respublika.lt

2018 rugsėjo 26, trečiadienis

Vitas TOMKUS: "Ar lengva būti Lietuvos piliečiu?"nuotraukos (56)

2009 kovo mėn. 13 d. 08:00:00

Vitas TOMKUS, RESPUBLIKOS žurnalistas


Lenkiu savo ryžą galvą prieš Andrių Kubilių ir prisipažįstu pralaimėjęs pirmąjį mūšį: SU ŽALGIRIU – UŽ LIETUVĄ!

Mano apgailėtinas bandymas su lietuviais apginti Lietuvos biudžetą bei tautos lyderius valdžios neišgąsdino, bet prajuokino: susirinko du trys šimtai patriotų. Skaičiuojant su frontininkais vėliavnešiais, kuriems irgi lenkiu savo ryžą galvą. Už solidarumą.

Kaip prityręs demagogas, aišku, galėčiau “pasiteisinti”, kad sąmoningai nesiekiau masiškumo. Nesamdžiau autobusų protestuotojų atvežimui. Tyčia nepasinaudojau “tarnybine padėtimi” ir neverčiau savo valdomų bendrovių darbuotojų, kurių yra apie du tūkstančiai, drauge su antrom pusėm organizuotai vykti į Vilnių.

Manau, be didesnio vargo būtų susirinkę trys tūkstančiai, jei mane domintų kiekybė, o ne kokybė.

Per spaudos konferenciją Eltoje, nuo kurios sutartinai atsiribojo visos televizijos ir radijo stotys, aiškiai pasakiau – esu pasiruošęs, jei reikės, ir vienas arba su keliais bičiuliais pademonstruoti ryžtą kovoti su valdžios savivale. Todėl susirinkusiųjų būrys mano lūkesčius pranoko. Nebuvo nei rėksnių, nei provokatorių. Užtat buvo antra tiek policijos bei VSD pareigūnų, padėjusių užtikrinti sambūrio masiškumą.

Tiesa, šįsyk jie nebuvo labai svetingi – “nebevaišino” mūsų “guminukais” ir elgėsi geranoriškai kaip su kokiais gėjais. Vietoj baudų nemokamai dalijo šypsenas ir maloniai teiravosi, ar juos paremsim, kai eis protestuoti dėl žemų algų.

O jei dar būčiau panaudojęs mūsų politikų išbandytą efektyvųjį “slaptąjį ginklą”- tarkim, nemokamai atsukęs “Gubernijos” alaus daryklos čiaupus – ko gero, būčiau priviliojęs ir šimtus tūkstančių entuziastų paprotestuoti. Jeigu su “Maksimos” alumi galima žmones į Europos Sąjungą įvilioti, galbūt su “Gubernijos” alumi visus paklydėlius galima namo parsivilioti?

Kodėl nepasinaudojau? Pirma, nesiekiu tikslo nuversti dabartinę valdžią, nes nematau galimybės suformuoti geresnę koaliciją. Antra, neturėjau valdžios leidimo rengti mitingą. Trečia, organizuoti mitingų nemoku.

O svarbiausia priežastis yra ta, kad neturiu moralinės teisės versti kitus rizikuoti ir būti pilietiškai aktyviais, prieš tai neįspėjęs, kas laukia tų, kurie išdrįsta pademonstruoti savo pilietiškumą.

Lietuviai yra ramūs kaip belgai, o jų jaunimas, lietuvaičiai, vis dar nerimsta. Retsykiais su trispalvėmis po gatves pamarširuoja, liaudiškas dainas traukia, patriotinius šūkius skanduoja. Labai retai. Tik per ypatingas šventes. Turbūt poreikis žygiuoti per tėvų genus persidavė: anie buvo įpratinti su plakatais marširuoti, tai ir jų vaikai tą patį per nacionalines šventes daro. Dešimt metų sau ramiai marširavo, kol kažkam rimtai neužkliuvo. Nufilmavo su TV kamerom kelis provokatorius, rėkiančius “Juden raus!”, ir štai jums rezultatas - taikios jaunimo demonstracijos su trispalvėmis daugiau nebepageidaujamos. O paskui stebimės, kodėl per valstybines šventes tiek mažai trispalvių ant namų kabo – matyt, bijo žmonės, kad viešai nepasmerktų.

