rima Lukoševičiūtė.

  2014 balandžio mėn. 25 d. 18:04:16

 • Į knygų pasaulį keliaujama su lėlėmis

  Rokiškio savivaldybės Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje mažieji rokiškėnai su paslaptingu knygų pasauliu supažindinami netradiciškai, per lėles. Bibliotekoje „gyvena“ 400 pelėdų, 19 metų gyvuoja lėlių teatras „Padaužiukas“, vyksta literatūrinės pažintinės vaikų vasaros stovyklos „Pelėdžiukas“.

  2014 balandžio mėn. 25 d. 10:31:43

 • Dviese su Kristijonu Donelaičiu

  Akivaizdu, kad vienu pagrindinių švenčiamų Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių akcentų natūraliai tapo Lietuvos dailininkų sąjungos leidyklos „artseria“ išleistas, dviem dešimtimis įspūdingų dailininko Šarūno Leonavičiaus paveikslų iliustruotas K.Donelaičio „Metų“ leidimas.

  2014 balandžio mėn. 22 d. 10:30:37

 • K.Smoriginas: Šiuo atveju Kristui niekas negresia

  2014 balandžio mėn. 19 d. 18:29:55

 • J.Kauneckas: Tikėjimas ir laimė tiesiogiai susiję

  2014 balandžio mėn. 19 d. 12:00:57

 • A.Kavaliauskaitė: „Jeigu aš netikiu spektakliu, kaip vaikas patikės?

  „Kodėl sakiau, kad esame savo širdies žibintininkai? Turiu gražių tikslų, tikiu tuo, ką darau, neįsivaizduoju gyvenimo be pagalbos kitiems. Tai yra beldimasis į mažylių širdis. Aš nesu sau", - sakė klaipėdietė dramaturgė, režisierė Andra Kavaliauskaitė.

  2014 gegužės mėn. 25 d. 11:51:26

 • Giedrė Žlabytė: kaip teatre, taip ir versle

  „Aktoriaus darbas scenoje, jo kuriami vaidmenys - bene aiškiausias palyginimas dirbantiems versle, paslaugų sektoriuje ir daugelyje kitų sričių. Kai ateiname į teatrą ir žiūrime spektaklį, mes tarsi pamatome save iš šalies, dažnai pagalvojame: čia veiksmas vyksta visai kaip mano gyvenime, kaip mano darbe“, - sakė šiaulietė Giedrė Žlabytė.

  2014 gegužės mėn. 13 d. 08:42:06

 • I.Meištaitė: „Bakūžės“ telieka bent mano paveiksluose“

  Vilnietė dailininkė Irena Meištaitė lieja akvareles, kuriose daugiausiai Lietuvos peizažai ir gėlės. Atrodytų, šiais laikais tai nemadinga, nes paveikslų spalvos ramios, nerėksmingos, o siužetai paprasti.

  2014 gegužės mėn. 10 d. 12:23:11

 • Šlovės spinduliams užgęsus

  Puošnios suknelės, šlovė, aplodismentai, į tave nukreipti scenos prožektoriai, aukštai iškelta galva ir liekna figūra - taip, žvelgiant pro rožinius akinius, atrodo baleto artisto profesija. Tačiau buvusi baleto solistė kalba ir apie kitą medalio pusę - nuolatinį badavimą, traumą, asmeninio gyvenimo aukojimą, ankstyvą karjeros pabaigą ir keleto šimtų litų socialinę išmoką.

  2014 gegužės mėn. 04 d. 09:01:24

 • Legendai D.Banioniui - 90

  Šiandien legendiniam lietuvių aktoriui Donatui Banioniui sueina devyniasdešimt. Šiuo atveju nė kiek nevirpteli ranka rašant „legendiniam“, nes šį statusą liudija ir išskirtinis talentas, ir išskirtinė kūryba, ir tarptautinis pripažinimas, ir pagaliau su jo vardu susijusios legendos.

  2014 balandžio mėn. 28 d. 18:40:08

 • Perbrendi Nemunėlį ir jau braliūkų Latvija

  Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Nemunėlio Radviliškio filialas yra prie pat Latvijos sienos. Nereikia toli keliauti - perbrendi Nemunėlio upę ir jau Latvijoje esi. Pasienio miestelis gražiai tvarkomas, tačiau vis tuštesnis, emigruoja jaunos šeimos, todėl ir bibliotekoje skaitytojų gausos bent jau artimiausiais metais nėra ko tikėtis.

  2014 balandžio mėn. 25 d. 13:13:03

 • M.Nedzinskas: Pirmiausia reikia išmokti pasijuokti iš savęs

  Teatro ir kino aktoriaus Martyno Nedzinsko darbotvarkė labai perkrauta ir laisvų dienų joje nedaug. Neseniai apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“ aktorius ant laurų nemiega ir jau ruošiasi netrukus vyksiantiems „Kito kampo“ 5-ojo sezono uždarymo koncertams. Humoro jausmo nestokojantis vyras sako, kad verkti juoko ašaromis – sveika.

  2014 balandžio mėn. 24 d. 16:30:18

 • Atgimimo ąžuoliukai išsprogs visoje Lietuvoje

  2014 balandžio mėn. 21 d. 12:00:03

 • Šimtas metų patirties, išbandymų ir meilės

  Dažnai įvairiomis progomis vieni kitiems linkime sveikatos ir ilgo gyvenimo metų. Kad šie linkėjimai išsipildytų, dažnas iš esmės pertvarko savo gyvenimą: pasirenka sveiką gyvenseną, susirūpina mitybą. Koks ilgo gyvenimo receptas, „Vakaro žinios” teiravosi jau 100 metų perkopusių lietuvių, kurių akyse per šimtmetį pasikeitė ir jų artimųjų, ir valstybės likimas.

  2014 balandžio mėn. 19 d. 14:45:59

 • Kūrybingos moterys kuria Velykas

  Igliaukos miestelyje (Marijampolės sav.) Velykoms ruoštis pradedama nuo Kalėdų. Darbščios igliaukietės dekoratyvinių kiaušinių kūrimo technikos mokosi kartu, bet daugiausia juos margina savo namuose. Darbas verda visą žiemą, o jo vaisiai skinami prieš pat Velykas.

  2014 balandžio mėn. 19 d. 12:00:20

 • RANKINIS: Lietuvos vyrų rankinio lygos rungtynėse antradienį Vilniaus „Šviesa“ namuose užtikrintai 40:20 (22:9) nugalėjo Utenos „Utenos“ rankininkus.
 • IŠKRITO: Didžiojoje Britanijoje vykstančio „Futures“ serijos turnyro „GB Pro Series Barnstaple“ vienetų varžybų pirmajame rate antradienį lietuvis Simonas Žukauskas po beveik 3 val. trukusios kovos 6:7 (5-7), 6:3, 6:7 (3-7) nusileido britui Danieliui Martinui.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar dar vis turite neiškeistų litų?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +4   +8 C

   +2   +10 C

 

   +8  +12 C

  +9  +13 C

   +11  +15 C

 

   +15  +17 C

  7-12 m/s

 3-8 m/s

 

    2-7 m/s

 

reklama
Sveikata Grožis