respublika.lt

2018 rugsėjo 23, sekmadienis

Vitas TOMKUS: "Korupcija baigėsi - tegyvuoja diktatūra!"nuotraukos (138)

2009 balandžio mėn. 08 d. 10:01:00

Vitas TOMKUS

RESPUBLIKOS žurnalistas

Ilgą laiką niekaip negalėjau suprasti, kas mus valdo - kvailiai ar parsidavėliai? Ačiū Dievui, pagaliau paaiškėjo… Pasirodo, atsakymas yra per vidurį. Pradedant Prezidentūra ir baigiant europarlamentarais, mus, lietuvius, valdo parsidavę mulai. (Užsispyrę ir kaip vištgaidžiai negalintys turėti palikuonių.)

Aišku, skirtumas nedidelis. Kadangi ir vienu, ir kitu atveju Lietuvai pasekmės yra vienodos. Tauta nuskurdinta, verslas sužlugdytas, o 80 procentų Lietuvos nepriklausomybės jau pradanginta… Kaip apskaičiavau? 

Iš pradžių jutau intuityviai. Netgi save apgaudinėjau, kad mūsų laisvės – tiek tautine, tiek žmogiškąja prasme – tik šiek tiek suvaržytos. Tačiau politologas ir buvęs prezidento patarėjas Lauras Bielinis sudaužė visas mano iliuzijas. Savo interviu “Balso.lt” redaktoriui Arūnui Brazauskui bei to paties portalo žurnalistui Tomui Čyvui tiesiai šviesiai išrėžė, kad jau dabar, net nelaukus, kol Lisabonos sutartis įsigalios, Europos Sąjunga aštuoniasdešimt procentų direktyvų mums nuleidžia “iš viršaus”, kurias Lietuva besąlygiškai privalo vykdyti.

Visi! Visi! Visi! Visi, kam dar brangi Lietuva Tėvynė mūsų, kas dar prisimena Baltijos kelią ir kam Kudirkos giesmė dar netapo paprasta užstalės daina, nepatingėkit įsijungti kompiuterį ir atidžiai peržiūrėkite vaizdo siužetą “Lauras Bielinis pasirinko “Libertas”! Nepagailėkite dešimties minučių, kad vėliau netektų gailėtis visą likusį gyvenimą okupantų priespaudoje. Juk kalba pats Jo Ekscelencijos prezidento V. Adamkaus vyriausiasis patarėjas, šiuo metu apsisprendęs visos Europos partijos “Libertas” sąraše siekti europarlamentaro mandato.

Na, o tiems, kurie vis dar nesinaudoja kompiuteriais, skubu perpasakoti esmę. 

Nors prezidentas V.Adamkus visa dūšia rėmė Lisabonos sutartį ir iki šiol garsėja kaip euroentuziastas, jo patarėjas L.Bielinis buvo užsimaskavęs euroskeptikas. 

Jis matė, kad Lisabonos sutartis turi ne tik pliusų (apie kuriuos jis kažkodėl neužsimena), bet ir minusų, kurie yra pražūtingi Lietuvai. Pasak L.Bielinio, mes neteksim komisarų, kurie atstovauja Lietuvai, ir (cituoju) “visi ES komitetų sprendimai bus privalomi vykdyti nesusimąstant”. 

Tiesa, čia pat L.Bielinis visus “nuramino”, kad jau dabar 80 procentų įstatymų Lietuvai nuleidžiama “iš aukščiau”. Savo ruožtu, “paguosiu” visus “Respublikos” skaitytojus, kokie tai įstatymai. Pvz.: ką tik ES parlamentarai (tarp jų – penki iš Lietuvos: O.Juknevičienė, J.V.Paleckis, E.Gentvilas, A.Sakalas ir M.Starkevičiūtė) nubalsavo, kad nuo šiol visoms šalims draudžiama drausti vištgaidžių paradus, o kas tam prieštaraus – bus patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Įskaitant ir Bažnyčios hierarchus. Pagal kieno ir kokius parėdymus “iš viršaus” visa spauda ir televizija, išskyrus “Respublikos” leidinių grupę, visa tai nutylėjo, istorija nutyli. Net katalikiški portalai nesiteikė įspėti savo dvasinius vadovus, kad nuo šiol už sveikos šeimos ir sveikos visuomenės puoselėjimą jiems gresia kalėjimas. Juk nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės…

Žiūrim – ką turim. Turėjom Sovietų Sąjungos tautų kalėjimą, dabar turim – “Jevrosojūzą”. Kaip sako Bielinis, pasverkim visus pliusus ir minusus. 