O valdžiai tik to ir reikia. Pasijuto visagaliai ir nutarė nuteisti tris profsąjungų lyderius, suorganizavusius prie Seimo taikią demonstraciją, kurią apkartino keli išdaužti Seimo langai. Profsąjungos lyderių dėka galbūt mūsų išrinktieji pirmąkart liaudies balsą išgirdo, už tai, matyt, dabar ir norima juos cypėn pasodinti. Už ką? Už Zuoko kiaušinius?

Lietuviai tyli kaip belgai.

O tuo metu jau pasigirdo nerimastingų žinių, kad Seimo link artėja naujos protesto bangos. Tik šįkart patys pareigūnai ruošiasi streikuoti. Kas bus, jei toji nepasitenkinimo banga atriedės ligi Seimo. Kas šaudys? Kas šunimis siundys? Gal Uoka su kuoka mosikuos, Pečeliūnas – su šluota, Baukutė – su krūtimis… Gal ir atbaidys protestuojančius pareigūnus, nors – vargiai. Areštinėse ne to yra matę.

O kaip elgsis tauta? Galbūt suveiks refleksai bei instinktai – vėl Seimą puola! – ir atskubės visa Lietuva savo parlamentarų ginti.

Lietuviai jau išdresiruoti valdžios. Todėl išliks romūs kaip belgai. Ne akli. Mato, kas laukia tų, kurie užsimano būti pilietiškai aktyvūs. Verčiau liks abejingi. Baigėsi tie laikai, kai pensininkai, išvydę kieme chuliganus, iš savo balkonų šaukdavo: ”Milicija!!!”

Dabar baisu į gatvę nosį iškišti. Vidury baltos dienos gali užpulti, primušti, užmušti. Geriausiu atveju – išprievartauti. Ir ne tik moteris, bet ir vyrus, kuriems vis dažniau neleidžiama dėl to protestuoti ir rekomenduojama toleruoti. Jei ne – išrinks “pupuliuku”. Pademonstruos per visas televizijas, kaip kažkoks išsigimęs ukrainietis su savo sėbrais viešai iš normalios orientacijos tyčiojasi.

O lietuviai bus kaip belgai.

Tarytum nežinotų, kad tyla dažniausiai reiškia nebylų pritarimą. Tuo tarpu banditizmas ir savivalė vis labiau įsisiautėja. Ką daro mūsų policija? Mažina savo etatus ir visuomenei dalija nemokamus patarimus. Perspėja, kad piliečiai mieste būtų atsargūs, nes darosi vis labiau ir labiau pavojinga.

Tik nepaaiškina, ką reiškia piliečiui būti atsargiam? Dairytis į šalis? Nekišti nosies į lauką? O gal tai ne perspėjimas, o bauginimas. Bet kuriuo atveju mūsų žmonės išlieka ramūs ir abejingi. Puikiai veikia savisaugos instinktas. Noras prisitaikyti ir išlikti.

Kitas klausimas: kokie mes išliksim. Nuolankūs kaip avinai? Paslaugūs it liokajai? Ar norėsis dar po to gyventi.

Šiais laikais Lietuvoje žmones agituoti būti pilietiškai aktyviais gali tik visiški bepročiai arba homofobai. Ta prasme tie, kurie nemyli “homo sapiens” arba, lietuviškai kalbant, žmonių.

Kadangi pačiam gintis yra daug sunkiau negu ginti kitus, “Respub-likos” išgyvenimus po kritikos atidėsiu į šalį.

Verčiau pateiksiu kitų “odisėjas”. Pradžiai – nepailstamos kovotojos kolegės Rūtos Grinevičiūtės pavyzdys.

