respublika.lt

2018 rugsėjo 24, pirmadienis

"Respublikos" leidėjo Vito TOMKAUS sveikinimas su šventom Velykomnuotraukos (86)

2009 balandžio mėn. 11 d. 09:38:08

Žinau, kad kritikuoti lengviausia. Bet valdžią girti dar lengviau. Jokių problemų. Gražus gyvenimas (prie lovio) garantuotas. Visais laikais buvo menininkų “prie dvaro”: prie CK, prie caro, prie karalių ir kunigaikščių, ir netgi Romos laikais prie Cezario lovio iškiliausi filosofai klūpojo. Kuo aš blogesnis? Nežinau, ar moku. Ir niekad nesužinosiu, jei bent kartą nepabandysiu. Bandau:


Brangūs “Respublikos” , “Vakaro žinių”, “Vakarų ekspreso”, “Šiaulių krašto”, “Žemaičio”, “Biržiečių žodžio” ir t.t. spaudos darbuotojai ir skaitytojai. Sveikinu visus šventų Velykų proga su tuo, kad renkatės teisingą lietuvišką spaudą, kuri nuoširdžiai puoselėja Jūsų protėvių tradicijas, ir dar nuoširdžiau linkiu ją pirkti ir prenumeruoti. (Jei liks vietos ir laiko pabaigoje visiems dar palinkėsiu laimės, džiaugsmo ir sveikatos.)
 
Žinau, kad Jums dėl manęs gyvenime teko daug rūpesčių ir nemalonumų patirti. Mano grupės žurnalistams valdžia neskuba duoti interviu. (Kalba tik po to, kai jau visus savo interviu būna išdalinę, todėl, išgirdę klausimus, politikai dažniausiai tyli arba meluoja.) Šoumenai vengia kviesti į pasilinksminimus, nes, ko gero, neatitinkam jų orientacijos. Farmacininkai nebesivežioja į egzotiškas keliones, nes, matyt, ne tas tabletes nuo globalaus galvos skausmo vartojame. Ką jau kalbėti apie vargšus mūsų skaitytojus, kurie jau “n” metų yra priversti skaityti mano laikraščius pasislėpę, kai kada net tokiose vietose, į kurias “net karaliai pėsti vaikšto”. Arba – skaityti “Respubliką”, įsidėjus į “Stiliaus” žurnalą.

Žinau, kad viešai pasirodyti, pavyzdžiui, su “Vakaro žiniomis” baisu, nes kaipmat būsi apšauktas “runkeliu” ar kaip kitaip nuo tautos šviesuolių atribotas, izoliuotas, atkirstas arba politiškai pažabotas. Kaip teigia visa tai patyręs savo kailiu (matyt, irgi ne tas tabletes vartojo) filosofas Romualdas Ozolas: ”Po to žmogus atsiduria politiniame užribyje”. 

Žinau, kad galima guostis, jog uždraustas vaisius saldesnis. Bet kartais taip norisi pabūti kaip visi. Neišsišokti. Rašyti be pykčio. Taktiškai įvardinti kai kada ir kai kur vis dar pasitaikančius trūkumus. Nesikarščiuoti ir nenervinti. Nesikišti kur nereikia. Nekiršinti žmonių ir valdžios nenervinti. Neskaičiuoti svetimų pinigų (nes Lietuvos biudžetas jau seniai mums nepriklauso). Žiūrėti į priekį tik netoliau savo nosies. Būti santūriam ir nesikišti į svetimus reikalus. Išgirdus moters pagalbos šauksmą, nepraeiti pro šalį, o mandagiai pasiteirauti, ar nereikalinga pagalba (užpuolikams)? Išvydus prie vaikų darželio pedofilą, flirtuojantį su penkiamečiais, pamaldžiai sunerti rankutes ir tyliai pasimelsti, kad solidus dėdė, atstovaujantis Europos Sąjungoje gerbiamai mažumai, prieš tai ir PO TO neužmirštų vaikučių pavaišinti saldainiuku. Tuo pačiu sukalbėti “Sveika Marija” ir už kačiukus, kad kiti ES toleruojami dėdės zoofilai jų nesučiuptų. O jeigu pakeliui į namus Dievas Jums atsiųs ekshibicionistą, irgi nevertėtų abejingai nukreipti žvilgsnio į šalį, kad vėliau nebūtumėt patrauktas baudžiamojon atsakomybėn dėl tolerancijos stokos – tol žiūrėkite į praskėtotą keistuolio lietpaltį, kol jam pačiam neatsibos.
 
