respublika.lt

2018 rugsėjo 18, antradienis

 • Dainų dienos Kaune režisierė V.Streiča: Latvijoje dalyvauti Dainų šventėje - kiekvieno pilietinė pareiga

  Senųjų ąžuolų apsuptame Dainų slėnyje šeštadienio rytą įvyks nacionalinės Lietuvos šimtmečio Dainų šventės renginio, skirto Kaunui, - Dainų dienos - generalinė repeticija.

  2018 birželio mėn. 29 d. 10:50:36

 • Prof. P.Bingelis: jei taip toliau tęsis, liks tik aidas to mūsų dainų krašto

  Savaitgalį Kaunas pirmasis pradeda nacionalinę šimtmečio Dainų šventę. Renginio išvakarėse naujienų agentūra ELTA kalbėjosi su vienu šios šventės dirigentu, daugelį kartų per tokias šventes anksčiau „dirigavusiu“ dideliam kolegų būriui, Kauno miesto garbės piliečiu ir miesto Tarybos nariu bei Nacionalinės premijos laureatu, profesoriumi P. Bingeliu.

  2018 birželio mėn. 26 d. 16:45:37

 • G.Arlickaitė: Lietuva nėra kinematografinė imperija

  Lietuvos kino akademijos tarybos steigėja, kinotyrininkė dr. Gražina Arlickaitė neabejotinai Lietuvoje yra tas žmogus, kuris apie kiną žino bene viską. Neseniai iš Kanų kino festivalio grįžusi moteris džiaugiasi, kad Lietuvoje filmų sukuriama vis daugiau, vis dažniau mūsų kino profesionalai dalyvauja bendros gamybos projektuose, yra ne tik kviečiami į tarptautinius festivalius, bet ir pelno juose svarius įvertinimus.

  2018 gegužės mėn. 28 d. 20:31:19

 • Sąjūdžio muziejui pinigų nėra

  Ir šiandien, baigiantis trečiajam Sąjūdžio dešimtmečiui, Sąjūdžio metraštininkės Laimos Pangonytės pastangos praturtinti Nepriklausomybės atkūrimo istoriją unikalia dokumentine medžiaga kol kas bevaisės, nors įvykiai, įamžinti 281 videojuostoje - neginčijamas lobis istorijos tyrinėtojams.

  2018 gegužės mėn. 20 d. 10:21:25

 • Tikrasis pilietiškumas - matyti blogybes

  Gegužės 14-oji minima kaip Pilietinio pasipriešinimo diena, kuriai atsirasti akstiną davė 1972 m. gegužės 14 d. Kaune vykusi drastiška Romo Kalantos politinio protesto manifestacija, kai devyniolikmetis, apsipylęs benzinu ir sušukęs „Laisvę Lietuvai!“, susidegino Kauno muzikinio teatro sodelyje.

  2018 gegužės mėn. 14 d. 07:04:11

 • Tautos išlikimo kodas slypi „Tautiškoje giesmėje“

  Inžinierius, dabar jau pensininkas Romas Treideris, padedant draugams ir bendraminčiams, 2011 m. sudarė ir savomis lėšomis išleido Lietuvos jaunuomenei skirtą nacionalines vertybes puoselėjančią knygą „Tautiškos giesmės kelias į Tautą“. Kudirkos Naumiestyje gimęs ir jaunystę praleidęs autorius į Lietuvos himną pažvelgė kitomis akimis - paprasčiau ir giliau.

  2018 gegužės mėn. 05 d. 10:09:06

 • Knygius. Pašnekovo portretas

  „Respublika“ spausdino pokalbius su šviesiu žmogumi, Alytaus rajono savivaldybės Tarybos nariu Jonu JURAVIČIUMI, kuris pažėrė nemažai įžvalgų, sudominusių mūsų skaitytojus. Šiandien apžvalgininkui Vladui Vaicekauskui politikas pasakoja apie save.