…Už tai, kad išdrįso viešai suabejoti Klaipėdos miesto vyr.prokuroro Stanislovo Stulpino įsigyto trijų hektarų žemės sklypo kaina pajūryje – penki tūkst. litų už ha, – R.Grinevičiūtė net penkerius metus buvo tampoma per teismus ir tol dusinama, kol praėjusių metų pabaigoje Aukščiausiasis Teismas pagaliau susimylėjo ir jos kankinimo epopėjoje galų gale padėjo tašką. Kaip man neseniai pro ašaras prisipažino pati Rūta, ji jau buvo ties kapituliacijos riba, kai norėjosi visus pasiųsti ar tai “nafik”, ar tai “nafig”. (Dėl tikslaus formulavimo tebevyksta karštos diskusijos tarp Seimo valdžios ir Lietuvių kalbos komisijos.)

…2004-ųjų rugpjūčio naktį sostinės Pašilaičių mikrorajone Vilniaus 4-ojo policijos komisariato vadovas Vilius Žilionis naktį pasiryžo vienas sutramdyti dešimt siautėjančių chuliganų, kurie triukšmavo ir spardė kieme automobilius. Kai V.Žilionis prisistatė policininku, dauguma triukšmautojų pasišalino, bet liko trys itin aršūs. Jie riebiais keiksmažodžiais iškeikė pareigūną, o vienas jų net pasiūlė “užversti policininką”.

Ypač agresyviai elgėsi aštuoniolikmetis Andrius Navickas, kuris vėliau arogantiškai pareiškė esąs labai įtakingo asmens sūnus ir dėl to V.Žilionis “išlėks iš darbo”. Taip ir atsitiko. Už pademonstruotą pilietiškumą buvo sutramdytas pats pareigūnas: sumuštas (medikai diagnozavo nosies kaulo ir dešinės rankos piršto lūžimus bei galvos sumušimą), apšmeižtas (teisme buvo peršama mintis, kad “komisaras pats norėjo pasirodyti didvyriu”), išmestas iš darbo ir n metų po teismus tampytas.

O banditėliai išsisuko. Kas tie įtakingi giminaičiai, kuriais nukentėjusįjį gąsdino A.Navickas, iki šiol nėra nustatyta.

…Lietuvos Pilietis Raimundas Šukys, vėliau tapęs Vidaus reikalų ministru, Vilniaus centre vedžiojo šuniuką, kai staiga išgirdo nežmonišką pagalbos šauksmą. Moters, kurią mašinoje daužė vyriškis. Pilietis R.Šukys pasielgė kaip tikras pilietis ir vyras – įsikišo į konfliktą, gavo į nosį ir iškvietė policiją. Ko sulaukė už šį džentelmenišką poelgį, visi puikiai prisimename. Po to ištisus metus visos televizijos, pradedant Mockaus “Dviračio žiniomis”, šaipėsi ir tyčiojosi ne tik iš savo šalies piliečio, bet ir iš jo taikaus labradoro, kuris negalėjo, nenorėjo arba paprasčiausiai tingėjo apginti savo šeimininką. Už tai, kad neliko abejingas, mūsų tikras pilietis buvo padarytas nevykėliu.

…Trys profsąjungų lyderiai, Artūras Černiauskas, Aldona Jašinskienė ir Vydas Puskepalis, dabar stos prieš teismą, o jų profsąjungos nariai it avinų banda sutrikusi ir nesugeba net pabliauti dėl to, kad “pjaunamos” jų organizacijai “galvos”.

Galėčiau vardyti ir vardyti, kas Lietuvoje būna su tais, kurie bando būti savo šalies piliečiais. Bet ar kam įdomu?

Nebent siaubo mėgėjams. Galėčiau trumpai papasakoti istoriją apie tai, kaip buvo gyvas sudegintas vienintelis liudininkas baudžiamojoje byloje dėl tyčinių padeginėjimų Šnipiškėse. Argi tai kam nors įdomu? Kol dega – taip, o po to?..