Žinau, kad tik tada aš galėsiu ramia sąžine pretenduoti į Lietuvos inteligentų gretas ir vadintis tikru europiečiu. O dar vėliau kaip kompensaciją man leis dalyvauti VEKS renginiuose, įsisavinant milijonus, nes taip dabar vadinamos paprastos vagystės. Žodis “vagystė” visais laikais ir prie visų santvarkų skambėjo labai negražiai ir nervindavo tiek paprastą liaudį, tiek ir tautos išrinktuosius. Joks save gerbiantis inteligentiškas žmogus niekados sau neleis vartoti žodžio “vagystė” ir savęs vadinti “vagimi”. Todėl natūralu, kad, perskaitęs mūsų spaudoje straipsnius apie vagystes bei milijonų grobstymą, kai bjaurūs žodžiai ar dėl žurnalistų aplaidumo, ar dėl redaktorių žioplumo inteligentiškai nesuvyniojami į vatą, tūlas inteligentas nebegali naktį ramia sąžine užmigti ir tuomet pradeda budinti tautą, kaimynus bei įvairius inteligentus, klausinėdamas, ar nebūtų galima pasinaudoti jų parašu po raštu, smerkiančiu fašistus bei rasistus. Po to belieka įrašyti pasmerktojo pavardę ir rezultatas garantuotas: tarptautinis pasmerkimas, demonstratyvus atsiribojimas ir tiesiausias kelias į prokuratūrą bei teismą.

Žinau, kad gyvenime viskas sukasi ratu. Mūsų inteligentus puikiai suprantu ir užjaučiu. Jie tą patį man sakydavo ir būdami komunistais. Dėl mano bjaurios rašliavos yra kentėjęs ne vienas redaktorius. Sovietiniais laikais tie patys žodžiai nervindavo komunistus, kurie irgi mėgo pasišildyti rankutes su valdiškais pinigėliais. Buvo tos pačios vagystės, tik žodžius vyniodavome į šiek tiek kitokią vatą: dabar lėšas “įsisaviname”, o anais laikais viską “susikombinuodavome”, ar pamenate?

…Parduotuvės būdavo tuščios, o namuose šaldytuvai – prigrūsti mėsos gaminių. Klausi šeimininką – iš kur gavo? O jis gudriai šypsosi ir paslaptingai giriasi: ”Susikombinavau”. Automobilių bei butų žmonės laukdavo ir nesulaukdavo dešimtmečiais, o kai kurie įsigudrindavo per tą patį laiką gauti net po kelis kartus – iš kur? Susikombinuodavo… O jei kurį ilgapirštį prigriebdavo, vadindavo ne vagimi, o kombinatoriumi. Jeigu nusikaltimas – stambiu mastu, viešai toks būdavo įvardijamas kaip Didysis Kombinatorius. Dabar gyvename “lėšų įsisavinimo” laikais.

Žinau, kad lietuviai čia niekuo dėti. Ne jie tą nusikalstamą “lėšų įsisavinimo” mechanizmą sugalvojo. Jis gimė kartu su ES idėja globalaus pasaulio architektų galvose. Nusikalstamas planas – toks gudrus, kad, jeigu jam nepaklusi, būsi apkaltintas, kad griauni valstybės ekonomiką, neleisdamas vogt… Atsiprašau, - įsisavinti ES lėšas. Sakys, nesugebat jūs, lietuviai, įsisavinti visų ES lėšų, savinsimės per kitų šalių – ES narių – piliečius. O kadangi ES biudžetas yra bendras, su sąžiningumu čia nieko nelaimėsi, o tik verslininkų, siekiančių įsisavinti kuo daugiau ES lėšų, gyvenimą pagadinsi. Todėl ir tyli visi dantis sukandę. Nieks net nedrįsta paklausti, kodėl lėšos iš Europos Sąjungos, kuriai sąžiningai kasmet biudžetą papildo visi ES šalių piliečiai, yra perskirstomos saujelei milijonierių? Kad turtingi taptų dar labiau turtingi, o vidutiniokai taptų ubagais? Ar tai neiškreipia konkurencijos?

