respublika.lt

2018 rugsėjo 23, sekmadienis

 • Nomeda Marčėnaitė: Be kultūros šalis pasmerkta

  „Meno dozė“ - panašu, kad būtent taip vadinsis naujoji „LRT kultūros“ laida, kurią ves dailininkė Nomeda Marčėnaitė. Laidos vedėjos manymu, kultūra turėtų atsirasti žmogaus poreikių piramidės viršuje, nes būtent gebėjimas kurti ir suvokti kūrybą skiria mus nuo gyvūnų.

  2018 liepos mėn. 19 d. 18:11:31

 • Lietuvio kodas, kurio nenulaužė ir šimtmetis

  Kodėl lietuviai lyginami su žirniais maiše? Iš kur atsirado posakis „Trys lietuviai - penkios partijos“ ir kodėl mums smagu, kai kaimyno troba dega? - į šiuos ir kitus klausimus atsakys istorikas Gediminas Kulikauskas, neseniai išleidęs knygą „Lietuvio kodas.

  2018 liepos mėn. 09 d. 09:34:02

 • Metų operatorius S.Lukoševičius: Filmo vienas nesukursi

  Lietuvių kino operatorius renka finansinę paramą prestižinėms studijoms Holivude, - sutikite, ne kasdien išvysi tokių pranešimų.

  2018 liepos mėn. 02 d. 16:25:14

 • Dainų dienos Kaune režisierė V.Streiča: Latvijoje dalyvauti Dainų šventėje - kiekvieno pilietinė pareiga

  Senųjų ąžuolų apsuptame Dainų slėnyje šeštadienio rytą įvyks nacionalinės Lietuvos šimtmečio Dainų šventės renginio, skirto Kaunui, - Dainų dienos - generalinė repeticija.

  2018 birželio mėn. 29 d. 10:50:36

 • Prof. P.Bingelis: jei taip toliau tęsis, liks tik aidas to mūsų dainų krašto

  Savaitgalį Kaunas pirmasis pradeda nacionalinę šimtmečio Dainų šventę. Renginio išvakarėse naujienų agentūra ELTA kalbėjosi su vienu šios šventės dirigentu, daugelį kartų per tokias šventes anksčiau „dirigavusiu“ dideliam kolegų būriui, Kauno miesto garbės piliečiu ir miesto Tarybos nariu bei Nacionalinės premijos laureatu, profesoriumi P. Bingeliu.

  2018 birželio mėn. 26 d. 16:45:37

 • G.Arlickaitė: Lietuva nėra kinematografinė imperija

  Lietuvos kino akademijos tarybos steigėja, kinotyrininkė dr. Gražina Arlickaitė neabejotinai Lietuvoje yra tas žmogus, kuris apie kiną žino bene viską. Neseniai iš Kanų kino festivalio grįžusi moteris džiaugiasi, kad Lietuvoje filmų sukuriama vis daugiau, vis dažniau mūsų kino profesionalai dalyvauja bendros gamybos projektuose, yra ne tik kviečiami į tarptautinius festivalius, bet ir pelno juose svarius įvertinimus.

  2018 gegužės mėn. 28 d. 20:31:19

 • Sąjūdžio muziejui pinigų nėra

  Ir šiandien, baigiantis trečiajam Sąjūdžio dešimtmečiui, Sąjūdžio metraštininkės Laimos Pangonytės pastangos praturtinti Nepriklausomybės atkūrimo istoriją unikalia dokumentine medžiaga kol kas bevaisės, nors įvykiai, įamžinti 281 videojuostoje - neginčijamas lobis istorijos tyrinėtojams.

  2018 gegužės mėn. 20 d. 10:21:25

 • Tikrasis pilietiškumas - matyti blogybes

  Gegužės 14-oji minima kaip Pilietinio pasipriešinimo diena, kuriai atsirasti akstiną davė 1972 m. gegužės 14 d. Kaune vykusi drastiška Romo Kalantos politinio protesto manifestacija, kai devyniolikmetis, apsipylęs benzinu ir sušukęs „Laisvę Lietuvai!“, susidegino Kauno muzikinio teatro sodelyje.

  2018 gegužės mėn. 14 d. 07:04:11

 • Tautos išlikimo kodas slypi „Tautiškoje giesmėje“

  Inžinierius, dabar jau pensininkas Romas Treideris, padedant draugams ir bendraminčiams, 2011 m. sudarė ir savomis lėšomis išleido Lietuvos jaunuomenei skirtą nacionalines vertybes puoselėjančią knygą „Tautiškos giesmės kelias į Tautą“. Kudirkos Naumiestyje gimęs ir jaunystę praleidęs autorius į Lietuvos himną pažvelgė kitomis akimis - paprasčiau ir giliau.

  2018 gegužės mėn. 05 d. 10:09:06

 • Knygius. Pašnekovo portretas

  „Respublika“ spausdino pokalbius su šviesiu žmogumi, Alytaus rajono savivaldybės Tarybos nariu Jonu JURAVIČIUMI, kuris pažėrė nemažai įžvalgų, sudominusių mūsų skaitytojus. Šiandien apžvalgininkui Vladui Vaicekauskui politikas pasakoja apie save.

  2018 balandžio mėn. 22 d. 07:02:12

 • G.Kuprevičius: kariliono muzika yra tikrai unikali, bet man tai - baigta tema

  Trečiadienį prasideda ir beveik iki vasaros pabaigos tęsis antrasis Vilniaus kariliono festivalis, kuriame dalyvaus varpų muzikos atlikėjai iš Japonijos, Belgijos, Lenkijos, Olandijos, Prancūzijos, Ispanijos bei Lietuvos.