…Kol pleškėjo mano sodyba, kurioje tik per plauką gyvi vos nesudegė mano Tėvas ir Dėdė, paparacai džiaugėsi sensacija ir spėliojo, ar ne pats padegiau dėl draudimo? O kai prokurorai nustatė, kad tai buvo tyčinis padegimas – kas ir kodėl tai padarė, mano kolegų nebedomino. Visi draugiškai atsiribojo. (Atsiprašau savo skaitytojų, kad praskydau, bet po to ir pasitraukiau į “pogrindį”.)

Lietuviai tapo abejingi net tais atvejais, kai akivaizdžiai yra ginamas jų viešasis interesas. Prisipažinkit sau, ar kam skauda galvą, kad kažkas už juos bando išsaugoti “Lietuvos” kino teatrą, o teismai iki š.m. birželio paskelbė ultimatumą: arba entuziastai susitaiko su statybininkais, arba bus patenkintas UAB “Rojaus apartamentai” milijoninis ieškinys. Sekant teisėjų logika, garbingi Lietuvos piliečiai - kino režisierius Vytautas Damaševičius, menininkas Gediminas Urbonas, teisininkas Tomas Bakučionis bei architektė Jūratė Markevičienė kažko susipyko su statybininkais.

(Senas “lokalizavimo” triukas, kai visuomeninis konfliktas paverčiamas vos ne buitiniu ginču, siekiant užmigdyti visuomenę.)

Puikiai suprantu ir užjaučiu tuos Lietuvos Piliečius, kurie pademonstravo savo aktyvią poziciją ir vėliau buvo palikti vieni su savo priešais arba tapo pajuokos objektais: bedarbiais, atstumtaisiais, marginalais, išprotėjusiais antisemitais ir homofobais, kėgėbistais ir parsidavėliais, vykdančiais kažkieno užsakymą.

Žinodamas, kad daugelis sprendžia apie kitus dažniausiai pagal save, jau seniai tuo nebesistebiu. Pats nebesiginu. O dėl savo tautiečių dar pakovosiu.

P.S. Turbūt niekam neįdomu, kad dėl straipsnio “Lietuviais esame mes gimę…” (
publikaciją galite rasti čia) Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija š.m. kovo 16 d. (pirmadienį) 15 val. kviečia autorių “ant kilimėlio”.

Pasak pareiškėjo A.Navicko iš “Bernardinų” (tikiuosi, ne dar vienas sostinės mero sūnus), publikacijoje yra “kurstoma tautinė nesantaika, antisemitizmas ir homofobija”.

Nors norėjau tiek nedaug: kaip tas Brisius tik savo tautiečiams į akis pasižiūrėti ir viešai pasidžiaugti, kad esu laimingas, jog gimiau Lietuviu. Turbūt ne laiku ir ne vietoj, ar ne?

Dar per anksti ar jau per vėlu? Labai nenorėčiau sulaukti pastarojo varianto.


Pasidalink: Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (56)

 • ShawnGoK 2017 rugpjūčio mėn. 28 d. 01:51:44

  Most music of the classical period has a transparent tune.

  Visit site: https://audiojungle.net/item/christmas-piano/19056234/ - Music
  for romantic

  https://audiojungle.net/user/momentumofmelody/portfolio?ref=MomentumOfMelod
  y
  https://audiojungle.net/item/piano-inspiration/18285725?ref=MomentumOfMelod
  y
  https://audiojungle.net/user/ie_sound/portfolio?ref=IE_Sound
  https://audiojungle.net/item/motivation-ambient-kit/19508793?ref=IE_Sound

 • Gena 2009 liepos mėn. 26 d. 21:20:51

  O siaubia ' Lietuvoj ir taip dar gali buti ? tiesiog galvoj netelpa .As tik
  noriu paklausti valdzios ?Ar is menulio jus dirbate Lietuvai?