Žiūrim – ką turim toliau: Sovietų Sąjunga Lietuvą okupavo jėga, “Jevrosojūzui” mes parsidavėme už alaus butelį. Ko gero, pliusą derėtų tautai dėti pirmuoju atveju, nes Lietuvos partizanai su sovietų okupantais pokario metais kovojo ir didvyriškai liejo kraują už Tėvynę, kas vėliau mums davė pagrindą reikalauti panaikinti Ribbentropo-Molotovo paktą bei reikalauti kompensuoti okupantų padarytą žalą Lietuvai. Ką daryti antruoju atveju – sunku pasakyti: negi imsim agituoti prasigėrusius “chroniukus”, kad rašytų kolektyvinius laiškus ES veikėjams, kuriuose anuos įspėtų, kad “Maximos” alaus buteliai jau ištuštinti, todėl ilgiau būti “Jevrosojūze” mums neapsimoka. 

Toliau žiūrim – ką turim.

Sovietų Sąjungoje rusinimo politiką darė viena nacija, tuo tarpu “Jevrosojūze” dėl įtakos kapojasi net kelios galingos valstybės. Ta prasme lyg ir pliusas ES naudai, nes Lietuva turi šiokią tokią galimybę pasirinkti. Tiksliau, turėjo. Nes, pasak Bielinio, šalių komisarų pareigybės, ratifikavus Lisabonos sutartį, bus panaikintos ir šuns balsas, atsiprašau – mūsų tautiečių, ES viršūnių nebepasieks. Galėsim kaukti savo malonumui. Be maisto, be darbo ir be tautinės savigarbos galėsim staugti iš nevilties po kaimynų balkonais. Tie – arba pritars, arba iškvies policiją, jei šioji nestreikuos ir turės benzino.

Vėl žiūrim – ką turim.

Sovietų Sąjungoje už ideologiją buvo atsakinga Maskva. Broliška respublika, nors ir būdama “tarp lygių lygi ir laisva”, dažniausiai spręsdavo ūkinius reikalus. O už ideologiją vietose būdavo atsakingi antrieji CK sekretoriai, specialiai tam deleguoti iš Maskvos. O jiems tiesiogiai vadovavo Maskvos politbiuras arba pats generalisimus Leonidas Brežnevas. 

Šia prasme istorija kartojasi: “Jevrosojūzo” sąlygomis Lietuvos ideologiją per nacionalinę televiziją diktuoja irgi Leonidas. Su nelietuviška pavarde – Donskis. Kuri kaip ir jo pusbrolio iš Klaipėdos, garsaus dainininko Donskovo, pavardė su lietuvybe turi tiek pat bendro, kiek ir kadaise turėjo Maskvos ideologai Lietuvoje – Mitkinas ir Dybenko, kurie išimtinai propagavo socializmą. Donskis – už globalizmą. Nūdienos ideologai, finansuojami aferisto ir spekulianto Soroso, atvirai niekina Lietuvos papročius ir tautą, agituoja už atvirą visiems emigrantams visuomenę, o jei kokiam milijardui iš Azijos Lietuvoje būstų neužtektų, rekomenduojama lietuviams plėsti akiratį Ispanijos apelsinų plantacijoje. 

Akivaizdus pliusas “Jevrosojūzo” naudai, nes sovietų komisarai lietuvius, kurie nepritarė kolektyvizacijai ir norėjo patys šeimininkauti savo protėvių žemėje, siuntė ne apelsinų skinti, o gyvuliniuose vagonuose deportavo už Uralo, o kai ir tenai prasigyveno – “išbuožino” ir pasiuntė dar toliau. Pas baltąsias meškas. 

Ir vėl žiūrim – ką turim.

Sovietų Sąjungoje viską spręsdavo CK politbiuras, į kurį retsykiais deleguodavo ir mažesnių tautų atstovus “dėl kvapo”: draugą Alijevą iš Azerbaidžano broliškos respublikos, draugą Ševarnadzę iš Gruzijos SSR, draugą Mašerovą iš Minsko, kuris dėl pernelyg didelio savo populiarumo užsitraukė draugo Brežnevo nemalonę ir dėl to žuvo paslaptingoje autokatastrofoje. Tuo tarpu broliškų respublikų CK sekretoriai dažniausiai patys spręsdavo tiek kadrų, tiek finansų, tiek ir ūkinius klausimus, o ką reikėdavo - naujų kelių tiesimas, pilių atstatymas ir pan. – su “kumpiais ir šnapsu” derindavo pačiu aukščiausiu lygiu. Joks Maskvos CK skyriaus ar komiteto vedėjas nedrįsdavo tiesiogiai įsakinėti respublikų pirmiesiems sekretoriams. 