  2018 balandžio mėn. 22 d. 07:02:12

 • Kostas Smoriginas: „Turi nemeluoti ne tik žiūrovui, bet ir pačiam sau“

  „Tam, kad papasakotum viską tiksliai ir teisingai, nemeluojant ne tiktai žiūrovui, bet ir pačiam sau, turi tame gyventi“, - taip apie operos artisto darbo specifiką sako vienas žymiausių lietuvių baritonų Kostas Smoriginas.

  2018 balandžio mėn. 16 d. 12:36:53

 • O.Vyšniauskas: Scena - mano šventovė

  Nors jaunystėje Ovidijus Vyšniauskas (61) planavo tapti girininku, šiandien jis savo muzika ne tik pralinksmina, išblaško nuo niūrių minčių, bet ir neša svarbią žinią. Kaip pats sako: „Uždainavau ir nebesustojau.“

  2018 balandžio mėn. 11 d. 11:00:21

 • G.Kuprevičius: visos bendravimo akcijos tampa natūralios, kai jos nėra kažkieno surežisuotos

  Ketvirtadienį sostinės gyventojai švenčia Vilniaus gimtadienį ir ta proga jiems parengta gražių dovanų - renginių, įdomių susitikimų, bilietų į teatrą, koncertą, net specialiu gimtadienio ženklu papuoštų skėčių ar puodelių.

  2018 sausio mėn. 25 d. 15:44:01

 • Vyskupas emeritas J.Kauneckas: ganytojai ir patys išklysta iš kelio

  Balandį šv.Mišias už žuvusįjį Vilniaus palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčioje neblaivus laikęs klebonas Valdas Girdžiušas iš Vilniaus arkivyskupijos gavo naują paskyrimą - iškeliamas į Švenčionių rajoną. Jis skiriamas Kaltanėnų Švč. Mergelės Marijos Angeliškosios ir Reškutėnų Šv. Izidoriaus parapijų klebonu.

  2018 birželio mėn. 28 d. 07:39:54

 • A.Tautkus: Vakariniai susitikimai su muzika vienuolyno kiemelyje - jaukūs ir įsimintini

  Vasarą koncertine erdve Kaune tampa dar vienas vienuolynas (ne tik Pažaislio). Nuo šio antradienio Laisvės alėjoje, Marijonų vienuolyno kiemelyje, šalia penkioliktojo amžiaus pabaigoje išmūrytos Šv. Gertrūdos bažnyčios, prasideda koncertų ciklas „Birželio vakarai 2018“.

  2018 birželio mėn. 18 d. 12:17:03

 • Kirilas Glušajevas: Kaip TV laida išaugo į teatrą

  Prieš kelis mėnesius pristatęs naujo žanro spektaklį „Nuostabūs dalykai“, režisierius Kirilas Glušajevas ir toliau nenustoja ieškojęs jam pavaldžios teatro formos, kuri leistų maksimaliai pažinti kitus. 10-ąjame teatro „Kitas kampas“ sezone bus pristatyta premjera, tęsianti improvizacijos ir dramos teatrų draugystę.

  2018 gegužės mėn. 21 d. 09:48:30

 • Kai angelai sargai šalia...

  Audrius Atkocevičius šiandien vaikšto prisilaikydamas lazdele. Vyras sugrįžo iš ten, iš kur retai sugrįžtama: beveik pusantro šimto parų reanimacijoje, daugybė dirbtinės komos seansų, prarasta medikų viltis ir artimųjų atsisveikinimas... Stebuklas įvyko.

  2018 gegužės mėn. 16 d. 07:29:36

 • Režisierius Gytis Padegimas: Atimti viltį - didžiausia nuodėmė

  Su vienu žymiausių lietuvių režisierių profesoriumi Gyčiu Padegimu kalbamės apie tarnystę, kuri trunka visą gyvenimą (rudenį sueis 45-eri šitos tarnystės metai) ir kuriai negalioja vadybininkų nubrėžtos kadencijos ar jų ribos. Kalbame apie idealizmą, kurio mūsuose, ir ne vien tik teatre, katastrofiškai mažėja. Užtat nūdienos teatre kaip niekada didėja vadybininkų gretos. Režisierius pastebi: tai vyksta menininkų, vadinasi, meno sąskaita.