 • ROPUTE 2009 balandžio mėn. 08 d. 08:12:59

  PASAULYJE TIKTAI MUSULMONAI IR TOMKUS NEBIJO ZYDU NACIONALISTU. LAIKYKI
  VITAI!

 • Ats 2009 balandžio mėn. 05 d. 15:47:33

  Lietuvos pilieciu buti tikrai nesunku - daug sunkiau rasti bendra pilietine
  kalba.

 • SS 2009 balandžio mėn. 02 d. 09:20:12

  Na, kas bent kiek pažįsta klaipėdos šungaidžius žino, kad
  Gaidjurgis turėjo tokį draugelį "Šlemurką"- aktyvų
  pida-ras-tą:)) Už kurį siena stovėjo- labai jau tvirta vyriška
  draugystė nuo zonos laikų juos rišo:)) Kai kažkas tą
  "Šlemurką" "apiformino" už šiknų mylėjimą,
  labai jau gaidjurgis verkė dėl savo draugo:)) p.s. ....nutraukęs
  bylą S.Gaidjurgiui, I. Laucius leido su ja susipažinti
  „Respublikos“ žurnalistei, kuri pagal šios bylos medžiagą
  parašė labai teigiamą straipsnį apie Gaidjurgį, neva jis yra
  šeimos žmogus ir yra neteisingai apšmeižtas“. ...Tomkai ir daugiau
  paskelbė tą šūdgaidžį gaidjurgį liaupsinančių straipsnių
  "respublikoj" ir "VE"...:))

 • ROPUTE 2009 balandžio mėn. 01 d. 12:29:27

  SMAGU SKAITYTI LAIKRASTI,KAD MUSA DEGINA GRIAUNA,PJAUNA,O KAI VISKAS
  RAMU,TAI LAIKRASTIS- TIK POPIERIUS

 • To ss 2009 kovo mėn. 31 d. 09:45:03

  Tomkus rašė ne apie gaidjurgius, o apie vištgaidžius. Nesipainiok ir
  kitų nepainiok, ss, wermacht ar gestapo.