Pasak Bielinio, Naujoji Pasaulio Tvarka (NPT) lietuvių kartelę nuleido į patį žemiausią dugną. Būsim tikros Europos padugnės. (Ta prasme – palei pat dugną.) Mums įsakinės ne didžioji septyniukė, net ne komisarai, o komitetų klerkai, kurių žodis bus viršesnis už Lietuvos Konstituciją, kas jau dabar vyksta, pasak Bielinio, aštuoniasdešimčia procentų. Ar dar gali būti žemiau už šitokį tautos pažeminimą?  

Teoriškai gali. Mus gali pradėti į įvairias puses siuntinėti ne tik ES klerkai, bet ir aptarnaujantis personalas: sekretoriai, referentai, vairuotojai, durininkai. Žinoma, ne taip galantiškai kaip Prancūzijos prezidentas Žakas Širakas, lyg tarp kitko mestelėjęs frazę apie tai, kad “lietuviai praleido puikią progą patylėti”. 

ES klerkų žargonas kitas. Tiesmukiškas. Mužikiškas. Baisesnis nei mano.

Ar pamenat kadaise populiarų posakį: “Jeigu netepsi – nevažiuosi!” 

Ta proga skubu nuraminti visus kyšininkus ir ES “otkato” mėgėjus, kurie dabar, ko gero, be reikalo apsidžiaugė - taip lengvai susitarti Briuselyje jums, brangieji, nepavyks. 

Kalbėdamas apie “patepimą”, aš turėjau galvoje ne pinigus, o vazeliną. 

Korupcija baigėsi – tegyvuoja vištgaidžių diktatūra!

(Kas netiki, lai skaito direktyvas iš Briuselio.)

P.S. Dovanokit, vos neužmiršau Bielinio, kuris šiuo metu taikosi į europarlamentaro vietą. Būtinai už jį balsuokite: jis labai patikimas ir kultūringas. Ir protingas. Praleis Briuselyje penkerius metus. Balsuos kaip visi vištgaidžiai. O po to papasakos, ką iš tikrųjų galvojo – tikras Lietuvos inteligentas.

UŽ LAURĄ! UŽ LAURĄ! UŽ LAURĄ BIELINĮ! 


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (138)

 • Zanius 2009 gegužės mėn. 01 d. 12:22:13

  "Net katalikiški portalai nesiteikė įspėti savo dvasinius vadovus....."
  Jei klerikalų portalams (pvz. bernardinai.lt) vadovauja tokie gėjai ir
  žydai navickai, tai ko gera tikėtis iš tos pačios Abraomo religijos
  atšakos (katalikybės) kulto tarnų.

 • Klausimėlis 2009 balandžio mėn. 13 d. 13:10:27

  Beje, kaip čia atsitiko, kad į "Libertas" partiją kartu su A.
  Butkevičiumi kandidatuoja ir toks H. Mickevičius, gerai žinomas
  homoseksualų gynėjas? :)

 • zydrunas tomkus 2009 balandžio mėn. 12 d. 07:05:24

  jau baigiu patiketi, kad tomkus - zydras. jis taip ziauriai neabejingas
  gejams, kad tai tampa jo aplinka. puolimas - geriausia gynyba.

 • AJEJUS 2009 balandžio mėn. 12 d. 00:32:52

  Tai nafik tas seimas lietuvos respublikoj.Viskas rastu ateina istatymo
  forma ,verteju daugiau ,o bezdalius is seimo ismetam.

 • tikras lietuvis 2009 balandžio mėn. 11 d. 23:04:14

  Nuotrauka liuks.

 • mis Briuselis 2009 balandžio mėn. 11 d. 01:42:13

  Gentvilas velniskai grazus ,pupulis.

 • Dovydui 2009 balandžio mėn. 11 d. 00:36:15

  Koktu skaityti,koktu rasyti!...Tai kokio velnio tu cia skaityneji ir
  rasyneji!!! Pasiimk savo idis laikrascius ir skaityk juos, nes kitaip
  apsivemsi ir smirdesi, ir sara isvarys is namu.....