  2018 gegužės mėn. 08 d. 09:58:03

 • L.Mikalauskas: Kaip protingas žmogus stojau ne į dainavimą, o į tiksliuosius mokslus

  „Gyvenime vargiai pavyktų pabėgti nuo paskirto likimo, jei ir bandytum - kas išpranašauta, tas ir bus“, - sako operos solistas Liudas Mikalauskas. Dainininkas Lietuvos ir užsienio didžiosiose scenose atlieka aukščiausio profesionalumo reikalaujančius vaidmenis, tačiau ne daug kas žino, kad solisto karjera galėjo ir neprasidėti.

  2018 balandžio mėn. 23 d. 07:28:54

 • Kostas Smoriginas: Buvome liaudies artistai, o tapome liaudies priešais

  Žinių troškimas ir noras save nugalėti - tai, kas žinomą aktorių ir muzikantą Kostą Smoriginą veda į priekį ir neleidžia paskęsti nuoskaudose. O nuoskaudų yra. Jam skauda dėl valstybės kultūros politikos, dėl valstybės santykio su paprastu žmogumi, dėl emigracijos, dėl po truputį nykstančios Lietuvos.

  2018 balandžio mėn. 21 d. 08:16:13

 • O.Dautartaitė: kurkime šviesią televiziją

  Aktorė Olita Dautartaitė tiki, kad ateityje televizija ne tik neišnyks, bet ir taps kokybiškesnė. Šiandien moteris per televizorių dažniausiai žiūri kultūros laidas ir klasikinius filmus. Deja, kaip pati sako, pasirinkimas nėra labai didelis, o ir reklamomis viskas užkišta. Bet reklama, anot aktorės, ne blogiausias dalykas.

  2018 balandžio mėn. 12 d. 12:45:19

 • Gediminas Šeduikis: „Prūsus įsimylėjau iš pirmo paklausymo“

  „Opera bus ne apie prūsus. Prūsų vietoje gali būti lenkai, žydai, musulmonai, krikščionys, eretikai... Tai istorija apie skirtingų kultūrų, pasaulėžiūrų, tautų, požiūrių, filosofijos susidūrimą“, – savitą požiūrį į chrestomatinę Herkaus Manto dramą atskleidžia režisierius Gediminas Šeduikis.

  2018 sausio mėn. 25 d. 17:07:16

 • Menas, trykštantis iš Tautos versmių

  Vilkaviškietis, vaizduojamosios liaudies dailės meistras, medžio drožėjas Zenonas Skinkys per Tris karalius į namus parvežė Lietuvos nacionalinio kultūros centro įsteigtą svarbiausią šalies tautodailininkų - iškilių liaudies dailės kūrinių autorių įvertinimą - „Aukso vainiko“ apdovanojimą.

  2018 sausio mėn. 21 d. 08:43:55

1 2 3 4 5 6 7 ... 16
 • PABĖGO: antradienį Pietų Korėjos Tedžono mieste, kuris yra už 160 kilometrų į pietus nuo Seulo, iš zoologijos sodo pabėgo puma.
 • NELAIMĖ: Austrijos Graco mieste traukiniui susidūrus su autobusu, vienas žmogus žuvo, o dar 11 buvo sužeista.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar vizitai pas gydytojus ir tyrimai turėtų būti apmokestinti?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +8 +11 C

   +9  +11 C

 

   +8  +10 C

  +11  +24 C

   +22  +26 C

 

   +21  +24 C

  2-3 m/s

 3-5 m/s

 

    2-3 m/s

 

USD - 1.1671 PLN - 4.2955
RUB - 79.4113 CHF - 1.1236
GBP - 0.8888 NOK - 9.5620
reklama
Ukis 2018