 • SS 2009 kovo mėn. 28 d. 10:32:26

  TOMKAI PRIEŠ KELETĄ METŲ LIAUPSINO GAIDJURGĮ, DABAR LIAUPSINA BOSĄ.
  KIEK ATSEIKĖJO "RESPUBLIKAI" GAIDJURGIS IR BOSAS UŽ UŽPAKALIŲ
  LAIŽYMĄ? :)))
  Ar I. Laucius buvo S. Gaidjurgio „stogas“?
  LL šaltiniai teigia, dabartinis Klaipėdos apygardos prokuratūros
  vadovas I. Laucius, turi ką slėpti. Mat aiškėja, kad net ir garsiausias
  Klaipėdos galvažudys Sigitas Gaidjurgis turi jaustis dėkingas I.
  Lauciui.
  „S. Gaidjurgio nusikaltimus ištyrė ne Klaipėdos apygardos
  prokuratūra, bet Generalinė prokuratūra, o Klaipėdos prokurorai ją
  buvo net nutraukę. - pasakojo LL šaltiniai, - Negana to, nutraukęs bylą
  S.Gaidjurgiui, I. Laucius leido su ja susipažinti „Respublikos“
  žurnalistei, kuri pagal šios bylos medžiagą parašė labai teigiamą
  straipsnį apie Gaidjurgį, neva jis yra šeimos žmogus ir yra neteisingai
  apšmeižtas“.
  Kaip žinia, S. Gaidjurgio gaują demaskuoti padėjo vienas
  "tulpinių" gaujos lyderių Virginijus Baltušis. Kai prieš
  kelerius metus pareigūnai sulaikė S. Gaidjurgį ir jo artimiausią
  pagalbininką Renatą Šadeikį, iš pradžių mažai kas tikėjo, jog šį
  kartą pavyks įrodyti nors vieną S. Gaidjurgio nusikaltimą. Šis
  Klaipėdos mafijozas bene 15 metų buvo nesugaunamas, nors apie jį ir
  sklandė legendos. Tačiau šįkart pareigūnai buvo pasirengę: jie
  surinko pakankamai įkalčių, kad būtų galima prie sienos priremti ne
  tik S.Gaidjurgį, bet ir jo gaujos narius. Todėl nieko keisto, jog
  pajutęs gresiančią atsakomybę su teisėsauga sutiko bendradarbiauti
  bene artimiausias S. Gaidjurgiui žmogus – R. Šadeikis. Jam prabilus,
  atskleista net 17 žmogžudysčių.
  Kaip išsisuko A.Bosas?
  Nors dar visai neseniai Valstybės saugumo departamentas savo pažymose
  Antaną Bosą įvardindavo kaip asmenį, palaikantį nuolatinius ryšius su
  nusikalstamo pasaulio atstovais, šiuo metu A. Bosas – klestintis
  verslininkas ir politikas, besipuikuojantis jauna ir gražia žmona
  žurnalo „Žmonės“ viršelyje ir bene kiekviename panašaus žurnalo
  numeryje pasakojantis apie egzotiškas atostogas ir savo turtus. Tačiau
  visai neseniai A.Bosui teko galvoti, kaip išvengti įkalinimo iki gyvos
  galvos bausmės.
  Mat po to, kai Vakarų pramonės ir finansų korporacijos savininkai
  pasidalino šios grupės turtą, buvo bandyta nužudyti vieną iš
  verslininkų Igorį Udovickį, dėl turto besivaidijantį su vienu iš
  korporacijos savininkų – Martynu Gusiatinu.
  Šiuo nusikaltimu įtartas 25 metų klaipėdietis Dainius Jankus, vos
  sulaikytas policijos, pareiškė, kad I. Udovickio nužudymą užsakė
  žurnalo „Žmonės“ viršelio herojus Antanas Bosas. Televizijoje
  pateiktais duomenimis, per pirminę apklausą D. Jankus prisipažino, kad
  nusikaltimo užsakovas yra Seimo narys, tuometinis Aplinkos apsaugos
  komiteto pirmininkas A. Bosas, tuo metu vadovavęs Vakarų Lietuvos
  pramonės ir finansų korporacijai.

 • KV 2009 kovo mėn. 24 d. 01:35:49

  PIRMĄ KARTĄ LIETUVOJE - PRAŠYMAS PRADĖTI APKALTOS PROCESĄ LIETUVOS
  AUKŠČIAUSIO TEISMO TEIĖJAMS www.kriziuvaldymas.lt

 • aj 2009 kovo mėn. 17 d. 12:00:20

  Už Tėvynės išdavimą ... kas ? Ogi euriukai,... Tai ir pasekmės

 • tigis 2009 kovo mėn. 17 d. 07:28:20

  si treciadieni (kovo 18d.) 13val. Vilniuje prie miesto savivaldybes
  (Konstitucijos pr. 3)
  vyks "FRONTO" PARTIJOS rengiamas sankcionuotas mitingas pries
  nesaziningas silumos energijos bei komunaliniu paslaugu kainas ir pries
  atgimusia "abonentine" sistema pacioje savivaldybeje.
  "FRONTO" PARTIJA kviecia prisideti visas sostineje esancias
  visuomenines organizacijas ir atvirai pareiskia, kad sis mitingas nera
  vien "frontininku" - tai visu geros valios vilnieciu ir Vilniaus
  sveciu renginys, siekiantis priversti sostines valdzia atsitoketi.
  Kvieciame aktyviai dalyvauti!

 • Patriotas 2009 kovo mėn. 15 d. 19:16:31

  Atsiprasau, cia rasiau 41-am!

 • Patriotas 2009 kovo mėn. 15 d. 19:14:41

  Kaip jums negeda taip bjauriai smeizti gerb. Tomku?? Jis visada buvo pries
  taip vadinami pokario "partzanai", kurie atseit kovojo pries
  "okupantus"! O pries NATO ka - gal nepasisake? Tai ka dar cia
  kalbate?