 • > Dovydui 2009 balandžio mėn. 11 d. 00:02:20

  Taip, lietuvių kalba, bet su rusišku turiniu... :)

 • Dovydui 2009 balandžio mėn. 10 d. 23:02:53

  Straipsnis parasytas lietuviu kalba, o ne ivritu, todel ir nesupranti.

 • Dovydas 2009 balandžio mėn. 10 d. 22:28:20

  Koktu skaityt straipsni, toks vaizdas, kad penktoko mintys, tik istaise kas
  gramatika kazkiek supranta, siaip grynai baisu, man geda, kaip minejau
  koktu.

 • XL-009 2009 balandžio mėn. 10 d. 22:05:23

  Tol kol Lietuvoje gyvens nors vienas TIKRAS vyras! PIDARAMS vietos
  Lietuvoje NEBUS !!!

 • Janina 2009 balandžio mėn. 10 d. 20:24:43

  Nusirašiau į lankas,tiesiog šitie dabartiniai banditai sutanoje neturi
  nieko bendro su Dievu.Dabar šito neaiškinsiu.
  Bet šitų banditų dėka - Pasaulis gavo cirką,bet cirką,durniai padarė
  iš savęs.

 • Janina 2009 balandžio mėn. 10 d. 20:13:44

  Tema liuksus ir nuotrauka originalas - kame problemos?
  Ne vištgaidžiai o gyvi pydarai sutanoje su svieto perėjūnu dirbančiu
  ministerijoje ir dulkinusiu Lietuvą ilgai,šiandien jums pasiūlė atviru
  tekstu,kad reikia "dievams" išvogusiems ir Lietuvos Bankus,ir,Ekonomiką
  totaliai - reikia šiandien visiems vagims kojas numazgoti.Daug amžių
  prisikelia ir kodėl,
  negali prisikelti?Juk gyvenimas priklauso nuo žemiškų banditų.
  Kaip paaiškinti,kai šiandien milijardas durnių save plakė ir kryžių
  ant kupros,užtempė idijotai.Kai kam iš durnių,cirkas patiko.
  Kadangi banditai šiandien pareiškė,kad reikia būti su paskutiniais
  maršiniais o kiti dalykai tai šyzofrenija,ar taip?Tada atsakingai
  pareiškiu,kad banditai sutanoje su "tarpininkais",visa krikščionybę
  pakiša po pqdarais atviru tekstu.Šitam brūdui aš netarnausiu ir
  mane,jie neprivers.
  Bankų vagystė buvo suplanuota - 1944 gegužės mėnėsi jau ėjo kalbos
  Europoje.Bet kodėl banditai sutanoje tai žinoję,kodėl jie naikino visą
  Rytų Europą?Kodėl pqdarai bažnyčioje padėjo sunaikinti Lietuvą iki
  šios dienos,lygio?Ne tik Lietuvą,bet aš rašau tik apie Lietuvą.
  Neverta rašyti,nes banditai Politikoje užkrovė Namų Renovaciją
  be pakitimų drakoniškai,tai kam rašyti,jeigu niekas nesikeičia?
  Lai palaikymo kvaišos eina mazgoti pqdarams kojas-genitalijas.
  Lai už viską padėkoja kvaišos - pqdarams banyčioje.

 • Tata 2009 balandžio mėn. 10 d. 18:19:03

  Laikykis Vitai, vištgaidžiai puola ir puls, neturėsi ramybės, nes jie
  ikyrūs padarai.

 • hmmm'ui 2009 balandžio mėn. 10 d. 15:03:44

  Sveikiname! Nes tai vos ne vienintelis komentaras į temą. Beveik net
  sunku patikėti, kad tarp "Vakaro žinių" skaitytojų retkarčiais
  pasitaiko ir normalių, psichiškai sveikų žmonių.