Žinau, kad mūsų Lietuva kaip ir kitos ES šalys yra “parišta” nusikalstamu lėšų plovimu… Atsiprašau, - nuostabių protų sukurtu lėšų įsisavinimo mechanizmu, bet drįstu tvirtinti, kad nieko naujo - ir sovietiniais laikais gyvavo panašios taisyklės.

Jeigu Lietuvos įmonės neišnaudodavo visų jai skirtų lėšų limito, Maskva nukarpydavo lėšas. Todėl galvoti lietuvaičiai, bijodami, kad taip neatsitiktų, paskutiniais metų kvartalais į kairę bei dešinę švaistydavo pinigus, o kai kurių įmonių vairuotojai net benziną iš bakų pamiškėse išpildavo, kad tik nebūtų apkarpytos degalų kvotos. Dar neužmiršau ir situacijų, kurios labai primena lėšų perskirstymo mechanizmą. Tik jis buvo išbandytas buitiniu lygmeniu: jeigu vyrai algas pragerdavo, žmonoms valdžia leisdavo jų atlyginimus tiesiai iš darboviečių kasų pasiimti, kad pinigai alkoholikų vaikus pasiektų be tarpinių stotelių – restoranuose bei kavinėse. Ar šiuo požiūriu mes nepanašūs į tuos nelaimėlius, jeigu Briuselio valdžia kaip senais laikais mus verčia reguliariai mokėti po milijardą į ES iždą, kuris vėliau tas lėšas perskirsto tam, kam reikia? Negi tikrai mes tik pusgalviai, neišmanantys, kam Lietuvoje reikalingiausi pinigai? 

Žinau, kad iš aukščiau geriau matyti.

Žinau, kad valdžia nuo Dievo.

Žinau, netgi tai, kad sekmadienį Jėzus švenčia savo antrąjį gimtadienį. Pirmąkart, jei neklystu, jis gimė prieš 2009 metus Juozapo ir Marijos šeimoje. O antrąkart, kaip dabar prisimenu, Jėzus atgimė per šv. Velykas – šiandien sukanka lygiai 1976 metai nuo to svarbaus visiems katalikams įvykio, su kuo ir sveikinu visus Lietuvos tikinčiuosius. 

P.S. Tik labai prašau niekada manęs neklausinėti, kodėl Jėzus, nuostabus Dangaus sielovadybininkas bei pranašas, buvo priverstas antrą kartą atgimti. Nenoriu nei žinoti, nei girdėti - nei kaip jis mirė, nei kas už tai atsakingas. Vardus žinau, o tautybės jų neprisimenu. Juk negalima dėl kelių nusikaltėlių kaltinti visos tautos. Ar ne taip, žydšaudžių tauta?


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (86)

 • Lietuvos Respublikos pilietis 2009 spalio mėn. 15 d. 10:31:29

  "Respublika", nusikopijuokite visą puslapį: h t t p://w w
  w.bernardinai.lt/index.php?url=articles%2F56300%2FASC%2F2, jame 22
  naujausios Dangiškosios Apraiškos. Gal būt, atėjus metui, šiems
  tesktams surasite vietos savame vedamajame, nepridedant ir neatimant.

 • ... 2009 birželio mėn. 14 d. 22:01:28

  bjaurus tu, tomkau, ir pavydus. bet vistiek - sekmes tau.

 • ... 2009 birželio mėn. 14 d. 22:01:27

  bjaurus tu, tomkau, ir pavydus. bet vistiek - sekmes tau.

 • giedre 2009 balandžio mėn. 15 d. 23:45:32

  vakaro ziniose buwo parasyta,kad sitas straipsnis uzsakytas.man tik idomu
  kieno. valiaus ar kokio kito valdzios vyro,a?...