 • Patriotas 2009 kovo mėn. 15 d. 19:10:22

  Šaunuolis Jūs Vitai Tomkau! "Respublika" ir "Vakaro
  Žinios" tampa teisingu laikraščiu. Ačiū, kad parodot liaudžiai
  tiesą. Sėkmės jums toliau šviečiant ir rodant tiesą Lietuvos
  žmonėms, žinokit, kad yra Jus palaikančių, ne visi Lietuvos žmonės
  yra išdurninti, nubukinti.

 • 41-am Numeriui 2009 kovo mėn. 15 d. 15:03:07

  Kapstotės ponaiti po Vito skalbinius,bet argumentų prieš jo išsakytas
  mintis neturit.Žmogus rašo, kad taip toliau Lietuvoj gyvent negalima, su
  tuo daugelis sutinka, bet tamstai matyt nepatinka, nes esat vagies sūnelis
  arba pats vagiat išsijuosęs ir Lietuva jums tik melžiama karvė, ojos
  žmonės tik piemenys ir runkeliai.Neilgai tas truks. Ateis pasidalinimo
  procesas. Vagys turės atsisėst pailsėt vieną kita dešimtmetį.

 • to Patriotas 2009 kovo mėn. 15 d. 14:31:57

  Vyt.Petkevičius numirė,bet liko jo knyga "Durnių
  laivas".Paskaitykite, kokiu keliu V.Tomkus ėjo į dabartį..Kaip
  besimokydamas jūreivystės mokykloj apvaginėjo bendramokslius,kaip pateko
  į Žurnalistikos f-tą....La-abai įdomu.Jums,kaip patriotui ,prieš
  giriant ką nors,reikėtų susipažinti ir su giriamojo ryšiais bei
  darbais.O paskaityti galite surinkęs- Vyt.Petkevičius "Durnių
  laivas".

 • Grūdai ...tarp pelų? 2009 kovo mėn. 15 d. 13:30:10

  _¶_Nutylėtas riaušininkų NUSIKALTIMAS prieš TEISĖTĄ Valdžią,
  puolant Seimo rūmus. _¶_Negvildena ”ryžagalvis“ Autorius, KUR ir
  KOKIU tikslu panaudojami TUŠČIO Aruodo pinigai – gal per daug skiriama
  ”vaikų ginkluotei“ (daugiau: lrytas.lt 2008-10-01 10: 51 Lietuvos
  dienos skyriuje rašinyje ”JAV karo ekspertas W.S.Lindas siūlo Baltijos
  šalims“) ir per mažai atseikėta mūsų Angelui Sargui Policijai, kuri
  ruošiasi streikuoti? _¶_Pagirtinai primintos mūsų Rūtelės teisminio
  penkmečio kančios su prokuroru, kaip ir Vilniaus 4-ojo policijos
  komisariato vadovo Viliaus Žilionio „nuotykiai“. Beje, tai Žinovų,
  ne Žiūrovų ginčas, kaip ir „stosiantys prieš teismą trys
  profsąjungų lyderiai“... _¶_O „Lietuvos Pilietis Raimundas Šukys“
  po šitos pagalbos skriaudžiamai moteriai išgarsėjo net „Dviračio
  žiniose“, kurios „išjuokia“ ne vien ministrus...

 • Rimas 2009 kovo mėn. 15 d. 01:50:21

  na už "to" galite mane smerkti, sutinku.

 • Rimui 2009 kovo mėn. 15 d. 01:18:14

  Taip, teisingai, Costas iš tikrųjų skamba labai nelietuviškai. O jūsų
  kreipinys "to" - matyt, itin lietuviškas?