 • hmmm 2009 balandžio mėn. 10 d. 14:57:07

  na, del ES balsavom, bet Konstitucija pakeisti tai pamirsom. o pagal ja
  aukstesniu istatymu nera. taip kad jokie ten ES dekretai tiesiogiai
  negalioja, kol neaprobuoti musu salyje. ir jei pav. lisabonos sutarti
  priims, vis tiek reikes keisti LR konstitucija, nes priesingu atveju bus
  teisine kolizija, o pgl. LR konstitucija - konstitucija yra auksciausias
  istatymas

 • ER 2009 balandžio mėn. 10 d. 14:08:31

  TAIP .KAI PRIE RUSO DĖL KELIŲ TIESIMO UŽTEGDAVO DEKTINĖS IR KUMPIO,
  TODĖL MŪSŲ KELIAI GERESNI NEI LATvijoje,o dabar ant kelėniukų
  europarlamentarai-ės pinigų Lietuvai pramušinės ,nu b*** ir
  dasigyvenom

 • Kam Liūdna 2009 balandžio mėn. 10 d. 13:25:44

  Višgaidžiams liūdna, kad normalūs lietuviai prieš homikų
  siautėjimą, prieš vaikų tvirkinimą. Jie nori normalių, tvarkingų
  šeimų ir normalių vaikų. Teisus V. Tomkus .Ir vištgaidžiams geriau
  patylėt, nes prisiprašysit.

 • KKK to>KKK 2009 balandžio mėn. 10 d. 12:36:52

  Pralinksminai. Del vistgaidziu megstamu pseudonimu - nesigincysiu. Cia tu
  vel specas ir "analitinis analizatorius". Va tu "Respublika" irgi, kaip
  normalus skaitineji. Vienok kalausimas, ar tikrai neturi keistai neyprasto
  plinkio zveruskoms liko neatsakytas...

 • Ir dar 2009 balandžio mėn. 10 d. 12:27:09

  Taip pat siulau visiems slaptiems ir atviriems homikams padaryti atskira
  svetaines skyriu, kuriame jie galetu sau reikstis kiek tinkami ir
  netrukdytu savo spamu diskutuoti normaliems zmonems.

 • Pasiulymas 2009 balandžio mėn. 10 d. 12:01:01

  Ei, komentatoriai, gal geriau prisiminkite straipsnio tema? Nejau taip ir
  nebus ne vieno pasisakymo apie Lisabonos sutarti, "Libertas" partija, NPT?
  Ar cia vien siknaskyles daugumai "Vakaro ziniu" skaitytoju terupi, kaip cia
  kazkokia komentatore teisingai pasake?

 • Panieka 2009 balandžio mėn. 10 d. 11:55:45

  Tie Briuselio atstovai parodė savo polinkius į vištgaidystę. Su jais
  viskas aišku. Bet dabar patys Lietuvos vištgaidžiai užsitraukė didelį
  nepakantumą iš normalių piliečių. Ar jūs ponai homikai galvojat, kad
  demonstruosit po Lietuvos miestus plikom subinėm, kad jūs tvirkinsit
  mūsų vaikus? Bus b*** Kol kas ramiai gyvenot ir galėjot toliau ramiai
  gyvent. Niekas jūsų nekliudydavo. Dabar padarysit kokį šlykštesnį
  veiksmą, gausit skaudžiai dūdon. Žmonės nepakęs jūsų
  išsidirbinėjimų. Ir čia jūms nepadės ir Briuselio homikai.

 • chypas to KKK 2009 balandžio mėn. 10 d. 11:33:58

  nesileisk provokuojamas, sitas padaras tik to ir laukia:)

 • > KKK 2009 balandžio mėn. 10 d. 11:27:04

  Teisingai, pedofilija vis dar baudžiama. Nepaisant to, Tomkaus laikraštis
  siūlo tokius specifinius patarimus "tikriems vyrams": "Pripūsti keletą
  spalvotų prezervatyvų ir kaip balionus padovanoti kaimynės sūneliui."
  Beje, KKK - labai būdingas vištgaidžių pseudonimas. Matyt, reiškiantis
  Kutkudaką arba Kukariekų? :)

 • KKK anonimui BK zinovui 2009 balandžio mėn. 10 d. 11:12:44

  Tau, kaip analitinui BK analizatoriui ir zinovui, del visa ko priminsiu;
  nors straipsnio uz pederastija (kas labai liudina)ten neliko, visi kiti
  pakrypimai, ten vis dar traktuojami netolerantiskai. Pedofilija, zoo...,
  nekro..., etc.... Saugok save, mazuli.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • APMAUDAS: Rusijos futbolo čempionato aštuntojo turo rungtynėse šeštadienį Maskvos „Dinamo“ klubas, kuriam atstovauja Fiodoras Černychas, namuose 0:1 (0:0) pralaimėjo Machačkalos „Anži“ ekipai.
 • SVEIKINIMAI: Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Bulgarijos Respublikos prezidentą Rumeną Radevą šalies 110-ųjų nepriklausomybės metinių proga.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018