 • Janina 2009 balandžio mėn. 15 d. 12:26:31

  · Vitai Tomkau,ką ne taip parduodi,kad Lietuvą,paleidai-velniop?
  · Iki karo su Gruzija 2008.08.07.mano rašymą Valdas Adamkus vežė
  · ES tarpininkams,tik "tarpininkams",bet siauri "tarpininkai" numelžė ir
  Europą...,kodėl?Kodėl "tarpininkai" numelžė taip ištikimus
  mankurtus,kurie leido-sau,užlipti ant galvos ir sprando.
  · Bet iki karo su Gruzija,Lietuvos Seimo ovčiarkos ėjo lenktynių
  · - kas labiau ir daugiau,pakenks Lietuvai.Ar todėl Seimas ir dabar yra
  kurčiai ir nebyliai Lietuvai?
  · Iš konteksto:Ūkio ministerija išdalino 77 milijonus mūsų pinigų
  renovacijai.Jau rašiau,kad 13 ministerijų įdarbino
  · 130 000 "verslininkų"...,ar jie prekiauja - "Lietuva"?
  · Jau metai laiko,kai "monkės biznio" patarėjai atsiprašė ir
  lietuviškų ovčiarkų už b*** patarimus.Bet Lietuva be pakitimų
  atiduoda visų pinigus - milijonus.Kodėl?
  · Kodėl Lietuva nenaikina ir nestabdo lietuviškų įkainių?Kodėl
  viešieji pirkimai yra semiami pinigai maišais be Sąmatų?
  · Kodėl ministerijos-"verslininkai" nepasamdė tų pačių statybininkų
  už nustatyta atlyginimą ir visiems statybininkams turi būti nustatytas
  fiksuotas atlyginimas renovacijai,kad nebūtų perduoti milijonai į vienas
  rankas,bet kad būtų atsiskaitoma pagal nuveiktų darbų Sąmatas.Ar
  ministerijos neturi atsakingų "darbininkų"?Ar ilgai ovčiarkos dirbs tik
  melžti Lietuvą?

 • vitalij kvitka 2009 balandžio mėn. 15 d. 08:20:42

  Šaunu,Vitai. Labai šaunu...
  Skaitykite prašau vitalijkvitkalivejournal.com

 • grifit 2009 balandžio mėn. 14 d. 21:27:11

  Aciu uz sveikinima :)

 • Baisu 2009 balandžio mėn. 14 d. 15:02:13

  Na ir išsigimėlis Tomkus. Net šv. Velykų proga neiškentė
  neprivėmęs...

 • :) 2009 balandžio mėn. 14 d. 01:50:28

  Tomkus kuria nauja partija :))))

 • Nürzi® 2009 balandžio mėn. 13 d. 23:57:57

  Su pavasariu!

 • autoriui 2009 balandžio mėn. 13 d. 21:23:18

  kartais butu pravartu visoje sitoje isterijoje ir provokacijose rodyti
  mastymo pozymiu.Jei tokiu, zinoma, tamstele dar turi

 • RR 2009 balandžio mėn. 13 d. 19:41:59

  Vitas pakelia žmones skrydžiui, bet kaip skristi ir kur tūpti jau
  nežino. Čia be Jėzaus Kristaus neišsiversim. Yra žmonės kurie žino
  tolesnę įvykių eigą ir galės saugiai išvesti žmones. Aišku tik tuos
  kurie to norės.

 • Dimes 2009 balandžio mėn. 13 d. 18:24:50

  O kodėl nuotraukoje ne Tomkus? Juk jis nuolat save vaizdujama kaip
  kankinamą visokių ,,klanų", ,,grupuočių" ir pan.

 • viras 2009 balandžio mėn. 13 d. 16:37:08

  siandien as persivalgiau. bet dar maisto liko, tai uzteks maziausiai dviems
  dienoms.

 • WELIXUI 2009 balandžio mėn. 13 d. 16:27:50

  prasidejo astrus susireiksminimo priepuolis. nelauk kol boba stuktels, kalk
  galva i siena, priepuolis praeis.

 • WELIX 2009 balandžio mėn. 13 d. 15:45:18

  Eik tu nafig. Va, dar kartą įsižiūrėjau į veidrodį - točna mano
  debilavotas snukis. A kaip atspėjot? Mes pažystami? Eik tu nafig -
  apsipazorinau. Bliacha, tik neskelbkit mano pavardės, o tai grįžus boba
  vėl prilups. Prie kompo ji man lyst neleidžia.

 • > WELIX 2009 balandžio mėn. 13 d. 15:41:05

  Jo. Tikra teisybė. Neberašinėk komentarų skusdamas barzdą prieš
  veidrodį, mažiau bus tavo debiliškų komentarų.