 • Rimas to Costas 2009 kovo mėn. 15 d. 00:05:01

  tai kad jau pats apšikai savo lietuvybę :) Jau tave globalinė mada
  perlaužė, Costai:) Pamiršai "K" raidę, manai, va, rašysiu su
  "C" ir mano IQ iškart bus prie 150 ribos:) Tikiuosi kad kitur
  nerašai (juolab savo vaikų nemokai)---Cestutis, Cudirka, Crevė,
  Scirgaila ir t.t.:)

 • Vidas 2009 kovo mėn. 14 d. 23:08:39

  Man lengva ,o seimui ir vyriausybei -sunku ...

 • Patriotas 2009 kovo mėn. 14 d. 20:16:37

  Gaila jau numire gerb. rasytojas V. Petkevicius, kuris
  "Respublikoje" visada parasydavo tiesa apie pokario banditus,
  miskinius! Aciu gerb. Tomkui uz tiesos zodi, kuri visuomet skleidi!

 • Pesimistui 2009 kovo mėn. 14 d. 20:10:01

  Aš irgi manau, kad galime greitai išnykti kaip dūmas... Ne veltui
  visokie tomkai, vainauskai ir kitokie ponai purvasklaidos oligarchai metų
  metus net suplukę kovojo prieš patriotizmą ir lietuvybę! Todėl dabar
  daugumas lietuvių visiškai suzombinti, kaip teisingai sakote, lyg
  apsikanapinę!

 • costas-Rimui 2009 kovo mėn. 14 d. 17:55:54

  Čia ne vardas,mielas bičiuli.Atsigerk arbatos.Jei aš paprašysiu
  neshikti į eterį,ar tai bus angliškai...?

 • Pesimistas 2009 kovo mėn. 14 d. 17:46:50

  Vytai, būsi susivėlinęs žadinti tautą. Nelabai kas iš jos beliko.
  Turim vieną, kitą šimtinę milijonierių, kelis milijardierius, o likę
  vergai,kraunantys tiems ponams kapitalą. Ypač dabar, kryzė, kryzė
  rėkia, nors imonė dirba kiaurą parą, be išeiginių, su mažesniu
  darbininkų skaičiumi. Jei vienas kitas vergas neišlaiko tempo, jis
  išvejamas, už vartų eilė. Sunku isivaizduot, kokius milijonus neša ta
  krizė savininkui.Nei tie ponai, nei tie jų vergai jūsų straipsnių
  neskaito. Nes ponai skaičiuoja pinigus ir iš prigimties jie nešnekūs,
  sakinio nelabai surezga, o vergui jau tas pat, gal išgyvens ir galės
  užsimokėti už pastogę ir paėsti. Ir tam vergui ne Tavo straipsniai
  galvoj, ar kokie ten prezidento rinkimo šou. Nebėr ko žadint, iš
  komentarų matyt. Zombiški,standartiniai, apsikanapinusių rašinėtojų
  komentarai: Latvių gatvė, rusų agentas, kgb ir t.t. Taigi Vytai nieko
  neišeis išnyksim kaip dūmas iš pasaulio žemėlapio-Lietuvių tauta
  sudorota per kokius 30m.vadinamos nepriklausomybės metų.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • RANKINIS: Lietuvos vyrų rankinio lygos rungtynėse antradienį Vilniaus „Šviesa“ namuose užtikrintai 40:20 (22:9) nugalėjo Utenos „Utenos“ rankininkus.
 • IŠKRITO: Didžiojoje Britanijoje vykstančio „Futures“ serijos turnyro „GB Pro Series Barnstaple“ vienetų varžybų pirmajame rate antradienį lietuvis Simonas Žukauskas po beveik 3 val. trukusios kovos 6:7 (5-7), 6:3, 6:7 (3-7) nusileido britui Danieliui Martinui.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas spaudoj

Ar dar vis turite neiškeistų litų?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +4   +8 C

   +2   +10 C

 

   +8  +12 C

  +9  +13 C

   +11  +15 C

 

   +15  +17 C

  7-12 m/s

 3-8 m/s

 

    2-7 m/s

 

reklama
Ukis 2018