  2018 liepos mėn. 10 d. 15:30:39

 • Paveldosaugininkė Gražina Drėmaitė: Ką mačiau, negaliu atleisti

  Valstybės dieną Valdovų rūmuose skelbiamos jų atkūrimo pabaigtuvės ir pristatomos tarptautinės parodos, tačiau dauguma lietuvių neaplankys nei parodos, nei pagaliau Valdovų rūmų. Vieni lig šiol čia nerodė akių, nes toli, kitiems neįdomu, tretiems brangoka... Ketvirti buvo gatavi išnešioti mūrus po plytą, nes nepritarė jų atstatymui iš esmės.

  2018 liepos mėn. 07 d. 08:41:04

 • Lietuvio kodas, kurio nenulaužė ir šimtmetis

  Ne vieną, matyt, nustebins (arba ne) faktai, jog Lietuvą, kurią carinės Rusijos valdininkai vadino „kraštu su kontrabandininko siela“, ir šiandien galima pavadinti taip pat, o emigracijos mastai ir dabar, ir prieš šimtmetį stulbino. Kas dar užkoduota mūsų tautos genuose?

  2018 liepos mėn. 01 d. 07:01:17

 • Vyskupas emeritas J.Kauneckas: ganytojai ir patys išklysta iš kelio

  Balandį šv.Mišias už žuvusįjį Vilniaus palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčioje neblaivus laikęs klebonas Valdas Girdžiušas iš Vilniaus arkivyskupijos gavo naują paskyrimą - iškeliamas į Švenčionių rajoną. Jis skiriamas Kaltanėnų Švč. Mergelės Marijos Angeliškosios ir Reškutėnų Šv. Izidoriaus parapijų klebonu.

  2018 birželio mėn. 28 d. 07:39:54

 • A.Tautkus: Vakariniai susitikimai su muzika vienuolyno kiemelyje - jaukūs ir įsimintini

  Vasarą koncertine erdve Kaune tampa dar vienas vienuolynas (ne tik Pažaislio). Nuo šio antradienio Laisvės alėjoje, Marijonų vienuolyno kiemelyje, šalia penkioliktojo amžiaus pabaigoje išmūrytos Šv. Gertrūdos bažnyčios, prasideda koncertų ciklas „Birželio vakarai 2018“.

  2018 birželio mėn. 18 d. 12:17:03

 • Kirilas Glušajevas: Kaip TV laida išaugo į teatrą

  Prieš kelis mėnesius pristatęs naujo žanro spektaklį „Nuostabūs dalykai“, režisierius Kirilas Glušajevas ir toliau nenustoja ieškojęs jam pavaldžios teatro formos, kuri leistų maksimaliai pažinti kitus. 10-ąjame teatro „Kitas kampas“ sezone bus pristatyta premjera, tęsianti improvizacijos ir dramos teatrų draugystę.

  2018 gegužės mėn. 21 d. 09:48:30

 • Kai angelai sargai šalia...

  Audrius Atkocevičius šiandien vaikšto prisilaikydamas lazdele. Vyras sugrįžo iš ten, iš kur retai sugrįžtama: beveik pusantro šimto parų reanimacijoje, daugybė dirbtinės komos seansų, prarasta medikų viltis ir artimųjų atsisveikinimas... Stebuklas įvyko.

  2018 gegužės mėn. 16 d. 07:29:36

 • Režisierius Gytis Padegimas: Atimti viltį - didžiausia nuodėmė

  Su vienu žymiausių lietuvių režisierių profesoriumi Gyčiu Padegimu kalbamės apie tarnystę, kuri trunka visą gyvenimą (rudenį sueis 45-eri šitos tarnystės metai) ir kuriai negalioja vadybininkų nubrėžtos kadencijos ar jų ribos. Kalbame apie idealizmą, kurio mūsuose, ir ne vien tik teatre, katastrofiškai mažėja. Užtat nūdienos teatre kaip niekada didėja vadybininkų gretos. Režisierius pastebi: tai vyksta menininkų, vadinasi, meno sąskaita.

  2018 gegužės mėn. 08 d. 09:58:03

 • L.Mikalauskas: Kaip protingas žmogus stojau ne į dainavimą, o į tiksliuosius mokslus

  „Gyvenime vargiai pavyktų pabėgti nuo paskirto likimo, jei ir bandytum - kas išpranašauta, tas ir bus“, - sako operos solistas Liudas Mikalauskas. Dainininkas Lietuvos ir užsienio didžiosiose scenose atlieka aukščiausio profesionalumo reikalaujančius vaidmenis, tačiau ne daug kas žino, kad solisto karjera galėjo ir neprasidėti.

  2018 balandžio mėn. 23 d. 07:28:54

 • Kostas Smoriginas: Buvome liaudies artistai, o tapome liaudies priešais

  Žinių troškimas ir noras save nugalėti - tai, kas žinomą aktorių ir muzikantą Kostą Smoriginą veda į priekį ir neleidžia paskęsti nuoskaudose. O nuoskaudų yra. Jam skauda dėl valstybės kultūros politikos, dėl valstybės santykio su paprastu žmogumi, dėl emigracijos, dėl po truputį nykstančios Lietuvos.

  2018 balandžio mėn. 21 d. 08:16:13

1 2 3 4 5 6 7 ... 16
 • APMAUDAS: Rusijos futbolo čempionato aštuntojo turo rungtynėse šeštadienį Maskvos „Dinamo“ klubas, kuriam atstovauja Fiodoras Černychas, namuose 0:1 (0:0) pralaimėjo Machačkalos „Anži“ ekipai.
 • SVEIKINIMAI: Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Bulgarijos Respublikos prezidentą Rumeną Radevą šalies 110-ųjų nepriklausomybės metinių proga.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018