 • WELIXui 2009 balandžio mėn. 13 d. 15:38:00

  Tomkus dažnai prisitaiko prie pašnekovų. Pažįstu jį labai seniai. O
  tamsta seniai su juo bendravot?

 • WELIX 2009 balandžio mėn. 13 d. 15:28:17

  DEBILAS TAS TOMKUS

 • :) 2009 balandžio mėn. 13 d. 15:07:45

  CIULPIA KURTIS VAINAUSKIUKUI, , , BET GAL...KAZKADA ATSIBOS, , , JUK TURETU
  BUTI NE IS TU KUR SUBINE LAIZO, , , BET KAIP SAKE JOVAISA, , JEI REIKES
  BABKIU TAI IR LAIZYS, , BET KAWIANSKAS , , , , TURETU PYSTELET ATGAL, , ,
  KAIP BABRIAUSKIS PADARE , , , PYSTELEJO JOOOOONUKUI I NOSI, , , GERBT
  PRADEJO NARKUSA VADYBININKAS, , , , , ,

 • Netikram Kliugeriui 2009 balandžio mėn. 13 d. 12:43:40

  Kiek žinau, Kliugerį demaskavo tie, kurie paviešino jo ryšius su tūlo
  Tomo Vitkaus laikraštpalaikiu. O tam vėliau beliko pėdas mėtyti,
  Kliugerį atseit "demaskuojant".

 • Tikrasis Kliugeris 2009 balandžio mėn. 13 d. 12:29:17

  Nors aš ir ne Dievas, prašau neminėti mano vardo be reikalo. Juk turiu
  pavardę Klimaitis ir tėvų duotą vardą - Algimantas. O Kliugeriu buvau
  pakrikštytas per KGB loską, ką, beje, savo laiku RESPUBLIKA viešai
  demaskavo. Todėl maldaujau nebekaišioti mano pavardės. Verčiau save
  įvardinkite. Nebenoriu daugiau papulti Tomkui į nagus. Jau savo
  atkentėjau. Dabar jūsų eilė prisidengėliai. Vitai, jei mane girdi, aš
  nekaltas - aplinka kalta (Pakso).

 • uteniskis-katalikas 2009 balandžio mėn. 13 d. 12:25:32

  Dabar tik paskutiniai kvailiai ar davatkos aukoja didesnius
  pinigus(pvz.daugiau kaip 2-3 Lt kas sekmadieni) baznycioms(ir ypac
  Kataliku!)! O p. TOMKUI didele PAGARBA!

 • Gedului 2009 balandžio mėn. 13 d. 12:23:15

  O tu kas toks - antisemitas? Kai paskelbs paties duomenis, žydai staigiai
  tave į šipulius sudraskys. Nebebus ką lesti...

 • Kliugeris - Tomui 2009 balandžio mėn. 13 d. 11:43:42

  Mielas Tomai. Nepasiduokite. Laikykitės. Vaidinkite ir toliau "lietuvybės
  gynėją". Kai nebeištversite, pasimelskite Šv. Lubiankos Dvasiai - ir ji
  suteiks Jums jėgų. Visada Jūsų. Kliugeris.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • REAKCIJA: Mianmaro ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas generolas Minas Aungas Hlaingas pareiškė, kad Jungtinės Tautos neturi teisės kištis į šalies vidaus reikalus; taip jis reagavo į JT kaltinimus, kad Rachinų valstijoje vykdomas musulmonų rohinjų genocidas.
 • KANDIDATĖ: buvusi finansų ministrė, dabartinė Seimo narė Ingrida Šimonytė pirmadienį pranešė sieksianti tapti naująja šalies vadove; politikė be didesnių iškilmių Seime susirinkusiems žurnalistams pranešė, kad ketina dalyvauti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) organizuojamuose atviruose, pirminiuose rinkimuose, kurių metu partija apsispręs dėl paramos kandidatui į prezidentus.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar savo akimis matėte popiežių Pranciškų?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6   +9 C

   +3   +4 C

 

   0  +2 C

  +11  +12 C

   +8  +9 C

 

   +7  +9 C

  1-6 m/s

 4-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

USD - 1.1759 PLN - 4.2946
RUB - 78.5108 CHF - 1.1228
GBP - 0.8940 NOK - 9.5793
reklama
Sveikata Grožis